Hitlerovi agenti

Podtitul: Tajné teroristické spiknutí A. Hitlera proti USA Publikace popisuje Hitlerův plán na infiltraci americké společnosti německými agenty, kteří by začali šířit ve společnosti teror. Výběr a výcvik potencionálních agentů, jejich vylodění na pobřeží Spojených států, infiltrace americké společnosti a přípravy teroristických akcí doplňuje zmapování snah FBI odhalit toto spiknutí. Zajímavá interpretace pohnutek klíčových členů nacistické teroristické skupiny. 252 s....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33136/hitlerovi-agenti-33136.jpg 4.43

Shadow enemies (2003)

Literatura naučná
Vydáno:, Deus

maryzka
28.08.2012

Byla jsem překvapena, že Hitler proti Americe prováděl špionáš, vždycky jsem si myslela, že Amerika byla země neutrální vždyt tam prchalo spoustu lidí židovského původu.

nightlybird
19.03.2011

Výborná kniha jak obsahem, tak i zpracováním. Popisuje německou operaci Pastorius, málo známou epizodu 2.sv. války - vylodění německých agentů na území USA, jejich dopadení a odsouzení. Na kvalitním papíře, se spoustou fotografií a výňatků z denního tisku i soudních protokolů. Pokud se čtenář zajímá o military obecně, nebo o aktivity USA v 2. světové válce, nebude rozhodně zklamán, kniha je navíc doplněna bohatou bibliografií, která může zájemce o historii nasměrovat k dalším pramenům z tohoto období. A navíc je kniha velmi dobrou ukázkou fungování americké justice.

Autoři knihy

Alex Abella