Horečka

Syn a otec, Nico a Willem Stormovi, přežili epidemii smrtelného viru, který zasáhl celý svět. Ač je Nico ještě kluk, díky svému vynikajícímu střeleckému umu a rozvážné povaze se stává ochráncem svého otce. Willem totiž není bojovník, ale má vizi: z trosek starého světa chce vybudovat novou společnost. A tak postupně vzniká Amanzi, putovní komunita, do které Willem přibírá lidi, jež přišli o domov a rodinu. Jak se společenství rozrůstá, začíná čelit čím dál tím větším hrozbám. A nejen těm zvenčí, ale i zevnitř. Nico prožívá těžké životní strasti, má dokonce zlomené srdce, ovšem tou největší zkouškou v okamžiku, kdy je jeho otec zavražděn. Zvítězí lidskost nad zvířecími instinkty?

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380557/horecka-xst-380557.jpg 4.539
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Počet stran:592
Jazyk vydání:český
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-243-8289-0

Kniha Horečka

Ladiva
včera

Príbeh je nesporne zaujímavý, dej má spád a dobre sa číta. Mne sa však záver zdal až príliš prekombinovaný a nemôžem si pomôcť, ale detektívna séria autora ma bavila viac.

petra.k.

Skvělá kniha. První, co mě napadlo bylo - ale takhle to přece nemůže skončit!
Ještě se nechci rozloučit se všemi postavami a tím zajímavým dějem...
Opravdu mě tato kniha nadchla a doufám, že nás čeká pokračování. O čem je, psát nebudu. Musíte si ji přečíst.

Chytuš

Ne, tohle není žádné sci-fi, ale parádní čistokrevný dobrodružný příběh zcela určitě ano. Má všechno, co by měl dobrodružný žánr nabídnout - drsné muže, správňáky, krásnou a odvážnou dívku, slizké nepřátele, boj za spravedlnost, napínavou zápletku .... To všechno podané moderní formou a velmi čtivě. I přes úctyhodnou tloušťku knihy jsem se příběhem prokousala dost rychle. Až tak rychle, že už teď mě dočtení mrzí. Klidně bych v Amanzi ještě ráda pobyla, takže pokud by se autor rozhodl pro pokračování, nebudu váhat ani chvilku!

Autorovi se skvěle podařilo pomocí různých forem psaní (Nicovy vzpomínky a deníkové záznamy různých dalších postav) nepřímo popisovat charaktery jednotlivých postav. Tak jen pro ukázku - vzdělaný lidumil Willem Storm:
"Dokonalým příkladem mýtu, který přes noc změnil lidské chování, je francouzká revoluce. V roce 1789 obrovský počet Francouzů odmítl mýtus o božském právu králů vládnout a přijal mýtus o svrchovanosti lidu.
Je fakt, pokračoval táta, že lidská schopnost vytvořit sociální konstrukt, imaginární realitu mýtu a uvěřit v něj vedla přímo k naší schopnosti spolupracovat v počtu tisíců a později milionů lidí. Jako lidé, národy, spojenci. Táta se rozesmál a řekl, že nejlegračnější podobu na sebe tahle věc vzala ve světě sportovního fandovství. Sportovní fandovství bylo podle táty tou nejnevysvětlitelnější fikcí a sociálním konstruktem vůbec.
Tyto konstrukty nám ale umožnily spolupracovat a spolupráce z nás učinila nejmocnější živočišný druh na planetě."

Oproti přímočarému Domingovi:
"Proč jsi je zastřelil? Ty poslední dva?"
"Znáš mou mantru."
"Ten druhý chlap mě chce zabít. Když zaváhám, zemřu?"
"To je ona. Nico, jsou to zvířata. Když tě nedostanou dnes, dostanou tě zítra. Nikdy na to nezapomeň."

Schary

Moc pěkné!!! Kniha se odehrává v postapokalyptické budoucnosti a dost se mi líbilo, že děj hodně řeší existenční stránku takové pohromy a to, jak si znovu vytvořit fungující společnost a hospodářství. A ne pouze pochodující mrtvoly nebo boje mezi přeživšími...I když ani téhle knize se nevyhla válka...Hlavni hrdiny jsem si lehce oblíbila a hodně mě rozesmutnil konec...V knize je spousta vědomostí, které předává Nicovi, jeho otec ... Případné pokračování bych si s radostí přečetla!!!

Tobík

Deon Meyer opravdu psát umí. Dlouho jsem si tak nepočetl. Přimlouvám se, aby spisovatel napsal i druhý díl.

Hanaa

Veliká spokojenost. Nedivím se, že se tolika čtenářům líbí. Perfektně nadávkovaný příběh o lidstvu, čtivé a plné napětí.

"Nech na chvíli stranou trauma z Horečky a podívej se, jak a v čem žijeme tady a teď. Taky se to neobejde bez stresu, musíme řešit spoustu nepříjemných a náročných situací. Ale mezi stresem, který lidé prožívali před Horečkou, a tím naším dnešním jsou obrovské rozdíly. Je to jiný stres. Lidé teď musí řešit uspokojování těch úplně základních potřeb: jídlo, teplo, útoky zdivočelých psů.....!

pavka88

Určitě doporučuji k přečtení, jedna z nejčtivějších knih z poslední doby. Přeci jen optimistický pohled na lidstvo. :))))

harena

Jeden z nejlepších dobrodružných příběhů, které jsem za poslední roky četla. Ani to snad není sci-fi, spíš postapokalyptický román, kde zhruba 10% lidstva přežilo a začíná budovat novou civilizaci, ustanovují se nová pravidla a zákony. Není to brutální a depresivní, je to napínavý, zajímavý, nesmírně čtivý příběh skupiny lidí, kteří se rozhodli žít dál. Příběh bez hluchých míst, velmi dobře popsané vztahy i chování lidí, troška filozofie, láska, nenávist, přátelství, odvaha i boj, to vše tu je a skvěle napsané. Věřím tomu, že kdyby Wyndham pokračoval ve psaní Dne Trifidů, tak by to se to neslo ve stejném duchu, v jakém je tento román. Také jsem příběhu zcela propadla a určitě doporučuji k přečtení.