Hodná sestra

Hodná sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467325/bmid_hodna-sestra-wLj-467325.jpg 4 478 128

Hodná sestra je příběh o sestrách dvojčatech - Rose a Fern, které neměly lehké dětství kvůli matce. Jsou si velmi blízké a Fern coby autistka je na svou sestru Rose citově vázaná. Když Rose nedokáže otěhotnět, Fern se rozhodne sestře pomoci - jen si musí najít otce pro plánované dítě. To otřese základy života, který si Fern pro sebe pečlivě vybudovala, a rozproudí temná tajemství z minulosti. Hodná sestra je svérázný až šokující příběh o tom, co rodiny skrývají...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Sister , 2021

cleopatra11
19.04.2023 4 z 5

Sice jsem pár stránek v rychlosti přeskočila a lehce přelouskala, ale nebylo to špatné, výborné téma.

Kskaja
12.04.2023 4 z 5

Super knížka. Čtivé, napínavé.

Emma27
04.04.2023 3 z 5

Zajímava knížka ,konec me překvapil.

Myš007
25.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od autorky a musím říct hned velká spokojenost. Velmi příjemně se čte, je to napínavý příběh, děj má spád a člověk se od knihy nemůže odtrhnout. Přiznám se, že i když jsem některé věci tak nějak předpokládala, stejně mě úplný závěr dostal. Fern mi byla moc sympatická, tím jak byla milá a při svém postižení příjemně praštěná. Wally byl ohromný sympaťák a moc jsem jim jejich vztah přála. Líbilo se mi, jak si Fern i navzdory svému postižení a podivínství dokázala najít přátele a obklopila se lidmi, kteří ji měli rádi. I v knihovně, kde pracovala a to mimochodem velmi dobře, nakonec přece jen dokázala zapadnout do kolektivu a měli ji tam rádi. No a Rose ? Dokonalý magor a manipulátor. Člověk tak vlastně hlavně díky ní začne číst dojemný příběh o dvou sestřičkách, z nichž jedna je postižená a druhá se o ní krásně stará a na konci má pocit, že vlastně četl thriller a s dvojitou vraždou. A že všechno je vlastně úplně jinak a to i včetně věcí, které ze začátku člověku připadaly jasné a vůbec o nich nepochyboval. Dávám do doporučených.

petgona
21.03.2023 5 z 5

Pridavam sa k vsetkym dobrym hodnoteniam. Jednoduchy a celkom aj predvidatelny pribeh, ale za to putavo podany. Tak trochu mi to niecim pripomenulo Utec, Jane, ktoru milujem a tak nekriticky davam pat hviezdiciek

Clara_C
19.03.2023 5 z 5

Byť nemám sestru, úplně to vidím. Podobné manipulace se dějí dnes a denně mezi lidmi, myslím, že v tomhle oboru ženy vedou. :-)
Každopádně dobře napsané, po stránkách poodkrýváte to, o čem jste ještě před chvílí absolutně nepochybovali. Pochopitelně, že ke konci už máte jasno, přesto čtete a určitě nelitujete.

Ajli
03.03.2023 5 z 5

SPOILER:

Kniha mě moc bavila, hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. I přesto, že nenosím plavecké brýle do restaurace, tak mám problém, když jsem v hlučném prostředí a proto jsem s ní v tomto ohledu soucítila. Děkuji také za šťastný konec, moc často je teď v knihách nevídám. :)

berila
01.03.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Tchyně se mi líbila daleko více, proto hodnotím třemi *. Za přečtení to však určitě stojí.

JJJ007
25.02.2023 5 z 5

Úžasně napsaný román o sesterské lásce o pravdě, která není pravdou pro všechny. Psychické nemoci jsou závažné onemocnění, proto děkuji za tento příběh.
Doporučuji.

Evaho73
21.02.2023 5 z 5

Pridávam sa do skupiny nadšencov pre túto knihu, lebo ma uchvátila predovšetkým svojou prepracovanou viacvrstvovou psychológiou oboch hlavných postáv. Zložité charaktery a vzájomný vzťah oboch sestier sa tu postupne odkrývajú, ako šupky cibule. Páčila sa mi zmena perspektív pri prerozprávaní príbehu, kde sa striedajú obidve sestry, ktoré na mňa, ako čitateľku pôsobili manipulatívne a celý čas sa pohrávali s mojim úsudkom o nich. Hoci je zápletka predvídateľná, práve tento aspekt si dokázal udržať moju plnú pozornosť od začiatku až do konca.
Od autorky som doteraz prečítala tri knihy a "Dobrú sestru" považujem zatiaľ, ako najlepšiu.

Aiden888
14.02.2023 4 z 5

Velice dobrá knížka. Po přečtení anotace a první kapitoly se otevře půda pro skvělý thriller. Postupně, jak se do příběhu začítáte víc a víc, zjišťujete, že to vlastně ani klasický thriller není. Spíš jenom takové příjemné čtení o dvou sestrách, z nichž jedna je tak trochu autistka s temnou jizvou z dětství, a druhá je její hodná sestra, toužící po dítěti. Jenže postupem času zjišťujete, že nic není černobílé. Až na konci knihy se opět vrací nádech thrilleru, ale žádnou brutální zápletku nečekejte. Pár kapitol před koncem už tušíte, o co tady jde a konec nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí. Příjemné počtení, které nebudete opouštět naštvaní :).

PeťulaV.
07.02.2023 4 z 5

Kniha o vztahu dvou sester, dvojčat a o oddanosti jedna druhé. Četla se dobře, kapitoly se rychle střídaly, vždy z pohledu Rose a pak z pohledu Fern. Začátek mě úplně nechytil, ale to se zhruba v 1/3 změnilo a pak už to bylo fajn. Fern i Wallyho jsem si zamilovala hned, s Rose to bylo horší. Která je ta hodná je poměrně brzy jasné, ale i tak tam byla spousta překvapení, takže úplně předvídatelné to není. Celkově se mi knížka líbila, dávám 4*, ale nedokázala mě zaujmout tolik, jak jsem si díky hodnocení představovala. Za sebe musím říct, že jsem podle hodnocení čekala trochu víc. Myslím si, že je to jedna z těch knih, na kterou rychle zapomenete, alespoň tedy ve mně nic moc nezanechala. Každopádně přečtení nelituji.

Kopretinka784
21.01.2023 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Nečekala jsem, že ji přečtu na jeden zátah. Večer jsem začala, opravdu se nedalo přestat a v 23:00 hod. bylo dočteno. Určitě sáhnu po další knize této autorky.
A musím přiznat, že za mě jsou ty australský "holky" šikulky.
Mám na mysli tuto autorku a Liane Moriarty.

Renca.ch
15.01.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, dobře se četla, takový ženský psychothiller, na konci ale už mě Fern trochu štvala,jak si nechala od sestry vše líbit. Škoda jen že konec byl otevřený, mohl být víc propracovaný. Knihu doporučuji k přečtení, a chystám se na další autorčiny knížky.

Lenka_S
11.01.2023 4 z 5

Byť je téměř od samého počátku jasné, která z dvojčat je ta "hodná", tak mě příběh bavil. Měla jsem rada jak Fern tak Wallyho.

kanitsuj
31.12.2022 4 z 5

Povedený psychothriller o sesterské vazbě a psychické nemoci - narcismu. Líbil se mi popis scén odehrávajících se v knihovně. Autistická Fern mi byla sympatická od prvních stránek a zákeřnost Rose se postupně odhalovala v celé své obludnosti. Téměř plný počet hvězdiček dávám především za poslední větu, která je umnou slovní hříčkou, která učiní čtenáře součástí děje:-)

Toňula
27.12.2022 4 z 5

I přes pomalejší začátek se jedná o napínavý příběh dvou sester, kdy dlouho nevíme, která je ta "hodná" ..o to zajímavější je rozuzlení a závěr.

kalinkacz
26.12.2022 2 z 5

Hodná sestra byla pro mě bohužel velkým zklamáním.
Po skvělé loňské Tchyni jsem čekala, že Hodná sestra bude stejně boží. Že v ní najdu čtivost, zvraty a stoupající napětí díky otevřeným koncům kapitol… Dostala jsem ale jen tu čtivost. V příběhu mi kompletně chybělo napětí, děj plynul pořád ve stejné rovině a navíc mi už na straně 30 bylo jasné, jak vše končí a měla jsem pravdu… Takže za mě nic moc.

monika0356
28.11.2022 5 z 5

Od pulky kniha nabrala takovy spad, ze jsem nemohla prestat cist!

Madi
24.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Dalo se dobře odhadnout, kdo je ve skutečnosti psychouš. Fern byla hrozně sympatická a připomínala mi Eleanor z knížky Eleanor se má vážně skvěle.

autismus tajemství psychologické romány těhotenství sestry životní krize

Sally Hepworth
australská, 1980