Trest a smrt

Trest a smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261677/bmid_trest-a-smrt-a2J-261677.jpg 4 53 13

Harry Svensson série

Harry Svensson je úspěšný novinář s dobře utajovanou zálibou v sadomasochistických sexuálních praktikách. Rozhodne se pověsit novinářskou kariéru na hřebík, otevřít si restauraci v jižním Švédsku a užívat si života. Jedné noci náhodou objeví zavražděnou ženu, s odhalením vraha ale policii pomoct nedokáže. Zanedlouho dojde k další vraždě. Tentokrát váže Harryho k mrtvé ženě tajemství, které se rozhodne před policií tajit, aby nebyl podezřelý. Někdo však jeho tajemství zná a on musí jednat rychle, aby zabránil prozrazení i další vraždě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Kniha Zlín

Straffa och låta dö , 2014

Česneksmedem
23.06.2023 4 z 5

Rozhodně ne úplně běžný námět v detektivce, který je zde podáván docela decentně. Důvody pachatele k takovému jednání jsou ale stále stejné - výchova v mládí. Krev zde netekla jako řeka na jaře, takže celkem pohodové čtení s méně tradičním závěrem.

Eicherik
09.11.2018 4 z 5

Přiznám se, že jsem čekal pikantnější příběh. Začátek byl na můj vkus moc zdlouhavý a celkově mi připadá, že je v knize spousta hluchých míst. Přesto jsem rád, že jsem si tento thriller přečetl, jen ještě nevím, jestli se pustím do dalšího dílu.

Anne95
26.08.2017 5 z 5

Knížka mě velmi zaujala a těším se na další příběhy tohoto nevšedního novináře.

alzbeta4340
03.12.2016 4 z 5

Nenechala jsem se odradit anotací a díky tomu jsem si přečetla velice slušnou detektivku. Budu si ji pamatovat díky realistickému, civilnímu stylu vyprávění, který se mi opravdu líbil. Hlavnímu hrdinovi musí čtenář fandit, Harry je snadno představitelný jako člověk z masa a kostí, není ani superman ani outsider.

Izu
06.10.2016 4 z 5

K teto knizce jsem nemela moc chut,ani nevim proc.Ale osobne se mi hodne libila.Neni to krimi topici se v krvi.Bylo zajimave dozvedet se neco o lidech,ktere pritahuje sadomasochismus.Neni lehke si nekoho najit ani hledat cloveka se stejnymi zajmy pro rakosku ...Vtipny hrdina.Jen hvezdu dolu za prilisnou rozvlacnost.Doporucuju.

Hella
14.08.2016 1 z 5

Ve třetině bohužel končím, dál to nedávám. Kdeže zůstal ten vtip a neotřelost, které nám anotace na obálce slibuje???

jakub6236
01.07.2016

Majstrovsky napísaná kniha. Je to veľmi čitateľné, plné cynizmu a taktiež uveriteľného bežného sveta. Hej aj ten sadomasochizmus tam je napísaný nie preto aby šokoval, ale len preto, že sa aj tomu ľudia venujú. Ďalšie severské krimi, ďalší hlavný hrdina s menom Harry a opäť sa to číta viac než dobre.

Boby17
25.06.2016 2 z 5

Nuda. Nedočetl jsem ji. A to mě ještě čekalo nekonečných 100 stran. Možná se k ní někdy vrátím, ale pochybuju.

hanulka26
20.06.2016 5 z 5

Čtivá detektivka s vtipnými dialogy, která se obešla bez potoků krve a zbytečné brutality. Pro mě příjemné překvapení a určitě si přečtu i další díly pokud nějaké budou.

Jana_Hlus
12.06.2016 4 z 5

Detektivka, u které si odpočinete. Nic náročného a navíc se dočtete o kulinářských specialitách, oživíte si zeměpisné informace o Švédsku (kde se mluví jakým dialektem) a hlavně vás možná překvapí, jakým fenoménem může být "výprask". Hlavní hrdina, stejně tak jako pachatel si libují v SM praktikách. Prostě kniha má všechny atributy, aby se stala hodně prodávanou.

pablii
01.06.2016 5 z 5

Touhle knihou jsem byla velice příjmně překvapena. Nadchla mě už od prvních stránek, je originální, napínavá až do konce (aspoň pro mě) a hlavně na mě působí děj přirozeně.
Jak se zmiňuje i v komentářích níže, kniha je opravdu jiná a tím je pro mě zajímavější a zařazuji ji do nejlepších knih, co jsem četla.

Harry brzy napřečtenou v dalším díle !!

tereza2317
09.05.2016 5 z 5

Dost dobrá, severská detektivka, která je ale zase trošku jiná, než ty ostatní. Má svérázného vyšetřovatele se zálibou v SM praktikách, je psaná formou deníkových záznamů cca po měsících (z různých pohledů), párkrát se dost zasmějete a přitom se určitě nebudete nudit, ačkoliv tempo je pomalejší. Nečekejte žádný krvák... Bavilo mě to a těším se na další díl!

vineka
07.04.2016 5 z 5

Vynikající prvotina s vtipnýmí prvky. V závěru knihy mi přišla na mysl podobnost s úsměvnými scénkami ve Stoletém staříkovi.

sex sexuální úchylky vraždy švédská literatura sexualita Švédsko severská krimi BDSM švédské detektivky

Mats Olsson
švédská, 1949