Hlava plná přízraků

Hlava plná přízraků https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310014/bmid_hlava-plna-prizraku-sKd-310014.jpg 3 164 58

Mrazivý rodinný psychothriller s hororovými prvky. „Bál jsem se k smrti.“ Stephen King Obyčejný život obyčejné rodiny Barrettových z provinčního prostředí Nové Anglie se rozpadne poté, co jejich čtrnáctiletá dcera Marjorie začne mít noční můry, vyprávět úděsné příběhy, chovat se nepřístojně. Lékaři jí nedokážou pomoci, její otec se proto obrátí na místního kněze. Ten dojde přesvědčení, že Marjorie posedl ďábel, a navrhne provést jeho vymítání. Lákavé téma přitáhne pozornost televize – a Barrettovi uvítají možnost přivydělat si na péči o dceru tím, že do svého soukromí vpustí všudypřítomné kamery. Když však události přerostou v tragédii, reality show rázem vyvolá skandál. Patnáct let poté osloví Marjoriinu sestru Merry spisovatelka, která chce vydat knihu o případu jejich rodiny. A Merry začne vzpomínat… Co když bylo tenkrát všechno naopak? První vydání.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Head Full of Ghosts , 2015

Jirulka
09.10.2019 1 z 5

Nechápu co na tom pana King vyděsilo k smrti..

smejkalova.m
21.09.2019 2 z 5

Nic moc. Nelíbilo se mi to, četla a dočetla jsem to fakt s donucením. Hlavně ty blogové úryvky byly strašně nudné.

SoniaR
04.06.2019 4 z 5

Začátek mi přišel zdlouhavý a měla jsem chuť knihu odložit, ale jsem ráda, že jsem to neudělala, jelikož mně tedy dost překvapila.

Bauriska
26.04.2019 5 z 5

Zase jsem si pripomnela, ze ne vzdy je dobre se ridit hodnocenim. Do knihy jsem se okamzite zacetla a nebyt mych materskych povinnosti, mela bych ji za par hodin prectenou. Desivy, smutny pribeh. A ten konec.. myslela jsem si, ze me neprekvapi. Prekvapil.. ovsem zustalo mi par nezodpovezenych otazek. Ale to byl asi umysl.

Kovbojka33
13.04.2019 3 z 5

,,Vyděsilo mě to k smrti a to se jen tak něčeho neleknu ''Stephen King. Proto jsem od knihy očekávala více napětí, že se budu bát, ale bohužel se tomu tak nestalo.

Leena
09.04.2019 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo:-( Ten blog byl nudný.. Osmiletá dívka jednala a chovala se jak dospělá. Pro mě nevěrohodné. Podruhé už bych to nečetla.

Janík511
02.04.2019 2 z 5

Právě dočítám tuto knížku. Co napsat? Do půlky se nic moc neděje, až ke konci se dozvídáme, jaká tragédie se v rodině stala. Úplně špatná není, celkem zvláštní kniha, která zapadne a po roce už nebudu vědět, o čem vlastně byla. Mrazivý rodinný psychothriller to určitě není.

Komaeda
18.02.2019 3 z 5

Začátek knihy byl super, pak ty blogove clanky me nebavily a konec byl normální. Ale ta prvni cast stála za to.

MacrouZ
03.12.2018 4 z 5

Za mě velice čtivé a napínavé. Jak už tu bylo psáno níže, trochu odlišná verze "vymítače ďábla", která je dobře napsaná, jasně a srozumitelně. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Takový konec jsem vlastně vůbec nečekal. Palec nahoru!

eraserhead
16.07.2018 5 z 5

Další "verze" Vymítače ďábla, řeklo by se. Ale chyba lávky. Hlava plná přízraků, pokud nic jiného, je skvělou ukázkou, že i z "provařeného" tématu, se dá napsat chytlavý, poutavý, zajímavý, strašidelný a pohlcující příběh. Začátek knihy je opravdu výborný. Jen pouhé náznaky a letmé zmínky dokáží vyvolat husí kůži (přestavování pokoje). Později napětí trochu zvolní, z blogových vstupů jsem byl zpočátku trochu rozpačitý, ale nakonec si své místo v knize obhájili a dokonce zapadli do pointy. Ale závěr, i přes letmé tušení, vzrůstající každou další stránkou, mě rozsekal. Kniha si hraje s žánrem i některými jeho výraznými prvky (HPL), využívá je, odráží se od nich, staví na nich svůj vlastní vesmír. Nehodlám tvrdit, že zde forma předstihla obsah, to v žádném případě, ale o výrazné klady knihy se forma zasloužila takřka totožnou měrou jako její obsah.

Marekh
07.07.2018 3 z 5

Tuto knihu bych hodnotil jako lepší průměr. Místy jsem se nudil. Byly v ní humorné i strašidelné události. Kniha je řazená do žánru horor (thriller), takže jsem očekával, že v knize bude více napětí, že se budu více bát, ale bohužel tomu tak nebylo.

Líbil se mi také blog, který shrnoval události v reality show a také v něm byly objasněny jisté události. Rovněž jsem uvítal i krátké povídání o některých hororových filmech, např. Smrtelné zlo 2 (tento horor se mi hodně líbí a moc se při něm bojím :).

Konec knihy byl velmi překvapivý, vyrazil mi dech a dá se říci, že moje celkové hodnocení knihy zvýšil. Je to jedna z nejlepších částí v knize. Po přečtení jsem stále přemýšlel nad událostmi, které se seběhly ke konci knihy.

Michalkotea
31.12.2017 4 z 5

Zaujímavé rozuzlenie,chýbali mi tam viac strašidelnej atmosféry.

JituleS
07.10.2017 3 z 5

Já věděla, že od toho nemám moc čekat. Nebála jsem se vůbec. Pořád jsem čekala, kdy ona hrůza přijde, ale bohužel jsem se nedočkala. Byly tam scény, které mohly někomu přijít děsivé nebo strašidelné, ale pokud má někdo nakoukáno a načteno v podobném žánru, moc to nepřekvapí. Škoda.

jefff
19.09.2017 4 z 5

Za sebe musím říct, že mě kniha překvapila i potěšila. Nečekal jsem vzhledem k hodnocení nic moc, ale nakonec se z příběhu vyklubal příjemný psychologicko-hororový zážitek. Líbí se mi nejasné náznaky, oťukávání čtenáře i gradace atmosféry. Začátek je trochu vlažnější, ale rozjezd přichází poměrně brzy. Ve výsledku skvělá hororová kniha.

zbožňuju_knihy
02.09.2017 2 z 5

Tak jako horor to určitě není... Jestli se u tohoto bojí Stephen King, tak se nejspíš bude jednat o shodu jmen, jelikož knihy S. Kinga jsou jinde.
Vysloveně blbost to není, ale většinou přečtu dobrou knihu za den nebo za několik hodin: toto jsem četla asi tři týdny :-D... Takový horší průměr, řekla bych + obálka podle mne dobře prodává, ale kniha za ní pokulhává.

Elkiss
27.08.2017 1 z 5

Asi doposud nejhorší kniha co jsem četla. Vím, že vše se nedá hodnotit zlatem a sto lidí znamená sto chutí, ale tohle bylo jako co??? Příběh dobrý, ale hlavní myšlenka znehodnocená. Když už konečně...se začínal děj rozjíždět, přišel Blog....Proč??? Proč ho do knihy vůbec vkládál. Dobře, Blog mi dal spoustu zajímavých témat na filmy a knihy... a pokud se autor snažil být zároveň kritikem (což mi přišlo příhodné, proč vůbec by si hanil vlastní knihu/nápad), rozhodně se mu to nepovedlo. Za mě ne a to jsem žrout všeho. Kdo hledá dobrý horor rozhodně to není tento. Kdo hledá dobrý triller taky to není ono. Leda uznavačky Výměny manželek by to přijaly se souhlasem.

danielosbourne
25.08.2017 3 z 5

Opravdu zvláštní kniha. Vlastně ani nevím, jestli hlavním příběhem mělo být posednutí mladé dívky něčím nadpřirozeným nebo postupný rozpad rodiny, která je sužována něčím neznámým a rozchází se v řešeních této situace. Neříkám, že by se mi kniha nelíbila, ale zkrátka sem jí moc nepochopil. Možná by to mohlo být tím, že tak bylo až moc aspektů, kterým se autor věnoval. Ani tak ale nebyl problém, abych knihu dočetl a dočkal se vytouženého konce. I když nebyl podle mých představ a vlastně takový nějaký. Jako celá kniha. Přečíst ji můžete, ale nečekejte nic velkého.

alcarott
18.08.2017 3 z 5

Čekala jsem mrazivý horor, ten se však nekonal. Nemůžu ale říct, že by mě kniha vůbec nezaujala. Spíš než horor je to drama jedné rodiny. Blog jsem rovněž přeskakovala, neboť mi přišel zbytečný a nudný.

trudoš
09.07.2017 3 z 5

Než aby Paul Tremblay experimentoval s možnostmi žánru, vsadil na klasiku. Lépe řečeno několik klasik. V pohnutém osudu rodiny Barretových tak kombinuje motiv strašidelného domu, náboženského fanatismu, neposkvrněnosti dětství, zvrácenosti posednutí a současného trendu televizního voyeurství. Jeden by řekl, že z těchto ingrediencí nemůže vzniknout špatná kniha.
Taky nevznikla. Jen je jednoduše odbytá, přičemž nevyužitý potenciál vysloveně zamrzí. Ani ne kvůli inovativnímu pojetí textu, ve kterém se samoúčelně kombinují blogové zápisky s tradičním vyprávěním. Hlavní problém je, že všechna ta děsuplná klišé odkazující na slavná díla filmového hororu jsou nakonec jen tím, čím byla od začátku - profláknutými klišé bez špetky invence.
Ke spisovatelově cti je třeba podotknout, že stylistiku i imaginaci má v malíku. Kdyby se místo tvůrčího hraní si se slohem víc věnoval nabízeným možnostem, měl by čtenářovo srdce v hrsti a mohl by jej svírat do aleluja. A ještě by mu za to dotyčný děkoval.

PeM
04.07.2017 odpad!

Musím souhlasit s ne moc (nebo vůbec) nadšenými komenty. Jak jsem se těšila na knihu, přišlo max. zklamání. Kniha skoro o ničem a ten blog byl úplně zbytečný. Nedoporučuju.

exorcismus horory posedlost psychologické thrillery

Paul Tremblay
americká, 1971