Hodná holka

Hodná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259968/bmid_hodna-holka-rHq-259968.jpg 4 366 114

Napínavý a strhující thriller Hodná holka je překvapivý literární debut, který odhaluje, že ani v dokonalé rodině není nic takové, jak to na první pohled vypadá... Rozhodla se však jít svou vlastní cestou a stala se učitelkou na obyčejné státní škole. Jednoho večera se vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života. Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích, kde ji nenajde ani policie, ani nelítostní zločinci, kteří si ho najali. Miina matka Eve a detektiv Gabe Hoffman jsou ochotni udělat cokoli, aby Miu našli, ale nikdo z nich netuší, že emocionální zmatky, které vypjatá situace vyvolá, nakonec život celé rodiny doslova roztrhají na cucky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Good Girl , 2014

Red-haired
06.11.2015 5 z 5

Na začátku se mi vůbec nelíbilo vyprávění z pohledu Eve a Gabea, takže jsem si ani nebyla jistá, zda knihu dočtu, potom jsem se ale vždy těšila na Colinovo vyprávění, to bylo napínavé. Všechny tři pohledy ať už "předtím" či "potom" se skvěle doplňovaly, i když mi Eve až do konce knihy nepřestala lézt na nervy. Rozuzlení bylo geniální tak moc, že jsem se ani netrápila kvůli tomu, jak vše dopadlo.
Po dlouhé době jsem zase sáhla po úplně jiném žánru, než který běžně čtu, a konečně jsem nadšená, skvělá kniha!

Izu
06.11.2015 3 z 5

Zas mě tedy nic moc. Spíš než thriller mi to přišlo jako psychologický román. . Dočetla jsem to jen kvůli rozuzlení. Slabší průměr.

esvekacko
30.10.2015 5 z 5

Pro mě nečekané rozuzlení, epilog mě dostal. Když člověk vkládá do jednání s ostatními špatnou energii, ještě horší se mu vrací, řekla bych.
Jo a jen doplnění - časové roviny jsou tři, před/při/potom. Paní spisovatelka dobře vymyslela. Jestlipak u nás vyjde i její druhá kniha?

Pivísek
23.10.2015 3 z 5

Už když jsem četla anotaci a viděla obálku, tak jsem si tipla, jak to dopadne. Můj odhad byl naprosto správný. Takže kniha nepřekvapila. Ale četla se velice dobře, to zase ano, nenudila jsem se u ní. Tři pohledy na aktuální dění "před" i "po" se mi vůbec nepletly, spíše naopak - díky nim skládačka zapadala do sebe o to víc... Třeba mě příště autorka překvapí, celkem se na to těším! :o)

Daenerys
19.10.2015 4 z 5

Hodná holka rozhodně dokáže zaujmout. Zajímavě vyprávěný příběh z pohledu tří postav, ve dvou časových rovinách, které se ke konci protnou, což nejen udržuje, ale i zvyšuje čtenářovo napětí. Překvapivé rozuzlení. Doporučuji.

mi-nul-o
18.10.2015 4 z 5

Tak předvídatelné.. Čekala jsem MNOHEM víc!

Terka18
04.10.2015 5 z 5

Úplně jiný žánr než obvykle čtu, ale rozhodně nelituji. Knížka se mi velmi dobře četla. První 3 kapitoly byly těžší, myslela jsem, že se s knížkou budu prát, abych ji vůbec dočetla, ale opak je pravdou. Fandila jsem Mii a Colinovi. Knížka je velmi čtivá, trošku mě mrzí, jak to s nimi nakonec dopadlo, ale co jiného čekat u Thrilleru... A celkový epilog vysvětlil mnoho. Jestli přemýšlíte číst/nečíst, neváhejte vemte knížku do rukou a začněte, nebudete litovat.

muchomurka
01.10.2015 3 z 5

Obsahuje spoilery.
Knížka mi přišla aspoň do dvou třetin strašně roztahaná a nudná. Střídání pohledu "předtím" a "potom" a zároveň i pohledy různých lidí byly super, v ději to vůbec nerušilo. Ale na můj vkus tam bylo příliš mnoho vyprávění předtím z pohledu Colina. Ke konci knížky jsem mu a Mii fandila, sice udělal pár ošklivých věcí, ale stejně jsem doufala, že spolu naknec budou žít v Itálii a dopadne to pro ně dobře. Proto byl závěř překvapivý, tohle jsem teda vůbec nečekala. Navíc tam někde Gabe zmiňoval, že Colina stále hledá, což bylo divné vzhledem k tomu, jak Colin dopadl, ale budiž.
Celkově to bylo takové osvěžující, i napínavé, ale něco tomu chybělo.

Tinuška.87
27.09.2015 5 z 5

Jak již bylo od předešlých čtenářek zmíněno...příběh je vyprávěn ze tří pohledů (Eve, Collin, Gabe). Autorka popisuje přítomnost, ale i minulost. Kniha je čtivá, napínavá, ale i romantická. Bylo těžké knihu odložit a vrátit se k ní později.
Kniha se mi hodně líbila, autorka nezacházela moc do detailů, tudíž pasáže nebyly nudné. Je pravda, že víc jsem se těšila na příběh popisovaný Collinem. Za mě super .... až teda na ten konec ... škoda

*Pájuše*
10.09.2015 4 z 5

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, měla jsem z ní smíšené pocity. Thrillery, horory a detektivky… to je mimo mou filmovou i knižní mísu. Ale chtěla jsem vyzkoušet něco nového, tak proč si nevzít horkou novinku, která se na pultech knihkupectví ještě nestačila pořádně zabydlet?
Podle anotace jsem tak nějak předpokládala, že to bude vyprávět Mia. Místo toho je to hned ze tří pohledů a Mie nepatří žádný. Tři pohledy, které se dělí na předtím a potom. To střídání postav mi ze začátku dělalo pěknou paseku a nemohla jsem se do příběhu „zakousnout“. Chvilku trvalo, než jsem si na to zvykla a pak… jsem si uvědomila, že to knize ve výsledku na kvalitě nijak neubralo. Právě naopak. Střídání postav dotvářelo právě tu dramatičnost a udržovalo vás to v neustálém napětí – v přeneseném i doslovném významu!
Nejvíc jsem si ale užívala pasáže Colina. Proto mě tak překvapil konec – epilog. Vlastně by to měl být prolog. Ten, kdo knihu četl, ví, co tím myslím. Nic netušící čtenář však bude na konci pořádně překvapen. Já byla přímo šokovaná. Můj mozek po přečtení epilogu totiž vyplodil jen: „Cože to…?!“ Ale pak jsem prozřela, pochopila, proč se vypravěčské role zhostili všichni ostatní, jen ne Mia.
* SPOILER *
Jak se na začátku knihy Mia dívala na Colina, který ji vyhrožoval pistolí, s naprostým klidem a nebyla vůbec překvapená...
* KONEC SPOILERU *
Všechno, co se v knize stane, každá maličkost, je jako puzzle, které teprve až na konci knihy zapadne přesně na své místo. Autorka to má vskutku promyšlené do těch nejmenších detailů a proto číst tuto knihu je skutečný zážitek. :-)

Mikik
05.09.2015 5 z 5

Nejdřív se člověk musí trochu zorientovat v ději, ale jak se začte, tak se to rozjede a stojí za to si počkat na úplný konec:)

bookcase
05.09.2015 5 z 5

Napínavý psychologický román, ve kterém se střídá současnost s minulostí, sledujeme tak únos hlavní hrdinky i události po něm. Hodně čtivé.

Moniks
31.08.2015 5 z 5

Koupim nemůžu ji sehnat

evonra
15.08.2015 5 z 5

Psychologický thriler, kde je příběh vyprávěn z více pohledů a střídá se "před a po", ovšem zde to vůbec nevadí, ani nikterak neruší.
Sympatický vám bude jak detektiv, tak později i "padouch".
Okořeneno o pár vtipných hlášek. Skvělý, velmi nečekaný závěr!
Knihu jen tak neodložíte, opravdu vydařené čtení, doporučuji!