Pod maskou

Pod maskou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347716/bmid_pod-maskou-i8B-347716.jpg 4 25 5

Harry Svensson série

< 2. díl

Uprostřed noci vzbudí Harryho Svenssona bušení na dveře. Otevře je, dovnitř vpadne zoufalá desetiletá dívka a schová se pod postel. Vzápětí se ukáže, že ji pronásledují dva muži. Co jsou zač? Kdo je poslal? Proč dívku nikdo nehledá? Kam se poděli její rodiče? A co s tím má společného motorkářský gang, prodej drog, neonacismus a rodina z nejlepší společnosti? Harry Svensson je znovu vtažen do víru dramatických událostí a pouští se do pátrání na vlastní pěst.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

I de bästa familjer , 2016

Dadulina
20.08.2019 4 z 5

Velmi čtivé. Je pravda, že prostě chybí mrtvola, ale alespoň není hlavním hrdinou alkoholik :D

micha-ella
30.10.2018 3 z 5

Zasekla jsem se ve čtvrté části a zjistila jsem, že nemám chuť pokračovat. Příběh se tak nějak rozléval moc do široka a mě už nebaví hledat spojitosti jako dřív, kdy jsem přečetla stovky detektivek, v každé se účastnila pátrání a dobře jsem ději rozuměla. Asi moje chyba.

Anne95
13.02.2018 5 z 5

Dle mého názoru byl první díl o něco lepší, ale Harry Svensson mi jaksi přirostl k srdci. Vážně mu přeju, aby našel svoji spřízněnou duši. Často mi situace v knihách přijdou nereálné a těžko uvěřitelné. Knihy jsou ovšem psány svižným tempem a příběh krásně utíká. Doporučuji

stju
26.12.2017 3 z 5

Kniha mi připadala trochu chaotická (dost jsem se ztrácela ve švédských jménech, ale to je můj problém), mátlo mě spíš střídání vstupů jednotlivých postav, kdy jsem se, hlavně zpočátku, v nich neorientovala. Samotná zápletka byla zajímavá, možná budila trochu moc vykonstruovaný dojem a to jí ubíralo na důvěryhodnosti. Knihu jsem dočetla, ale i proto, že detektivky moc nemusím, asi se k ní už nevrátím.

alzbeta4340
28.10.2017 4 z 5

Odlédneme-li od celkem nepravděpodobné zápletky, je to slušná detektivka. Kromě toho se dozvíme pár postřehů o novinářské práci a životě v současném Švédsku všeobecně. Na rozdíl od první detektivky s Harrym tempo není tak svižné ani není cítit nadsázka - tentokrát kniha neobsahuje žádné scény z Harryho sexuálního života :-).
Hlavně druhá půle a závěr knihy byly ale docela napínavé.

Mats Olsson
švédská, 1949