Hliněné dny

Nová kniha mladého autora, jehož povídková prvotina (Až umřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa) vzbudila zaslouženou pozornost kritiky i čtenářů. Hliněné dny jsou novelou,o níž sám autor říká: „Kniha druhé poloviny století, ve kterém rozkvetlo salónní levičáctví a civilizační choroby, a také dvou lidských osudů, v určitých okamžicích se protínajících a poté na dlouhou dobu vzájemně ztracených, osudů, které už při letmém dotyku jako kulečníkové koule mění směr a po dalších odrazech k sobě opět nacházejí cestu. Kniha do omrzení opakující, že štěstí je nesouměřitelné a relativní a láska může mít podobu skrytou i nehezkou. Kniha o tom, že každému z nás sedí mezi ušima nebo ve vnitřnostech ďábel,který dává životu směr v danou chvíli nevhodný, a přesto se mladí úspěšní setkají s mladými neúspěšnými nad stejnou rozlitou stařeckou polévkou.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27759/hlinene-dny-u3I-27759.jpg 3.38
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host

Markéta137

Tak krátké a tak smutně výstižné. Celý život na pár stránkách. Další výborný současný český spisovatel.

Paobratil

Po brilantní Až umřeš... jsem se těšil na další nálož a nic. Trápil jsem se, nutil k dočtení.

danazeskolky
18.07.2012

Netvrdím, že bych se bez této knihy neobešla, ale na druhou stranu byla docela zajímavá. Jen bych brala, kdyby byla víc do hloubky. Zanechala ve mně jednu základní myšlenku: paradoxně může být člověk šťastnější jako bezdomovec na smeťáku než jako praktický lékař;-)

WEIL
09.10.2011

Autor hledá zajímavá témata a docela se mu to někdy i daří.