Hledači mušlí

Hledači mušlí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184085/bmid_hledaci-musli-65a1839591246.jpg 4 146 146

Legendární román a vrcholné dílo Rosamunde Pilcherové, jehož se prodalo více než pět milionů výtisků po celém světě. Penelopa Keelingová se na prahu stáří ohlíží za svým pestrým životem. Vzpomíná na malebné dětství v Londýně a Cornwallu, nešťastné manželství i životní lásku, které však nebylo přáno. Rodinná sága klenoucí se přes celé 20. století, ale i intimní příběh neobyčejné ženy, jejíž život byl triumfem lásky, laskavosti a odvahy, díky nimž dokázala překonat i ty nejtěžší rány osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Shell seekers , 1987

kika 13
06.11.2012 3 z 5

Já to zfilmované neviděla,ale knížka se mi četla dobře.

Froola
22.07.2012 5 z 5

Tato kniha je krásná a filmové zpracování odpovídá přesně knize. Poutavé, ze života. Doporučuji

kadgam
31.01.2012

Podľa mňa najlepšia Pilcherovej kniha. Trošku zdĺhavá.

malen
09.10.2011 4 z 5

Mne se naopak tato kniha líbí nejvíc z těch, co jsem od ní četla.

Judy24
26.09.2011 1 z 5

Tak jsem to dokázala. Popravdě řečeno - ani nevím jak, ale nakonec jsem se Hledači mušlí skutečně prokousala. Přemýšlela jsem, proč mi to dalo tak zabrat a pak mi to došlo. Té knize totiž chybí jedna podstatná věc - děj.

Hledači mušlí jsou prostě příšerně nudná kniha. Rosamunde Pilcher stráví spousty odstavců a stránek jenom hloupým popisováním všeho. Krajinou a oblečením počínaje a závěsy u oken konče. To by mi až tak nevadilo, kdyby to mělo nějaký výsledek, kdybych si mohla říct, že to mělo svůj důvod, ale já žádný nenašla. Prostě mě to jenom hrozně otravovalo a snažilo se to držet schovaný prostinký děj, jako tlustá deka na nohách. Kdybych měla popsat děj, stačila by mi na to tak jedna stránka. V podstatě se tam vážně nic neděje. Hledala jsem pečlivě "hlavní linku", která by všechno spojovala a někam vyústila - není tam.

Samozřejmě trochu přeháním, něco se tam děje, ale žádné zásadní zvraty se neodehrávají, nejsou tam příliš rozlišené charaktery, je tam spíš spousta postav, které se dají rozdělit na otravné a nesympatické a otravnější a nesympatičtější a pár těch dokonale kladných. Jeden by čekal, že to bude aspoň příšerně romantické, ale i-když jsem nějakou romantiku vyhrabala, pořád mě to neuspokojilo.

Hledači mušlí jsou prostě nudným příběhem rodiny, která se v příběhu tváří mnohem výjimečněji, než ve skutečnosti je. Asi proto je to tak hrozná otrava číst.

Zzanka
14.01.2011 2 z 5