Hester

Hester https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533933/bmid_hester-65eb0d018e41c.jpg 5 8 8

Živý obraz ženy, která inspirovala tragickou hrdinku románu Nathaniela Hawthorna Šarlatové písmeno. Mladá švadlena Isobel Gambleová žije se svým manželem, lékárníkem Edwardem, v Glasgow. Edward však propadne kouzlu opia a topí se v dluzích, takže musí oba opustit Skotsko a začít znovu v Novém světě. Jenže pouze několik dní po příjezdu do Salemu se Edward připojí k odplouvající lodi jako zdravotník a zanechá svou ženu samotnou a bez peněz. Když se Isobel setká s mladým Nathanielem Hathornem, okamžitě je to k sobě táhne. Jeho pronásleduje stín předků, kteří posílali nevinné ženy na šibenici, a ji zase trápí její neobyčejné nadání, za nímž se ukrývá rodinné tajemství.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Hester , 2022


více info...

Přidat komentář

monushka
12.05.2024 5 z 5

Hester se mi moc líbila. Kdysi jsem četla Šarlatové písmeno, které mě zaujalo, ale už si ho bohužel příliš nepamatuji. Ale díky tomuto románu jsem si na nějaké části vzpomněla a dostala jsem chuť přečíst si ho znovu.

Líbilo se mi proložení příběhu historickými částmi s "čarodějnicemi". A v současné dějové lince se mi líbil příběh celý. Sedla mi hlavní hrdinka a její posedlost šitím a vyšíváním.

PetraN17
10.04.2024 5 z 5

Velmi zajímavý historický román , doporučuji k přečtení. Pokud vás zajímají čarodějnické procesy, otrokářství a hlavně krásné popisy vyšívání :))