Hod mrtvou labutí

Hod mrtvou labutí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387054/bmid_hod-mrtvou-labuti-sti-387054.jpg 4 267 95

Zneklidňující, drsné i zábavné povídky plné neotřelých situací a originálního humoru. Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie. Režisér Dejvického divadla Krobot se pod tíhou nedostatku financí uchýlí s celým souborem k pokoutnímu prodeji kuchyňského nádobí ve stylu „šmejdů“. Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami… Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.... celý text

martinkaLLL
07.11.2019 3 z 5

Moc pěkná kniha. Každý příběh originál a moc jsem se pobavila.

Ales.BD
01.11.2019 5 z 5

Perfektní. Vychutnal jsem si v audioformě, která přidává ještě další hodnotu. Nejvíc se mi líbila titulní povídka. A kdybych náhodou chtěl srovnávat povídkové prvotiny, tak třeba takový Tom Hanks se na pana Hübla vůbec nechytá.

Vesmich
26.10.2019 5 z 5

Noo, trochu zjevení. Styl je vybroušený, jazyk ostrý a nápady třeskuté. Každá povídka je docela jak od Čechova – nikde nic zbytečně, všechno sedí. Je to celé takové volání po starých dobrých časech v podání těch starších a po krásných nových zítřcích v podání těch mladých. Všechna ta rychlost a možnosti současného světa, kterou stíhají asi jen nemnozí a využít těch možností dokáží stejní nemnozí. Dá se to číst stále dokola a stále to neomrzí.

BernardBlack
18.10.2019 4 z 5

Tahle "černá labuť" (fanoušci Aronofského filmu, už vědí:) rozhodně není "mrtvá", ale pořádně "syčí, štípe a kouše":), takže jsem neházel já s ní, ale ona se mnou, až jsem se smíchy za polštáře popadal (samozřejmě plné pichlavého labutího peří:)
Nádherně napsané, sarkastické, trefné, jízlivé a nekorektní (vydat to autor v USA, tak ho klika hipsterů, mee too, Gréty T. atd "demokraticky ukamenuje":)

misa.novakova
14.10.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, vtipně napsaná, občas člověka překvapí, jak se příběhy vyvíjejí

Niraj
14.10.2019 5 z 5

Kniha příběhů. Absurdních, ale zároveň i realistických. Hořkých, melancholických ... a také nekorektních. A to mám rád. Kniha nezaujme asi každého, stejně tak jako každého nezaujme tvorba Dejvického divadla. A právě v přednesu herců tohoto divadla jsem získal další přidanou hodnotu, protože jsem ji "četl" jako audioknihu. A je to opravdu skvělý zážitek.
Až celá ta směs různorodých pocitů odezní, chci se do ní pustit znovu, tentokráte v papírové formě, abych zjistil, jak na mě zapůsobí v mém vlastním podání :-)

Márinka
06.10.2019 4 z 5

Povídky se mezi čtenáři netěší velké oblibě. Literární debut reklamního kreativce Ondřeje Hübla však vřele doporučuji.

tlllk
29.09.2019 5 z 5

Tie poviedky nemali chybu, milujem tento druh absurdného poňatia života. Mne sa autor trafil do nálady.

čemijka
28.09.2019 5 z 5

Ke knížce mě přivedl výborný seriál "Zkáza Dejvického divadla", který není jen tak pro každého. Myslím, že i tyto povídky si najdou spíše náročnější čtenáři, kterým nestačí jen prostý humor a povrchní příběhy. První povídka "Heslo", i když je asi jen čtyřstránková, mě hned uhranula a přinutila mě k zamyšlení nad dnešní dobou. Další povídky ukazují, že život a hlavně lidi se s nikým nemažou a svět prostě není a nebude černobílý jako obálka knihy.

gimli35
27.09.2019 5 z 5

Musím poznamenat, že i kdyby ostatní povídky nestály za nic, už jen za Špacírflintu a Hlas barvy lesního jedu bych pět hvězdiček dal. Záměrně píšu "kdyby" - i ty zbylé jsou totiž skvělé. Tohle mě bavilo! :)

sarka45
27.09.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha v podání skvělých herců dejvického divadla. Nevěděla jsem, co od toho mám očekávat. Byla jsem nadšena. Moc mě bavily samotné povídky i skvělá interpretace. Úžasný pohled na dnešní společnost. Velice mi sedl styl humoru. Doufám, že budou další knihy tohoto nového autora :-)

sar.janurova
25.09.2019 3 z 5

Nápady na povídky sice nebyly špatné, nicméně mě asi nejvíce zaujala pouze povídka první. Ta totiž nejvíce popisovala dnešní dění ve světě a docela mě zasáhla - protože jsem přeci jen o pár let mladší, než její hlavní postavy. Zbytek už pro mě šel od deseti k pěti. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, co se bude dít v dalších povídkách.

vendy246
23.09.2019 4 z 5

Kniha překvapivých příběhů. České reálie, různé prostředí a různé charaktery. Povídky pěkně vystavěné, aktuální, s přesahem. Četla jsem v lázních a bavilo mě to.

mol378
29.07.2019 5 z 5

Zábavné, absurdní, občas smutné povídky, nudit se nebudete a občas se zamyslíte.

Awapuhi
26.07.2019 5 z 5

Pěkně napsána kniha o nepěkných lidech a věcech.

Dela111
17.07.2019 4 z 5

Už sám název, podle jedné z povídek, tak trochu napovídá, co čekat. Pro mne hrozná představa... Jaký člověk dokáže něco tak absurdního?! A takových morálně pokřivených postav, které své sobecké pohnutky schovávají za vznešené činy a lidskost je tu víc. U pár postav, ač jsou pod jinými jmény, lze poznat o koho se jedná.
Za použití někdy až bizarních námětů se autorovi povedla originální, velmi zdařilá sbírka povídek, místy satira, místy i parodie. Rozhodně stojí za přečtení.

Malýmedvěd
14.07.2019 4 z 5

Pěkná oddechová četba. Některé povídky jsou skvělé, jiné slabší. Jako celek pobaví a potěší. Humor občas jemný, občas hrubý, často absurdní, ale většinou inteligentní.

iz67
12.07.2019 4 z 5

Jsou tam silnejsi i slabsi kusy. Ale povidka Hlas barvy lesniho jedu ja majstrstyk. Smal jsem se kazde vete. V audioverzi je Mysicka nedostizny.

Markushka
04.07.2019 3 z 5

Nad komentářem váhám. Knihu jsem se zaujetím přečetla před kratším časem. Líbila se mi, ale.. Nějak mi v mysli vyvstává pocit hořkosti, kterou ve mně některé povídky vyvolaly.. Některé povídky mě zaujaly, některé mi až tak nesedly, ale celkově hodnotím rozhodně kladně.

Aya81
24.06.2019 5 z 5

Říkám JO JO JO! a tleskám. Vestoje. Kniha plná ironie, sarkasmů a absolutně lahůdkového jazykového stylu, kde po poetické větě plné květnatých přívlastků následuje direkt přímo na solar v podobě až vulgárního vtipu. Krátké povídky, zejména skvělá titulní "Hod mrtvou labutí" svými trefnými postřehy ohledně moderní společnosti, zejména "rádoby vyšší střední třídy", cílí přesně a tnou do živého. Opravdu radost to číst! Drobné mínus za rozuzlení opakovaně tak trochu horkou jehlou, ale v absurditě zápletek poměrně pochopitelný důsledek. Ondřeji, piště dál, prosím!