Příběhy francouzských zámků

Příběhy francouzských zámků https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166869/pribehy-francouzskych-zamku-166869.jpg 3 7 3

Francie je poseta tisíci zámky, svědků její minulosti. Zámky vznešené, pohádkové, venkovské, romantické či ďábelské – všechny jsou poznamenány příběhem lásky nebo smrti, válečné události nebo neuvěřitelného dobrodružství. Kolují o nich zkazky a legendy. Autorka vypráví nejpoutavější příběhy světoznámých zámků, jako jsou ty na Loiře, i zámků odlehlejších, jejichž historie je ovšem neméně zajímavá. Knihu je možné použít také jako ojedinělého průvodce po francouzských zámcích. U zámků přístupných veřejnosti najde čtenář na konci informace o tom, v jakém ročním období a denních hodinách jsou otevřeny k prohlídce.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Brána

Le roman des cháteaux de France , 2012

maryzka
03.02.2023 3 z 5

Tak tohle byla zajímavá kniha. Ukazuje zámky nejen okolo Lovru, ale také mnohem dál.

Madelisi
19.01.2018 3 z 5

Obsah za pět hvězdiček - dějiny jsou plné příběhů, krásné narazit na zámeckého pána vězněného na našem Špilberku. Bohužel pro mě překlad srazil požitek z knihy - proč jsou třeba přezdívky králů v jedné kapitole někdy přeloženy a někdy nechány ve francouzštině?

Venezia
25.12.2013 4 z 5

60 zámkov/hradov/ruín a príbehy ľudí, ktorí v nich žili. Pri tej záplave mien a udalostí sa mi takmer zatočila hlava, ešteže mám prehľad, čo sa týka francúzskych dejín. Nechýbajú internetové odkazy, čo ale chýba, sú obrázky zámkov či hrdinov príbehov (predsa len sa mi pri čítaní nechce surfovať na internete) a prehľad literatúry, keby som si chcela o niektorých ľuďoch prečítať viac.
Ocenila by som aj príbehy zámkov z iných krajín.

Francie hrady a zámky

Juliette Benzoni
francouzská, 1920 - 2016
1992  84%Jediná láska
1990  83%Krásna Catherine 1/2
1993  90%Krásna Catherine 7
1995  84%Marianna
1999  82%Tragické osudy královen

Kniha Příběhy francouzských zámků je v