Himálajský deník

Himálajský deník https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381785/bmid_himalajsky-denik-9Vo-381785.jpg 4 7 2

To hory samy si vybírají mezi lidmi, kdo bude patřit mezi jejich blízké, nikoliv naopak. Liba Švrčinová-Cunnings takové štěstí má. Proto také svůj Himálajský deník snad ani nepíše, ale rovnou – tentokráte jen pro čtenáře – znovu žije. Vydáme se s ní do míst, před kterými se s úctou a obavami zastavují i pouhé naše představy. Na tolik potřebnou a všudypřítomnou odvahu se tu nijak zvlášť neupozorňuje. Ta jen tiše a sveřepě trvá jako svědectví nezničitelné vůle dát nový smysl vlastní existenci, otřesené tragickou ztrátou dvou dětí. Himálajský deník je knihou hrdé výzvy i nekonečné pokory. Výzvou k himálajským vrcholům, pokorou před neviditelnými horstvy vlastní duše… Obojí je třeba překonat. Kdo rozhodne, co je těžší? 2. opravené a doplněné vydání.... celý text

Arev122
29.10.2023 4 z 5

Poutavé vyprávění z několika cest po Himaláji, na kterou se vydala žena otřesená svým osudem a kde hledala nový smysl vlastního života a kde překonávala sama sebe pokorou, odvahou a nepřízní počasí. Porovnává chudý život tamních obyvatel s pohodlným životem v Kanadě.
Moc hezké jsou fotky z Himalájí, jen mi chyběly trasy cest.

bookcase
14.11.2018 5 z 5

Opět poutavé čtení o toulavých botách Liby Cunnings, tentokrát z Himalájí. Čte se skvěle, autorka umí zaujmout