Holčička, která nechtěla vyrůst

Její fotky obletěly celý svět, aby pomohly v boji s mentální anorexií. Isabelle Caro - modelka trpící touto nemocí pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho. Rozhodla se světu ukázat své tělo. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou. Nakonec se rozhodla svůj příběh sepsat. Příběh, kam až tato nemoc může zajít. Dva roky po jejím vydání modelka Isabelle Caro svůj boj prohrála. Zemřela ve věku 28 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85643/holcicka-ktera-nechtela-vyrust-85643.jpg 4.3182
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ (ČR)

Petite fille qui ne voulait pas grossir: Ma bataille contre l’anorexie (2008)

Kniha Holčička, která nechtěla vyrůst

Shinky

Ke knize jsem si původně chtěla na chvíli sednout a "načnout ji", ale nakonec jsem se do ní tolik ponořila, že jsem ji na jeden zátah dočetla úplně celou. Je to velmi silný příběh se špatným koncem, o kterém jsem samozřejmě věděla, ale stejně to ve mně po přečtení zanechalo takovou prázdnotu a smutek...

NymphMaeve

Musím říct, že tohle byla silná káva. Dočetla jsem to asi před pěti minutama a ta tíha a deprese, kterou cítím, je tak silná. Asi do poloviny jsem měla pocit, že čtu nějaký hodně čtivý, ale smutný venkovský román, jen do chvíle, kdy Isabelle vyroste. Tehdy mi došlo, že to je autobiografie někoho, kdo skutečně tohle všechno prožil a navíc dnes je již po smrti. Jak je uvedeno v úvodu, některé věci jsou lehce upravené pro ochranu osob i míst z Isabellina vyprávění. Zanechalo to ve mě opravdu hodně silnou stopu, jsem ráda, že jsem si to přečetla a našla jsem tam spoustu věcí, na které si určitě ještě vzpomenu. Každá rodina je jiná a já jsem po této knize ještě vděčnější za to, jakou rodinu (hlavně maminku) mám.

PetiJelinkova

Velmi šokující a smutný příběh, který vezme za srdce. Přečteno během jednoho dne. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout i když jsem věděla jak to celé dopadne . . .

lenuskav

Neskutečný... někdy si říkam, proč mají vlastně takový ženský děti... :(

jana.hud
30.11.2018

Neuvěřitelně smutný příběh a přesto pravdivý.... škoda, že se Isabelle nepodařilo vyléčit a alespoň chvíli žít normální život.
Doporučuji k přečtení a děkuji Ize za tento její odkaz. Doufejme, že alepoň někomu pomůže.

livana
02.10.2018

Nechápu, jak může mít taková pomatená žena dítě. Škoda této holčičky, nepoznala šťastné dětství ani normální život s milující matkou.

audrey.ley
16.07.2018

Než jsem knížku začala číst, myslela jsem si, že se jedná "jen" o jeden z mnoha příběhů o anorexii, ale opak je opravdou. Dětství Isabelle bylo děsivé a a jasně ukazuje, že i "láskou" se dá zničit život.

Renata98
08.06.2018

Přečteno během jednoho dne. Nemám slov.. asi jen.. ta matka, co to bylo za člověka????