Hledej a najdi zvířata naší země

Hledej a najdi zvířata naší země https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194631/hledej-a-najdi-zvirata-nasi-zeme-194631.jpg 2 5 2

Bohatě ilustrovaná kniha o zvířatech celého světa a prostředí, ve kterém žijí.

Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Librex

Busca Animales De La Tierra

mataaskorice
03.02.2022 2 z 5

Ani za mě nic moc. Přeplácaností stránek kniha působí spíš zmatečně než poučně. Ilustrace samy o sobě jsou zdařilé, jen je toho prostě moc. A třeba ptáky na útesech mám sama problém rozlišit. S dvouleťačkou u téhle knížky jsme potrénovaly počty, případně hledání, postřeh, nicméně nás nijak zvlášť neoslovila.

Dáma s hrnstjm
06.02.2017 2 z 5

Méně je někdy více... celostránkové obrázky jednotlivých prostředí (poušť, pobřeží, hlubiny oceánu aj.) připomínají nepovedené koláže - na rozmazaných pozadích jsou umístěny desítky zvířat, vždycky několik kusů od každého druhu ("Najdi 10 mrožů, 9 tuleňů, 8 kosatek, 5 lvounů, 21 tučňáků, 16 albatrosů"), je to velice nepřehledné, místy úplně zbytečně ("Na obrázku najdi zvíře, které zde nemůže žít" nebo "Dva vetřelci na obrázku pocházejí z dávných dob" - a hle, brontosaurus a nějaká miniaturní potvora za stromem v lese). Nelíbí se mi ani provedení a vlastně ani myšlenka. K textu nemá smysl se vyjadřovat, je to vždy jedna věta ke každému tématu.

zvířata, fauna

Pere Rovira i Planas
španělská, 1947
2009  40%Hledej zvířata v ohrožení
2002  90%Hledej a najdi zvířata lesů
2002  48%Hledej a najdi zvířata naší země

Kniha Hledej a najdi zvířata naší země je v