Hodiny chémie

Hodiny chémie
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536786/bmid_hodiny-chemie-662403ff78721.jpg 4 497 497

Chemička Elizabeth Zottová nie je priemerná žena. Elizabeth by v skutočnosti prvá poukázala na skutočnosť, že priemerná žena neexistuje. Ale začínajú sa šesťdesiate roky dvadsiateho storočia a jej čisto mužský tím v Hastingsovom výskumnom ústave má veľmi nevedecký pohľad na rovnosť pohlaví. Všetci okrem jedného – Calvina Evansa, samotárskeho, geniálneho kandidáta na Nobelovu cenu, ktorý nevie odpúšťať a ktorý sa zaľúbi práve do Elizabethino intelektu. A chémia predsa znamená zmenu pomerov... Lenže život je nepredvídateľný rovnako ako veda. Preto sa z Elizabeth o pár rokov stane slobodná matka a nedobrovoľná hviezda najobľúbenejšej relácie o varení v Amerike – Večera o šiestej. Elizabethin nezvyčajný prístup k vareniu („lyžicu kyseliny octovej zmiešajte so štipkou chloridu sodného“) sa ukáže ako revolučný. Ale aj keď sledovanosť relácie rastie, nie každý je z jej úspechu nadšený. Elizabeth totiž neučí ženy iba variť, ale vyzýva ich, aby zmenili svoje postavenie v mužskom svete.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: audiokniha , Publixing

Lessons in Chemistry , 2022

Interpreti: Eva Sakálová

Babouš
08.10.2022 4 z 5

Opravdu skvělý příběh s humorem a mezilidskými vztahy, kde do sebe všechno krásně zapadá. Elizabeth jsem fandil od první do poslední stránky a atmosféra přelomu 50. a 60. let je zachycena na jedničku (teda aspoň coby mileniál můžu posoudit). Vševidoucí vypravěč je ve většině knih spíš na škodu, ale tady kupodivu fungoval. V závěru se mi ale pletly některé postavy (proč tam tolik postav začíná na W?).

Desdemona18
04.10.2022 5 z 5

Krásný příběh. Úsměvný. Po dlouhé době žádný thriller, žádná vražda. Prostě příběh. Doporučuji všem!