Hawksmoor

Hawksmoor https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302035/bmid_hawksmoor-M9d-302035.jpg 3 54 24

Londýn počátku osmnáctého století, pozvolna se vzpamatovávající z následků rozsáhlého ničivého požáru, je městem nuzáků i boháčů, tradičních pověr a tajných nauk i osvícenské racionality a elegance. Architekt Nicholas Dyer, pověřený výstavbou sedmi nových městských kostelů, hodlá zajistit svým chrámům nesmrtelnost krutým rituálem: v základech každého z nich má spočinout mrtvé lidské tělo. O dvě stě padesát let později vyšetřuje londýnský detektiv Nicholas Hawksmoor záhadnou sérii brutálních vražd, ke kterým dochází právě poblíž Dyerových kostelů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Paseka

Hawksmoor , 1985

Xpackal
17.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a už vyhlížím, co dalšího si od Ackroyda přečtu!

jefff
03.10.2016 odpad!

Pro mě je to kniha buď s naprosto neschopným autorem či překladatelem. Kniha se nedala číst a po pár stránkách jsem ji odložil.

tyna4828
26.09.2016 3 z 5

Já prostě nevím, co si o tom myslet. Bohužel jsem nějak nedokázala knihu přečíst tak říkajíc na jeden zátah, a to možná způsobilo moje rozporuplné pocity. Ale prostě nevím, co si o tom myslet.

Marionetta
03.08.2016 2 z 5

Knížku jsem ani nedočetla,nelíbila se mi.Vadily mi časti kde jako hlavní postava vystupoval architekt Nicholas Dyer - zde je vše psáno stylem á la Komenský,zpomalovalo to děj a bylo pro mě těžké se do něj vžít.Ostatní části na mě působily dějově nenávazně. Text je nepřehledně členěn a to způsobuje špatnou orientaci v časové posloupnosti.