Holka z popelnice

Holka z popelnice https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4420/holka-z-popelnice-4420.jpg 4 316 30

Aprílová přeháňka jí říkají proto, že každou chvíli brečí. A Holka z popelnice proto, že ji jako novorozeně někdo bez dlouhých cavyků hodil do popelnice. Dnes slaví čtrnácté narozeniny a je pevně rozhodnutá vypátrat pravdu o své minulosti. Když se ohlíží zpátky, vybavuje si někoho, komu říkala „maminko“ – ale bylo tu i plno jiných žen, které jí dělaly mámu. Třeba Pat, pěstounka drzé a protřelé Lindy, kterou určitě znáte z předchozí knížky Jacqueline Wilsonové Průšvihářky. A pak je tu také Marion. Kdyby si jen dokázala vzpomenout na svou opravdickou mámu, nebo ji dokonce najít.. Není snadné zapomenout na staré nálepky a zjistit, kým doopravdy je. Podaří se jí to, nebo zůstane „Holkou z popelnice“? Další nezapomenutelný příběh pro „náctileté“ z pera známé a oblíbené autorky knih pro děti a mládež, jež v Británii sklidila mnoho literárních cen.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Dustbin Baby , 2003

cass
09.04.2014

Tahle kniha mě chytla a dočetla jsem jí hned, jak jí máma přinesla z knihovny.:)

Klaris 99
20.03.2014 3 z 5

Nebyla to ta nejlepší kniha od JW, protože jsem si tak trochu říkala, že už jsem to někde četla. Takové Vadí, nevadí bylo skoro stejné, opravdu se lišilo jen v málo věcech.
Ale zase musím říct, že se to s lehkostí četlo a byla to taková oddychovka. Jacqueline píše hezky i o věcech, které rozhodně hezké nejsou.
I když to nebylo uplně ono, tak za to jí patří obdiv.

Véča
02.11.2013 5 z 5

Podle mě je to krásná knížka. Moc se JW povedla. všem ji doporučuji :)

pakoshka
22.05.2013 2 z 5

Jedna z těch slabších od JW, bohužel. Nemám ráda opakování motivů a u Holky z popelnice už těch opuštěných holek na mě bylo moc.

Emma124
08.04.2013

Krásná knížka, ale na mě moc krátká :D Přečetla jsem ji za 2 dny :)

Dep8
01.01.2013 5 z 5

Tato knížka patřila mezi mé první a musím říct, že jsem si její čtení užila a nečetla jsem ji jen jednou! :) Je to příjemný, občas smutný příběh holky jménem April. :) Tuto knížku už ale moc nedoporučuji čtenářům, kteří jsou starší věku 15ti let. :D

Slečna L.
14.03.2012 5 z 5

Smutná, ale krásná! Rozhodně doporučuji, jedna z nejlepších knih od J. Wilson.

sabanka
29.02.2012

chudák April. SPOILER: alespoň že nakonec najde alespoň ty všechny a taky Frankieho

kajisek
25.11.2011

chudáček April.Já bych se jí nesmála,ale bavila bych se sní.Ona přece za to nemůže.Je to člověk...........já už jsem se zase moc vžila do nějak knihy.To se mi stává furt.Já bych asi bez fantazie a snění ani nežila:D

fransi
21.04.2011 3 z 5

Kniha se mi dobře četla. Velké písmena zajímavá a taky trochu smutná. Doporučuji

zfilmováno adopce sirotci

Jacqueline Wilson