Kamenný déšť

Kamenný déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145317/bmid_juul-henning-kamenny-dest-ofT-145317.jpg 4 193 48

Henning Juul série

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Skinndød , 2010

Peršanka
24.11.2013

Tak nudný vstup do děje jsem dlouho nečetla...A ani nebudu, byla by to ztráta času. Co se na tom ostatním líbí??

Hella
05.08.2013 3 z 5

Po "zmasírování" obřímí bilboardy v metru jsem se na knihu dost těšila, ale musím říci, že zdaleka nesplnila moje očekávání a že velikášský titulek o senzační severské krimi přímo na knize značně přehání.

macer1991
02.08.2013 4 z 5

Dobre.... ale nie vynikajuce....Priznam sa, ze som ocakavala podla obsahu knihy trochu lepsie prepracovanie

kneslova
16.07.2013 4 z 5

Docela dobré čtení v záplavě severské literatury, na 5 hvězdiček to u mě není, myslím, že z celkem dobrého nápadu zápletky by se dalo vytěžit více.

MBubu
21.05.2013 5 z 5

recenze http://martinabubenikova.bigbloger.lidovky.cz/c/324141/Rana-po-paralyzeru-bicovani-ukamenovani-a-useknuta-ruka.html

michaela.kol
28.04.2013 4 z 5

Knížka se čte dobře a postava Henninga Juula je sympatická. Rozuzlení zápletky mě bohužel až tak moc nepřekvapilo, dalo se předvídat. Každopádně čtení je to dobré a určitě sáhnu i po dalším díle.

maphiosso
21.02.2013 4 z 5

Thomas Enger je často poměřován se svým slavnějším krajanem Jo Nesbøm. Ve srovnání s ním je však Engerův styl mnohem přímočařejší. Namísto několika zdánlivě na sobě nezávislých dějových linií, které se v závěru spojí v jeden celek, je děj Kamenného deště zaměřen na vyšetřování vraždy z pohledu několika osob. Hlavní příběh tvoří pátrání novináře Henninga, o jehož životě se postupně dočítáme z vložených flasbacků. Henning se tak stává poměrně propracovanou postavou a nepůsobí plochým, nevýrazným dojmem. Také další osoby, ať už více či méně důležité, jsou popsány velice barvitě – od policisty Bjarneho Brogelanda, který se aktivně podílí na vyšetřování, až po Henningova kolegu Kåreho, trpícího tourretovým syndromem. Ten má v příběhu čistě komickou úlohu a díky větám jako: „Počty čtenářů PŘESAHUJÍ STROP! Do prdele, DO PRDELE!“ si jej čtenáři jistě zamilují. Konečné objasnění případu se nese v duchu klasických detektivek, kdy se postupně dozvídáme, kdo a jak oběť zavraždil, motiv a další okolnosti vraždy. Samotný závěr knihy naznačí, jakým směrem se bude celá knižní série ubírat a co bude jejím smyslem.

O tom, že Thomas Enger neskončí zapomenut v propadlišti knižních dějin, jsou přesvědčeni prozatím minimálně v Norsku, kde se stal Kamenný déšť okamžitě bestsellerem. Nakladatelství Gylendal o něm dokonce prohlásilo, že to je „pravděpodobně ten nejlepší rukopis detektivního románu, který jsme kdy od začínajícího autora přijali.“ Je otázkou, zda spisovatelův debut osloví čtenáře detektivního žánru také u nás. Já však zastávám názor, že tento první díl má potenciál a ambice vyústit v kvalitní a úspěšnou sérii.

akirek
16.02.2013 4 z 5

V záplavě detektivek je tato slušné čtení. Trochu překombinované, ale sympatický novinář v toyšetřovatele. Asi si přečtu od tohoto autora i další.