Hodná

Hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456010/bmid_hodna-9Xw-456010.jpg 3 29 11

Je dost dobrá na to, aby byla zlá? Dobra pracuje pro úspěšnou talk show a je zvyklá plnit příkazy i očekávání. Má přítele, kterého jiní obdivují. Má nesnesitelnou šéfovou, pro niž je ale nepostradatelná. Nepříjemné myšlenky zahání vínem. Navenek je milá. Poslušná. Tuší, že ji ostatní zneužívají, ale odmítá si to přiznat – protože tak se dá pohodlně žít. Anebo se jednou konečně probudí a začne se bránit. Naučí se používat zlo. Zkusí to jednou. Dvakrát. A pak mu podlehne úplně.... celý text

JancaMia
30.10.2022 4 z 5

Podobným kolotočem jsem si také prošla i když v jiné branži , na jiné pozici ale se Šanelou už jsem také měla svou čest, jak já paní spisovatelce rozumím !!!!! =)

ErikaKej
01.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Žiaľ čakala som niečo viac. Väčšina knihy je len opis života a sebaľútosť hlavnej postavy,ktorá je nespokojná so svojim pracovným i partnerským żivotom ale nemá odvahu to zmeniť a tak len rozmýšľa o tom, aká je nešťastná. Dej sa začína na konci knihy a je podla mňa dosť odfláknutý. To čo malo tvoriť gro knihy je popísane na pár stranách. Malo to väčší potenciál, ale ten ostal podľa mňa nevyužitý. Mňa kniha neoslovila hoci štýl nebol zlý a niektore mená sa podarili.Chýbal mi však dej.

ailleen
21.09.2021

Příliš rádobyvtipných jmen a názvů pro všední věci, které odvádějí pozornost od děje a ačkoli styl psaní je dobrý, pro mě to učinilo knihu nečitelnou.

Ceit
10.08.2021

Mám tři nadřízené. Jedna z nich je Šanela jak vyšitá. Snažím se od ní držet co nejdál. :-)
Kniha mě opravdu bavila, výstižně a vtipně vybranými jmény a charaktery.

L.Helena
07.08.2021 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Celou dobu to bylo to samé pořád dokola, a když to konečně začalo být trochu zajímavé, tak přišel konec.

madlenka3189
06.06.2021 4 z 5

Pro mě je tohle takové oddychové večerní čtení, přečtené na dva zátahy :) Příběh je poutavý a depresivní téma je pojato tak lehce, že ani nepůsobí depresivně. I když moje situace je úplně jiná, pocit “poslušnosti” moc dobře znám a některé poznámky byly trefné a k zamyšlení! A jak tady bylo již zmíněno - zkomoleniny názvů a jmen jsou v knize opravdu nešťastná.

TessaJean
28.02.2021 5 z 5

Kniha je taková lehká a velice vtipná jednohubka, která se dá přečíst za večer aniž by se člověk odtrhl. Přesto že zde figuruje spíše depresivní téma, paní autorka má velice dobrý smysl pro humor a vše je napsáno tak aby se nad tím čtenář spíše pobavil. Já se teda smála dost často. Doporučuji k přečtení.

Šárka78095
02.02.2021 3 z 5

Příběh v knize nebyl špatný. Takový, jaký život může mnohdy být. Nebyla to žadná sladká romance a to se mi líbilo a proto se mi to četlo vlastně moc dobře. K čemu bych měla výhrady je výběr jmen postav. Čtenář brzy zjistí proč. Nechci prozrazovat.

Šebestová3
05.01.2021 3 z 5

Pro mě kniha neměla asi ten správnej drajv, který jsem od ní očekávala. A malinko mi tam ty hrátky s vlastními jmény vadily, ačkoli bylo jasný co jmény jako Dobra Hodná a Miloň Krasoň autorka sleduje...zkomoleniny jako Mračany nebo Vykoněvova ulice mě fakt nebavily. Nicméně Hejtbůk se povedl, to nutno uznat :)

crazyslunicko
22.12.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka Dobra je poslušná přítelkyně, která vychází svému příteli ve všem vstříc. Má nesnesitelnou šéfovou, která ji nenechá pořádně ani vyspat. 3/4 knihy je dost depresivních, hrdinka se topí v depresích a alkoholu. Ale jednoho dne se vše změní.. a ona přestane být hodná

RadekHá
27.11.2020 5 z 5

Knížka je pro mě jedním z největších čtenářských zážitků letoška. Skvěle napsané postavy, výborně zachycený vývoj hlavní hrdinky. Přes těžké téma autorka nezapomíná na humor, takže se čtenář i párkrát zasměje nahlas, především u výběr jmen postav, která jsou vlastně odrazem jejich hlavních charakterových rysů.

Marta Fenclová
česká, 1977