Hořící světla

od:

Hořící světla

Knížka zápisků a vzpomínek manželky slavného ruského malíře Marca Chagalla se vrací do doby autorčina dětství v předrevolučním Vitebsku. Její vzpomínky jsou mozaikovým svědectvím o životě a mentalitě židovské komunity v provinčním Vitebsku, láskyplnými obrázky z rodinného života a jen okrajově do nich zasahuje vnější svět se svými zmatky. Záznamy z běžného života židovské rodiny, popisy svátků a slavností zaznamenává autorka s poetickou vnímavostí a s nostalgií tak kreslí obraz dávno zaniklého světa. Zároveň je knížka svědectvím o zásadním zlomu, k němuž v životě ruských Židů po říjnové revoluci došlo. 365 s....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33092/horici-svetla-33092.jpg 4.54
Originální název:

Lumiéres allumées

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
cori
23.07.2012

Nádherný výlet do autorčina dětství a jejich vzpomínek na život v židovské komunitě ve Vitebsku. Autorka barvitě popisuje židovské svátky a slavnosti během roku z pohledu malého děvčátka, které je vším okouzleno.

tapuz
06.09.2011

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Často se k ní v myšlenkách vracím. Je to krásný obraz úplně zaniklého a zmizelého světa. Tak barvitý a veliký svět tolika lidí, který zmizel jak mávnutím kouzelného proutku, to je smutné. Ale kniha je nádherná a stojí za přečtení.