Za každou cenu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Válka s republikou Haven znovu začala… pro Hvězdné království Mantichory katastrofálně. Amirál lady dame Honor Harringtonová, místodržící a vévodkyně z Harringtonu, jediná vítězná spojenecká velitelka počáteční fáze nové války, byla povolána ze soustavy Sidemore, aby velela Osmé flotile. Každý ví, že Osmá flotila je základní obranná jednotka Aliance, což z ní dělá přirozené místo pro ženu, kterou média nazvala „Salamandrem“. Ale co většina veřejnosti neví, je fakt, že Hvězdné království a jeho spojenci nejenom že čelí značné přesile, ale že se dá čekat, že se to bude postupně ještě zhoršovat. Úkolem Osmé flotily je udělat něco, aby nepřítel nerozdrtil Alianci dřív, než Hvězdné království bude mít šanci dosáhnout strategické rovnováhy. Toho nelze dosáhnout lacino. Honor Harringtonová bude muset přijmout děsivou zodpovědnost za případné ztráty a k tomu se ještě vypořádat s převratnými změnami ve svém osobním a společenském životě. Alternativou ke splnění jejího úkolu je drtivá porážka, avšak v tomto případě může být i cena vítězství strašlivá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26297/honor-harringtonova--26297.JPG 4.674
Série:

Honor Harringtonová 11.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris
Originální název:

At All Costs, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Za každou cenu

lampernaqui
19.09.2016

Tentokrát si užijí hlavně milovníci epických vesmírných bitev a politika jde na druhou kolej. Nechci moc spoilerovat, ale samotný závěr mohl být úplným závěrem, ale ty by se nám kolem nesměly vyskytovat Lidské pracovní síly. Ještě zatahají za hodně nitek.

Sakulnikov
06.11.2014

Pro mě vrchol série - neumím si představit pokračovaní, respektive už by bylo potřeba číst všechny i vedlejší série zároveň a ještě něco navíc.


lanusinka
21.09.2014

podle mě jeden z nejlepších dílů série, mám ráda i ty emocionální věci kolem Honor, nejen bitvy...

Eigis
23.02.2014

Kromě výhrady k rozsahu kapitol, které se zabývaly mateřstvím a manželstvím hlavní hrdinky se z mého hlediska jedná o výbornou knihu. Skvělý popis bitev a náletů, korunovaný závěrečným střetnutím u Mantichory neměl chybu. Do toho autor navíc začíná odhalovat skutečného nepřítele, kterému bude království se svými spojenci v budoucnu čelit. Když ale odbočím od hodnocení této knihy k celé sérii, musím říct, že mi začíná vadit rozdělení událostí z Honorverse do tří respektive čtyř (když počítám povídky zvlášť) subsérií. Autor několikrát odkazoval na události ze sérií: Ostrov Saganami a Solární svaz. Ty se bohužel odehrávájí souběžně s touto sérií, takže kdyby se člověk, chtěl držet časové osy, musel by číst několik knih naráz..

vic11
24.08.2011

Trochu jsem se obával co mám čekat po předchozích dílech a až na některé sentimentální kapitoly jsem byl velmi přijemně překvapen. Dočteno jsem měl až příliž rychle a nezbývá mi než čekat na další díl...