Hitler a síla estetiky

Hitler a síla estetiky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174786/bmid_hitler-a-sila-estetiky-cF7-174786.jpg 5 6 2

Kniha je originálním pokusem, jak ještě hlouběji objasnit Hitlerův charakter a činy. Jde o zajímavě psanou literaturu faktu s ukázkami řady artefaktů vzniklých z "pera" nebo "štětce" Hitlera-laika, který se stylizoval do role Hitlera-profesionála (od akvarelů z jeho vídeňského mládí až po skici lidových automobilů a monumentálních budov oper, výstavních hal, památníků a dálnic). Přináší pohled do zákulisí jeho vztahu s řadou špičkových německých umělců nacistické éry a je svědectvím o Hitlerových ambicích, které chtěl naplnit při "rekonstrukci" Německa po skončení "vítězné války".... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Epocha (ČR)

Hitler and the Power of Aesthetics , 2007

OndřejzByžďova
28.01.2024 5 z 5

Ide o veľmi zaujímavé historické spracovanie Hitlerovho vzťahu k umeniu, ktorý bol smerodajný pre poňatie estetiky v celej Tretej ríši. Kniha sa venuje rôznym aspektom nacistického umenia (sochárstvo, architektúra, hudba) a to tak z Hitlerovho subjektívneho hľadiska, ako aj na základe objektívnych vývojových tendencií.

hynek5107
22.09.2015 5 z 5

Jeden z nejpodstatnějších pohledů na myšlení Adolfa Hitlera. Ačkoli ostatní díla nám mnohdy ukazují způsob jeho myšlení, tato kniha nám spíš říká, co bylo nejdůležitějším cílem jeho snah - a co bral pouze jako cestu k jejich dokončení.

Autorovy knížky

2007  100%Hitler a síla estetiky

Kniha Hitler a síla estetiky je v