Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall
https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 823 823

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

Becky19
10.02.2013 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to nejspíš nebude nic moc - strašně mi to připomínalo Harryho Pottera. :D Jenže čím víc stránek jsem přečetla, tím víc jsem byla z knížky nadšená a konec mě opravdu dostal, takže musím dát 5 *.

Posli
02.02.2013 3 z 5

Knížku jsem přečetla za večer. Takže se mi na knize líbila svižnost a tempo příběhu. Děj ubíhá rychle a vy se prostě nemáte čas nudit. Příběh je i zároveň trochu vtipný, ale postavy jsou velmi předvídatelné. Sophie mi přijde jako naivní holka, která je najednou zázračná. Líbilo se mi ale prostředí, do kterého byl příběh postaven. Příběh mi připomínal Harryho Pottera a Školu noci. Už je na mě těch paranormálních romantických puberťaček asi moc a myslím, že už mě asi ničím nepřekvapí.

Kate.S
12.01.2013 3 z 5

Celkem jednoduchá kniha, jak co se týče čtení i námětu, ale mně se to líbilo. Je to oddechová knížka, u které se skvěle odreagujete.

barca14
24.12.2012 5 z 5

Super knížka, jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla;)

mercerka
18.12.2012

Boží... :D nejvíce se mi líbila scéna ve sklepě jen je škoda že je asher u oka :(( to mi bylo líto :/

Pative
14.12.2012 5 z 5

Přes předchozí nedůvěru se knížka velice dobře čte. Od začátku do konce je plná očekávání a začátek není nijak zdlouhavý a nudný jako u některých knih.

Nikka07
04.11.2012 5 z 5

Takže... Knížce jsem se nejdřív vyhýbala, ale když jsem neměla co číst, tak jsem si jí koupila. A nelituju! Knížka je hodně chytlavá a napínavá. Přečetla jsem jí za pár hodin, jelikož jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Doporučuji :)

Majulinek
03.11.2012 5 z 5

Tato kniha je velmi čtivá a napínavá. A nemohla jsem se dočkat, až si budu moct přečíst druhý díl.

milovnikknih
14.10.2012 5 z 5

Kniha je super.Dálší názor na upíry,čarodějnce a vlky.Těsím se jak to dopadne.

Eness
06.10.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem si okamžitě zamilovala.Neustále sílící napětí vás vtáhne do děje knížky a ani se nenadějete a budete ji mít přečtenou. :)

jitkahav
04.09.2012 4 z 5

Zapůjčeno od neteře,začetla jsem se rychle,příběh vcelku jednoduchý,ale čtivý,už jí píšu o druhý díl.

ciniminisek
29.08.2012 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou během pár hodin.Ačkoliv už mám pubertální věk za sebou,velmi se mi kniha líbila.Ta pravá láska,nebezpečí,tajemství rodiny a nadaná dívka která má v sobě moc o které neví.Stále se příběhy opakují ale stále mne baví.Dá se v knize najít i pár podobností s jinými tituly. (Akademie Evernight,Tábor Shadow falls).Pokud se vám tyto knihy líbili,určitě se bude líbit i tato.Já doporučuji.

dqenisa
19.08.2012 5 z 5

Ano, kniha je velice čtivá. Výborný děj a hlavní hrdinka. Velice se těším na další díl. V téhle knížce jsem našla to co mi výrazně scházelo po těch všech knížkách o upírech. Bylo to takové příjemné osvěžení. A rozhodně si našla místo v mé čtenářské duši.

Canney
17.07.2012 4 z 5

Tahle knížka si mě získala svým vtipem a hlavní postavou. Sophii je mi velmi sympatická a některé její hlášky nemají chybu. Těším se na další díl.

rusalka1
06.07.2012 2 z 5

na viacerých weboch som čítala recenziu na túto knihu a teraz neviem či im za ňu zaplatili alebo to písali 11-ročné deti. Námet tejto knihy je v celku dobrý už som sa tešila ako si znova prečítam niečo o čarodejniciach... lenže ako som sa začítala zistila som že to je fakt pre inú vekovú kategóriu.. a pritom je to označené ako YA... keby som to čítala tak pred 6 rokmi tak by sa mi tá kniha určite páčila.. :D... noo okrem pár pasáží ktoré boli skor pre staršie ročníky :D

MilovniceKnih
03.07.2012 5 z 5

Ve všem souhlasí s natas61.Je mi také jedenáct let.Tato kniha je velmi poutavá.Přijde mi trapné co tu psala netty.vanitty.Nechci ji nějak urážet,ale v tomhle tom se naprosto mýlí.Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje,a i když jsem chtěla,nemohla jsem se odtrhnou od této knihy.Nemám co vytknout.Velmi hodně se těším na Demonglass.Tyto knihy nemají chybu .

ollomopo
02.05.2012

Do téhle knihy jsem se úplně zamilovala těším se na další díl

Rose18
14.04.2012 5 z 5

Nádherná knížka, skvělý děj ... :) Těším se na další díl ;)

bookcase
03.04.2012 4 z 5

A mně se to líbilo, i když mi není náct, ale o mnoho víc :)

natas61
29.03.2012

Myslím si, že tento příběh je velmi poutavým pro jedenáctileté dítě, kterým jsem... Tento příběh mě zaujal a proto s netty.vanity značně nesouhlasím potom když sama píši příběhy, které nejsou zdaleka tak zajímavé a nápadité jako tento... A další nesouhlas s netty.vatty stmívání je o hodně horší než tato kniha ;)

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979