Heidi, děvčátko z hor

Jmenuje se Heidi. Maminku s tatínkem už nemá. Zato má Petra, Kláru, ale hlavně dědečka Konráda. Její příběh začal právě u něj, v chaloupce vysoko ve švýcarských Alpách. Vypráví o vítězství nad strachem, ale také o kráse pomoci, o přátelství, o tom, jak důležité je mít domov. Světoznámý příběh malého děvčátka převyprávěný Bohumilem Říhou, tentokrát v úplně novém vydání s kouzelnými ilustracemi JarmilyMarešové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179466/heidi-devcatko-z-hor-Zv2-179466.jpg 4.6537

Heidi (1881)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Axióma

Kniha Heidi, děvčátko z hor

Messilina

Krásná knížka pro děti. Rozhodně se domnívám, že vedle pohádek Boženy Němcové by měla být v dětské knihovničce i Heidi.

hrdlickova_61

Četla jsem ve vydání z roku 1989 s obrázky Daniely Hahnové. Příběh je to kýčovitý, ale umím si představit, jak dovede malé čtenáře zaujmout a potěšit, a tak potěšil i mě. Ráda bych si někdy přečetla původní vydání. Jednak z principu, pro porovnání, tak jako i u jiných knih, jednak proto, že v téhle podobě četla tuhle knížku v dětství moje maminka a měla ji ráda. A já jsem měla ráda maminku...

knihovnička007

Krásná kniha, moc se mi tehdy líbila.
Moc jsem fandila Heidi, aby si našla k dědečkovi vztah... Miluju hory a úplně jsem se tam viděla.

JulianaH.

Nejmilejší knížka mého dětství. Máti mi ji musela číst stále dokola. Dodnes se k ní vracím.

Heidi byla horalka a já jsem vyrostla v podhůří, s výhledem na Krkonoše. Čím jsem starší, tím ochotnější jsem věřit, že krajina se vtiskuje do člověka. J. Jungmann kdysi napsal, že prý vábení domova, Einsamkeit, dovede úplně a do dna duše pocítit jenom horal.

Pavlína79

vzpomínám na ní jako na nejlepší knihu svého dětství ...

Fany09
08.12.2018

Kniha je bozí.

Broučice
27.11.2018

heidi je holka která musí být u dědečka ,ale ze začátku se bojí .ale pak zase nechce pryč.

Šéfová007
08.11.2018

Kniha je krásná, velice odpočinková a skvěle napsaná. Zamilujete se díky ní jak do hlavní hrdinky Heidi, tak do švýcarských Alp, aniž byste je někdy viděli.
Na knize mě potěšila detailnost autorky při popisu okolí. Překvapilo mě, jak si tak malá holčička dokázala poradit bez rodičů, jen s dědečkem.
Doporučuji!