Vánoce

Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174532/bmid_vanoce-8C2-174532.png 4 5 2

Homiletické dílo série

Adventní, vánoční, tříkrálové a povánoční kněžské promluvy ve kterých se Jindřich Šimon Baar obracel ke svým osadníkům v Ořechu, v Klobukách i v rodném Klenčí.

Damato
15.12.2017 5 z 5

Nejdříve jsem začala shánět na Jéžiška mobil, protože jsem s ním chtěla uzavřít naprosto korektní dohodu, jestli by letos nepřišel až příští rok, tak nějak kolem května-června, to už bych mohla mít všechno hotovo, ale jestli chce přijít za týden, tak by se mu mohlo stát, že zabrkne na prahu našeho bytu o leštěnku zn.Diava ( za to může moje mamka, jak nesmrdí nábytek Diavou, není uklízeno a tím nejsou žádné Vánoce), vanilkové rohlíčky už rozhodně nebudou ( a že si je drahouš snědl s kamarády u fotbalu-jeho chyba, já už letos víc nepeču - jo, chtěl se frajer pochlubit, jak to má doma pod dohledem a teď na Štědrý den bude bez rohlíčků-jeho chyba) a najednou mi přistála v antikvariátu (při cestě na důležité školení) tahle kniha. Dnes ráno jsem tam jen tak nakoukla a už byla moje. Tak si teď hezky (a pořád na tom školení) dočítám její stránky a říkám si- ty trdlo, kam se ženeš, těš se až přijedou kluci dom a budete krájet jablka, lít v garáži olovo-volovo (jak se z dob Pelíšků u nás ustálilo) a neřeš vyčištění koberce a plnění ořechů. Však on ten Jéžišek nebude dávat pohlavky, když něco nestihneš. Tak hned dnes cestou ( nebo spíš úprkem ) na metro a na bus koupím dom nějaké supr skořicí a medem vonící svíčky a Vánoce vítejte.

Petrstik
03.07.2016 5 z 5

Krásné promluvy k nejkrásnějšímu období v roce.