Záhady minulosti

Prechádzka po zaniknutých mestách. Vzrušujúce objavy moderných bádateľov, odhaľujúcich minulosť ľudskej kultúry. Dozvedáme sa, že okrem tých kultúrnych oblastí, ktoré sme na základe humanistickej tradície považovali za hlavné, jestvuje celý, možno povedať neprehľadný rad starodávnych kultúrnych stredísk, vzniknutých za celkom rôznych zemepisných, klimatických a sociálnych podmienok (Etruskovia, Angkor, Pergamon, Olympia, Kartágo, Urartu, Mari, atd.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352710/zahady-minulosti-Wj6-352710.jpg 41

Historia

Literatura naučná, Historie, Záhady
Vydáno, Osveta (Martin)

Tore, Tempel und Paläste, 1960

Kniha Záhady minulosti

Denny45
11.03.2018

V mestskej knižnici sa mi dostala do rúk staručká kniha, odtrhnuté strany, fľaky, po prebale ani stopy, plná starých pečiatok.
Dal by som aj 5 hviezdičiek ale...
Štýl veľmi príjemný, pripomínajúci Zamarovského (možno trochu väčšie odbočenia, našťastie krátke).
Neuveriteľné plus je to, že autor sa zaoberá pre nás takmer neznámymi krajinami ako napr. Sába, Urartu či Zimbabwe. V takej situácii, v akej sú v dnešnej dobe odborné knihy na Slovensku je prečítať si aspoň úvod do problematiky takýchto krajín na nezaplatenie.
Ale je tu problém, že mnoho vecí (najmä o Etruskoch a Velkonočnom ostrove) je zastaraných.
Napriek tomu som sa dozvedel mnoho nových vecí.