Hodina vlků

Čtyři povídky fenomenálního režiséra poprvé v českém překladu. Existenciálně psychologické povídky (filmové scénáře), kterým dominuje téma mezilidských vztahů, zejména partnerských, vycházejí z Bergmanových stejnojmenných filmů. Hodina vlků, Hanba, Náruživost patří k ostrovní trilogii označované podle místa natáčení, kde slavný režisér strávil podstatnou část svého života. Poslední povídka Ze života loutek rozpracovává téma manželského života a je považována za pendant ke slavným Scénám z manželského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390538/big_hodina-vlku-sJN-390538.jpg 4.312

Kniha Hodina vlků

meluzena
17.08.2020

S touhle knihou jsem se minula. Všechny čtyři povídky byly o více či méně podivných / vyšinutých / vyhrocených vztazích, resp. zoufalých lidech, kteří dělají zoufalé věci. Nesedl mi ani styl "scénáře", ačkoli se scénáři problém nemám. Při čtení mě napadalo, proč se drásat u knížky... Možná to chtělo jen nadhled. Nevadí, Bergmana si ponechám v šuplíčku "režisér" a jedeme dál :).

TomTomis
23.07.2019

První filmová povídka, podle které nese kniha název, mi moc nesedla. Svou nejasností, neukotveností toho, co je a co není realita. Druhá povídka Hanba šokuje, mrazivě ukazuje vztah dvou lidí za jakési války. Je to obvinění války i lidí v ní zmítaných? Třetí povídka Náruživost opět popisuje zvláštní krutost v mezilidských vztazích. Zakončení tvoří Ze života loutek, které začíná krutou vraždou a my se pomalu různými ohlédnutími díváme na to, co k tomu vedlo, i když nám autor ne vždy na vše vždy přesně odpoví. Četbu jsem si užíval.

iz67
31.05.2019

Krome druhe (spolecenske) povidky, jsou zbyle tri povidky nadherne a nádherně ujeté. Hned budu muset vylovit dvd a dat si znovuzvolení znovu jeho filmy.

petrarka72
25.04.2019

Vlastně se nic nestalo - jen se někdo zlomil, někdo ztratil, někdo zemřel... Vždy muž a žena a opatrně ohledávaná vina, tři ostrovní povídky zdánlivě poklidnější a surrealističtější, ta poslední surovější, všechny čtyři melancholické a dramatické zároveň. Hodina vlků, Hanba, Náruživost a Ze života loutek. Budu si pamatovat.