On

On https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217346/bmid_him-on-0VY-217346.jpg 3 421 78

Him (Galatea) série

Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc... Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo... Ví to jen ON.... On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala. On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat. On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné. On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá. On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout. Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat......... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Galatea

HIM , 2013

Kate S.
24.11.2014 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala "nic moc napsané, se bude špatně číst" a taky to věčné používání slova "tady" místo "sem" (což je ovšem chybou překladatele)... Nakonec jsem se však do knihy zamilovala a s krátkými pauzami ji přečetla jedním dechem. Hned jsem se pustila do druhého dílu a už teď jsem v půlce. Autorka si mě tímto oddechovým dílkem naprosto získala :-)

mimisko
16.11.2014 1 z 5

tato kniha obrovske, sklamanie... asi vdaka obalke som cakala ze to bude sexycool pribeh bohuzial sa nestalo. taku dilinu jakou bola hl. hrdinka nenajdete ani v najlepsej paraguajsko-uruguajskej telenovele. cele zle. k lepsim, zaujimavym, ctivim kniham to urcite nepatri. pre mna zbytocne straveny cas.

maca5449
06.11.2014 3 z 5

Slaďárna jak blázen. Celý příběh hrozně předvídatelný a nedomyšlený. To jako vážně? Oba hrdinové mi přišli tak trochu slaboduší. Čekala jsem, že mě alespoň trochu překvapí na konci, ale to jsem byla dost naivní. I přesto byla kniha čtivá a některé pasáže jsem si užila, i když jsem v podstatě předvídala každou větu. Jsem zvědavá na druhou knihu a mužský úhlel pohledu. Snadno čitelné, hodně oddychové, ale zkrátka přeslazená romantická slátanina.

kleria
02.11.2014 4 z 5

Sice to bylo na mě moc romantické, strašně předvídatelné a bylo od začátku jasní jak to vlastně skončí,ale tak i tak se mi to líbilo. Asi mám prostě pro takovéto knihy někdy slabost. :) Těším se na další díl a vy pokud máte rádi takové knihy, tak vám můžu doporučit i tuto! :))

SindyEM
30.10.2014 2 z 5

Kniha bola pre mňa veľkým sklamaním. Námet nebol trikrát originálny, ale v poslednej dobe sú aj tak všetky adultky o tom istom a stále ma ich baví čítať...Problém bol v štýle písania. Na obálke si prečítate: "najpredávanejšia autorka", a tak nejako čakáte niečo lepšie...ak je kniha písaná v 1.osobe singuláru, očakávam, že sa s hl. hrdinkou/hrdinom stotožním, ale táto kniha úplne postrádala hĺbku. Kniha ma jednoducho nedokázala vtiahnuť do deja, preto som popri nej stihla prečítať ďalších 10 kníh. Takže, čo mi vadilo? Vadilo mi písanie typu: "popis pracovného postupu" ...jednou vetou opísaný celý deň hl. hrdinky ma fakt nezaujíma..chcem viac! Chcem pocity, emócie a hlavne viac dialógov! Plusový bod za prvú a večnú lásku a za nápad s prelínaním prítomnosti s minulosťou...

pajka0071
30.10.2014 3 z 5

Myslela jsem si, že tuhle knihu zvládnu přečíst během odpoledne, ale nakonec mi to trvalo dva dny. Příběh byl vcelku zajímavý, ale občas jsem se nudila.

Kathin
30.10.2014

Dalo by se říct , že přečtu každý román až do konce, ale do této knížky jsem se nutila. Myslela jsem si, že podle obsahu bude zajímavější. Ale podle mého názoru je nudná a na to kolik má let hlavní hrdinka je strašně naivní.

SalvatoreEl
29.10.2014 4 z 5

Nádherná obálka, která mě uchvátila na první pohled. Bohužel obsah mě trochu zklamal. I jako od knížky pro chvíli odpočinku jsem prostě čekala trošku víc. Nic náročného =) Avšak určitě bych jí nezavrhovala ;)

Ivy
29.10.2014 3 z 5

Upřímně mě to moc nebralo. Zase jedna z těch knih u kterých mi nejde do hlavy jak se mi nemůže líbit, když jsou ji všeobecně všichni nadšení. Od obálky jsem si slibovala nějakou sexy vzdychárnu a nakonec se mi dostalo roztomilý příběh dvou kamarádů, první lásky a odloučení - kvůli blbosti, jen se dokážu rozhodnout čí blbost to byla jestli její nebo jeho. A překlad taky za moc nestál.

jan-da
25.10.2014 3 z 5

Slovíčko ,,JEJ,, už nechci v žádný knize dlouho číst! :D konec byl na mě až příliš protáhlý, ale jinak docela oddechové počtení :)

trynitrix
10.10.2014 4 z 5

Jojo takova oddechovka :-D Klasický příběh o velký lásce a nedorozumění atd.
Zajímavé bylo prolínámí příběhu přítomnosti a minulosti jak to na sebe navazovalo zajímavý nápad :-)

ciniminisek
04.10.2014 5 z 5

Příjemná oddechovka, u které nejedno srdíčko zaplesá a vsadím se, že i slzička ukápne. Knihu Carey Heywood s názvem On, doporučuji především ženám, jelikož muži by mohli trošičku žárlit.

Lucka.79
27.09.2014 3 z 5

Čekala jsem trošku víc, ale pokud hledáte knihu, u které vypnete a nebudete nad ní muset moc přemýšlet, tak vás zase tak nezklame.

Sky
26.09.2014 4 z 5

Kniha je taková oddechová pro nenáročné čtenáře, a nebo popřípadě jako já že u některých knih chtějí jen vypnout a ponořit se do děje:-) Vůbec jsem u knihy nemusela myslet kdo je to a kdo je zase tamhle to. Takže za mě 4 hvězdičky ;-)

JajaAP
25.09.2014 3 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A pak jsem si uvědomila to, že mě strašně ovlivňuje to množství přečtených knih. Moc srovnávám, protože bych těď našla mnoho knih, které se mi líbili víc, ale pokud bych tuhle knihu četla tak o dva roky dříve zřejmě bych z ní byla nadšená. Jinak kniha je sladký příběh první lásky a hloupého nedorozumění, které jim jako jediné stojí v cestě za štěstím. Prostě klasika - neurazí, ale ani moc nenadchne, ale hezky se to čte. :-)

Nel-ly
14.09.2014 2 z 5

První láska člověka vždycky ovlivní a Sáru... Sáru ovlivnila až moc, možná protože se zamilovala do nejlepšího kamaráda. Polovina knihy se odehrává v minulosti a je to typická YA, druhá část se odehrává v přítomnosti (sedm let poté) a přibližuje se to nejvíc žánru New Adult. Kniha je psána v ich formě, přítomném čase, posouvá se rychle, nezdržuje... a je to blbost.
Hlavní postava je zamindrákovaná, ufňukaná popelka a celý příběh ke konci ztrácí na tempu, logice i jakýkoliv dávce reality (a to prosím i s ohledem na žánr). Škoda.

Btw. Ten překlad? Co to jako bylo?

LibraryGirl
12.09.2014 5 z 5

Je to příběh o první lásce. Přátelství se změní v lásku. Romantika na první pohled. Ale pak se stane něco, před čím prostě musí Sara utéct. Musím, ale říci, že mi přišla Sara velmi naivní, ta před sedmi lety. Ta o sedm let starší mi byla víc sympatická a sebevědomá. Sawyer, trhlá kamrádka Sary, byla fakt legrační. Will byl prostě k sežrání. Takový milý, romantický kluk. Jo, ten byl fajn:-) Mně se příběh prostě moc líbil a určitě si přečtu jejich příběh z pohledu Willa. Jsem zvědavá, jak prožil těch sedm let, kdy se Sarou nebyl. Těším se.

Beni
11.09.2014 4 z 5

Krásná kniha, ve které velice oceňuji prolínání přítomnosti s minulostí :-) Jen Willově matce bych zakroutila krkem!!!!! ... On je tak sladkej :-D:-D:-D