Hitlerovy tajné zbraně

od:


KoupitKoupit eknihu

Jak se vyvíjely tajné zbraně ve Třetí říši? Nikdo již nepochyboval o tom, že konec války je blízko. Hitler však ve své chorobné naději, která mu nedovolila připustit si porážku, stále prosazoval supertajnou výrobu nových zbraní… Téma německých tajných zbraní za druhé světové války zaměstnává i dnes mnoho lidí. Zkoumají problém z hlediska vědeckého, historického, ale i technologického. Jsou indicie, že němečtí vědci a inženýři při vynalézání určitých zbraní v mnohém předstihli spojence… Američané i Britové krátce po válce prohlásili, že v německých laboratořích „objevili věci, které je k smrti vyděsily“. Jeden spojenecký generál přišel dokonce s informací, že zbraně nalezené u německého letectva mohly pro spojence znamenat smrtelné nebezpečí. Dodnes je toto téma opředeno mýty. Otázek je mnoho, například proč byla existence některých zbraní veřejnosti zamlčována. Proč nikdo nevěděl o proudových letadlech, atomové bombě nebo o kontinentálních raketách? Předkládaná kniha se snaží některé otázky zodpovědět a mezery v dějinách vyplnit. spolupráce - Thomas Mehner...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28990/hitlerovy-tajne-zbrane-28990.jpg 38
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Ikkju
17.08.2018

Knihu jsem koupil tchánovi k narozkám, před blahopřáním ji stihl i z větší části přečíst. Informace z knihy jako například kufříkovou bombu s podkritickým množstvím štěpného materiálu používám na pokusy o přerušení či zastavení frontálního útoku tchánovo téměř nezastavitelného monologu, ve kterém figurují šílené obrazy jako rudoarmějci na pancíři tanků primárně určení ke snížení součinitele tření při nárazu projektilu apod. V rukávu mám i jiné zdroje, hod Tuchačevským mírně zeslabuje Stalinovo běsnění, nicméně v tématu jsem stále spíše přihlížející uklízeč než rovnocenný sparinkpartner.

Autentičnost informací z knihy posoudit nedokážu, měl jsem i záblesky černého svědomí, když jsem z úst tchána zaslechl informace z knihy mezi citáty renomovaných historiků jako jak G. Knopp ..

Gracian1964
20.04.2016

Rozhodne musíme zvýšiť percentuálne hodnotenie tejto knihy. A prekvapil ma len jeden komentár. To už táto téma nikoho nezaujíma? Mňa veru áno. Kniha sa mi páčila veľmi a donútila ma zamyslieť sa nad rôznymi aspektmi, čo by sa stalo, keby..atď....Znepokojivé. Keďže sa nejedná o čisto odbornú publikáciu, ale o knihu populárnu, súhlasím s tvrdením predchádzajúceho hodnotiteľ, že kniha je určená laikom...samozrejme...Čítať iba odborné a suché fakty by bola nuda. teda aspoň pre mňa.

pavel80
18.10.2015

Mám a četl jsem původní i rozšířenou verzi publikace, předkládané informace jsou zajímavé, ale občas jsou konspirační teorie už dost přitažené za vlasy, psáno spíše pro laiky, v některých technických termínech a typech zbraní autoři dost tápou.