Horkou jehlou

Báječné dobrodružství v šíleném světě Druhý dobrodružný román známého českého režiséra nabízí asijskou exotiku, humor, ale také zamyšlení. Rudolf Havlík je filmový režisér, scenárista a spisovatel. Býval taky barman, manažer, trenér, vězeň, řidič, grafik i nezaměstnaný. Měl úspěšný blog, vydal šest knih, natočil pět filmů a jeden přírodopisný seriál. Procestoval skoro celý svět, viděl věci, nad kterými zůstává rozum stát, a zažil okamžiky, nad kterými se ustrne srdce. Dávám věci do pořádku. To je moje práce. Hasím průšvihy pro textilní korporace na druhé straně světa. V Indii, Číně, Indonésii nebo Pákistánu. Viděl jsem bouřky nad Himálajem a svítání na ostrově, co není na mapě. Cítil jsem déšť uprostřed džungle v Malajsii a spalující horko na indických pláních. Slyšel jsem burácení vodopádů v Bangladéši a praskání ledovců v Arktidě. Potkávám lidi, které nikdo nezná, a vídám věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy mi jde o krk a jindy mi do klína spadnou všechny krásy světa. Řekl bych vám, abyste se připoutali, ale tahle jízda je bez pásů. Tak se mě držte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480163/big_horkou-jehlou-Dsr-480163.jpg 4.454

Kniha Horkou jehlou

meduuzka

Nuda, nuda. Nejlepší pasáž, byla když taxikář tlačil auto a upadl. Zbytek mne hrozně nudil.

AndyYoggy

Skvělá knížka od skvělého českého autora!! Bylo mi sympatické střídání vtipných životních scén s vážnými tématy. Ten kontrast dodával knize na čtivosti a děj odsýpal. Kniha se čte velice dobře a dokonce donutí čtenáře k zamyšlení nad dnešním "udržitelným" světem. Rozhodně doporučuji každému, kdo chce dát šanci našim autorům.

marketa7

Vynikající čtení! Dobrodružné, svižné, poučné a v každé situaci vtipné putování po Číně, Indii, Sri Lance i Vietnamu. Trošku na přeskáčku, ale neztratíte se. Myslím, že mi knížku připomene každá cedulka o udržitelnosti... A potvrzuje, že zákazem plastových brček se skutečně nic nevyřeší. Vřele doporučuji k přečtení...

Aroucaria

Opět mě to bavilo! Ale už to nebyla taková prča, jako první díl. Víc jsem se zamýšlela a dotýkal se mně pocit beznaděje na zlepšení života na Zemi. Zajímavé hluboké myšlenky se střídaly s destrukčními (chápej ve smyslu Havlíkova těla) situacemi ve stylu skvělého vyprávění, které skákalo v ději možná až dost, ale dějová nit se i přesto držela dobře.

Gibis

Horkou jehlou mi někdo doporučil jako vtipnou knihu. Ano, občas tu narazíte na ironicky sžíravý humor, občas se objeví opravdu vtipná situace, při které se zasmějete. Ale především je to hodně smutný obraz naší konzumní společnosti. Docela deprimující.
Ale i přes téměř chybějící přímou řeč se to četlo výborně.

Máša10

Zajímavá, i když těžko uvěřitelná knížka (hlavně teda ten konec). Ale ráda jsem se jejím prostřednictvím podívala do zemí, kam se osobně asi nedostanu a abych řekla pravdu, ani po tom netoužím

tynkaiscrazy

oceňuji rudolfa havlíka, neb se mu podařilo nepodařitelné - podat naprosto depresivní výpověď o našem zkaženém světě, ale natolik citlivě, s příjemným humorem až ironií, že mě nikdo nemusel odvážet nohama napřed, ale naopak mi dovolil se co odstavec pousmát. knížce nechyběla akce, ale ani emoce. byla to dokonalá synergie všeho, co si tak můžete od fajnovýho počtení přát. dě-ku-ju!

LenV

Rozhodně kniha, která stojí za doporučení. Byť na můj vkus někdy až příliš cynická a ironická. A autor se až nadměrně vyžívá v příměrech. Samotný příběh, zážitky, vztahy, pocity jsou úžasné. Krásný literární zážitek!