Hodinky od Ašera

Hodinky od Ašera https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388636/bmid_hodinky-od-asera-QCP-388636.jpg 4 227 77

Co trápí dnešní třicátníky? Přemíra stresu, pocit osamění, nebo jen to, že si nemohou dovolit hodinky Hublot? Karla a Helenu spojí jedno letní odpoledne náhoda. Přestože pokračují každý svojí cestou, osud je svede zpátky k sobě. Touží po rodině, zázemí a smysluplné práci. Seberou odvahu a rozhodnou se zariskovat. Založí si rodinnou firmu. Tuší ale, jaké překážky spojené s podnikáním budou muset okusit? Jak je složité se v dnešní době vypořádat s nástrahami byrokracie a zákony? Vyčerpání, ale šťastni otvírají vytoužený obchod. Spokojený zákazník je jim největší odměnou. A když se někdy nedaří, stále je tu víra, že bude líp. Věděl to i starý Ašer, židovský hodinář z Letné, bez jehož pradávných hodinek by Karel s Helenou ztratili naději.... celý text

Malachime
27.01.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ke konci trochu depresivní. Rozhodně se jí ale nemůže odepřít napětí, neboť jsem ji nedokázala odložit. Na druhou stranu byl jazyk knihy poněkud jednodušší. Vadily mi ty krátké popisné věty. Žádná květnatá čeština jakou ovládá třeba Alena Mornštajnová to tedy nebyla... ale knihu jsem dočetla jedním dechem, i když byl konec dost předvídatelný.

čtenářkaBára
27.01.2019 4 z 5

Tut knihu jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že kdybych psala knihy já, vypadalo by to nějak takto :-D Celá kniha se skládá převážně z vět jednoduchých, ne moc rozvětvených. Autorka ukončí jeden okamžik a bez upozornění přeskakuje v ději klidně o měsíc dále. Člověka to tak drží stál v pozornosti. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec, který tak nějak samovolně skončil, aniž bych si toho skoro všimla.

karoli77
25.01.2019

Čte se rychle, ale nedokážu pochopit tu naivitu hlavních hrdinů. Jako vážně? Takhle promrhat potenciál, nevěřím, že tohle jsou prototypy dnešních třicátníků. Příběh měl spoustu možností, jak ho rozvinout do senzačního románu, ale místo toho je povrchní, naivní, nenutí čtenáře přemýšlet, snad se jen divit, ze je tohle vážně možné. Knihu bez lítosti posílám dál, čekala jsem mnohem víc.

Péťa1950
19.01.2019 3 z 5

Na postavách vykresleny problémy jako pohlavní zneužívání, domácí násilí, alkohol, deprese, vztahy k rodičům, nevěra, neúplná rodina, uplatnění v životě, nespokojenost s vlastním tělem, touha po lásce a rodině.....Hlavní dvojice...naivita v džungli podnikání.
Konec zdlouhavý,předvídatelný.Protože jsem asi o dvě generace jinde, tak nějak nemohu vstřebat, že mladá generace je takto rozpolcená. Kniha čtivá, až na ten konec.

kytarka
16.01.2019 4 z 5

Velmi realistický příběh Heleny a Karla. Třicátníci dnešní doby a jejich radosti a starosti. Helena je se svou postavu navždy nespokojená. Karel je velký snílek a v práci moc hodný, což se mu nevyplácí. Příběh je to velmi pěkný. Opravdu se v něm spousta lidí najde a proto má příběh pro mnohé čtenáře takovou sílu. I když byla kniha pro mě velmi předvídatelná, líbila se mi. Rozhodně bych neřekla, že je lepší jak Hana, což jsem někde četla. Tohle mi přijdou dvě různé knihy. Pokud nechcete žádný thriller a chcete si přečíst něco relativně klidného, tohle je velmi dobrá volba.

PetrK1983
11.01.2019 5 z 5

Důvod, proč jsem po této knize sáhl byl tento: někde jsem četl, že román Hodinky od Ašera vyčnívá vytříbeným jazykem a citem pro dialog. Zajímalo mě to.
A musím potvrdit, že je to pravda. Strašně dobře se to čte, je to uvěřitelný, a řeší se tam závažný a skutečný věci. Plus za mě super obálka.

ivetum
10.01.2019 3 z 5

Ctiva ale az prilis jednoducha kniha. Hlavni postavy velmi naivni az neuveritelni. Ale knihu jsem precetla rychle a bavila me az na poslednich par desitek stran, kdy bylo jasne jak to dopadne a dost se to tahlo.

Marčullkas
06.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Život, který mnozí z nás žijí.

VojtaN639
06.01.2019 5 z 5

Za mě super kniha. Čelt jsem ji dva dny, to se mi nestává.
Jediné mínus jsou malá písmena, ale na obsahu neuberou.

rottovat
03.01.2019 5 z 5

Jedním slovem krása. Hodinky od Ašera mi sedly jako už dlouho nic, až mi bylo líto, že už jsem na konci. A proč byly tak skvělé? Těžko říct. Jsem ve věku jako hlavní hrdinové, možná i proto mi byly jednotlivé postavy tak blízké. Ale tím hlavním je asi zejména styl autorky, která propojuje určitou poetičnost s neúprosnou realitou a existenčními potížemi, které mohou potkat kohokoli z nás. Za na první pohled někdy až prvoplánovými dialogy se skrývá nejistota, touha po lásce, štěstí, pochyby, zda to, co děláme, je správné či zda to tak vlastně chceme. Nechci prozrazovat konkrétní části děje, takže dávám jednoduše pět hvězdiček a doufám, že autorka brzy přijde s něčím dalším.

pietropanini
02.01.2019 3 z 5

Vyprávění pěkně plyne a dobře se to čte. Postavy nejsou nijak komplikované a jsou lehce prvoplánové. Nicméně přečetl jsem to za jeden den a bavilo mě to.

Hradecky
02.01.2019 5 z 5

Davam 5 hvezd, chvili mi trvalo nez jsem se zacetl. Pak se mi to dost libilo. Stalo to za to.

2015praha
30.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, realistická, dost vypovídající o době, ve které žijeme.
Doporučuji.

grillica
27.12.2018 3 z 5

Jak mě kniha zklamala! Tito třicátníci byli pro mě nepříjemně předvídatelní, stereotypní, nudní, bez charakteru. Zase tam musí být nevěra, hloupí lidi, nesympatičtí, prosím, nedá se psát o běžnodenním životě jinak? Oceňuji krátké věty a pražskou Letnou, ale jinak jsem ráda že už mám tu podivnou rychlosledovou nudu za sebou.

lu6784
27.12.2018 5 z 5

Přečteno asi za 8 hodin. Takový styl Hartl. Nenáročné, ctive, nijak to neurazí. Mám občas takové knížky ráda. Je to jako pustit si Přátele a vypnout.

Martina410
01.12.2018 4 z 5

Kniha moc pekna, ze zivota. Prazaci se mohou primo vzit do mist, ktere autorka popisuje :). Akorat konec je takovy hodne otevreny, coz me moc nepotesilo. Ale knihu doporucuji. Johana byla o neco lepsi. :)

lubosh
14.11.2018 5 z 5

Kdybych dal jenom na anotaci, nikdy bych si knížku nekoupil. Naštěstí jsem už dřív četl "Proč všichni odcházejí", tak jsem věděl, že obsah bude mít víc vrstev, bude barvitější, zajímavější. A nebyl jsem zklamaný. Jedna z nejlepších českých knih roku 2018.

Zuzana Dostálová
česká, 1976