Hitlerovi agenti

Hitlerovi agenti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33136/bmid_hitlerovi-agenti-M6Y-33136.jpg 4 8 5

Podtitul: Tajné teroristické spiknutí A. Hitlera proti USA Publikace popisuje Hitlerův plán na infiltraci americké společnosti německými agenty, kteří by začali šířit ve společnosti teror. Výběr a výcvik potencionálních agentů, jejich vylodění na pobřeží Spojených států, infiltrace americké společnosti a přípravy teroristických akcí doplňuje zmapování snah FBI odhalit toto spiknutí. Zajímavá interpretace pohnutek klíčových členů nacistické teroristické skupiny. 252 s.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Deus

Shadow enemies , 2003

@P.F._69
30.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Dobrý den, této knize dávám 5 hvězdiček, protože se mi líbilo celkové zpracování a obsah knihy. Kniha vypráví o útocích Adolfa Hitlera na území USA. Dále vypráví o špionáži USA, vylodění německých agentů na území USA, jejich dopadení a odsouzení. V knize se dále nachází hodně fotek agentů (například: John Cullen, George John Dasch) a úryvků z denního tisku. Kniha se mi četla dobře a hodně mě zaujala. Doporučuji přečíst.

kannibal28
07.10.2019 3 z 5

kmiha ma nezaujala tak jak som čakal

jezo31
22.01.2019 3 z 5

Operácia Pastorius a snaha Hitlera vyvolať strach a zdecimovať USA na ich vlastnej pôde, napísaná veľmi prístupným spôsobom.

maryzka
28.08.2012 3 z 5

Byla jsem překvapena, že Hitler proti Americe prováděl špionáš, vždycky jsem si myslela, že Amerika byla země neutrální vždyt tam prchalo spoustu lidí židovského původu.

nightlybird
19.03.2011 5 z 5

Výborná kniha jak obsahem, tak i zpracováním. Popisuje německou operaci Pastorius, málo známou epizodu 2.sv. války - vylodění německých agentů na území USA, jejich dopadení a odsouzení. Na kvalitním papíře, se spoustou fotografií a výňatků z denního tisku i soudních protokolů. Pokud se čtenář zajímá o military obecně, nebo o aktivity USA v 2. světové válce, nebude rozhodně zklamán, kniha je navíc doplněna bohatou bibliografií, která může zájemce o historii nasměrovat k dalším pramenům z tohoto období. A navíc je kniha velmi dobrou ukázkou fungování americké justice.