Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6711 1301

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

maGggg
29.12.2016 odpad!

A to jako fakt? Prosím, že si autoři jen dělali srandu, že to Rowlingowá nemyslela vážně....
Ztracený příběh a velmi hluboko pod "pravými sedmi díly HP"!

ThrisaManx
29.12.2016 2 z 5

Tak toto se nepovedlo. Příběh mě nezaujal, taková hodně slabá fanfikce. Jsem velká fanynka Harryho Pottera, zároveň jsem ale fanynka kvalitní literatury. A tento počin kvalitním čtením opravdu nebyl. Číst se to dalo, ale autoři měli evidentně mezery ve svých znalostech HP světa. To by se ale dalo překousnout, dobrá literatura to sice není, ale katastrofou bych to rozhodně nenazývala.
Katastrofou byl totiž scénář. Pokud se někdo z vás chystá napsat kvalitní scénář, pak byste si měli přečíst Prokleté dítě, abyste věděli, jak to rozhodně nemá vypadat! Zkušenosti se psaním jako takovým i se psaním scénářů mám četné, takže můžu říct, že to byl ten nejhůře napsaný text, s jakým jsem kdy měla tu čest. Musel to psát buď naprostý amatér, který s tím nemá zkušenosti nebo naopak někdo, kdo věděl, že psát absolutně neumí, tak se chopí slavného titulu, protože ví, že toho se lidé chytnou a on tak sklidí úspěch.

A to už nezmiňuji fakt, že napsat divadelní hru a nazvat to "osmým pokračováním" sedmidílného románu opravdu nebyl dobrý nápad. Takže se nejspíš zdržím hodnocení, jelikož z nostalgie a velké náklonnosti k paní Rowlingové a jejím příběhům o Harry Pottrovi nechci toto "dílo" hodnotit negativně. Věřím, že se to může někomu líbit a také nechci, aby mé hodnocení vyznělo až příliš zle. Čtení jsem si chvílemi opravdu užívala, bohužel pan autor to zkrátka neumí. Alespoň v tomto případě.

Gooverka
29.12.2016 4 z 5

Bylo to jak vrátit se do dětství, kdy jsem s knížkou o Harry Potterovi usínala, jak jsem nemohla přestat číst. Příběh naprosto skvělý, některé postavy jsou přesně takové, jaké si je pamatuji (Ron, Hermiona), další mě popisem a chováním trochu zklamaly (Harry, Albus) a některým sem jejich chování nevěřila (Draco). Proto dávám jednu hvězdu dolů.

M.Kriz
29.12.2016 4 z 5

Zajímavé pokračování. Scénář se rychle četl.

AnetAndBooks
29.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasné. Knihu jsem přečetla ani né za den. Bylo naprosto skvělé se opět vrátit do světa Harryho Pottera a poznat jeho děti. Nejdřív jsem se trochu "bála" , jak se mi to bude číst v divadelním scénáři, ale úplně v pohodě.
MALINKÝ SPOILER
Taky jsem zamáčkla slzu, když se Scorpius setkal se Snapem, o Cedrikovi nemluvě...

Jako jedinou chybu, bych vytkla to, jak se Albus s Harrym scházejí 3 roky na King's Cross a najednou je Albus ve čtvrťáku a my nevíme, co mu jde za předměty, nebo co ho v Bradavicích potkává.

Kekik
28.12.2016 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst. Napětí, akce. Setkání s oblíbenými hrdiny. A samozřejmě nesmí chybět Pán zla :)
Kniha psána ve formě scénáře divaldení hry se četla skvěle. Rozhodně jsem se v ději neztrácela. Vše je popsáno. A Scorpius pro mě nejlepší ze všech.
Jednou mě Harry naštval a to při rozmluvě s Brumbálem. Ale nakonec jsem mu to odpustila :)
I když přeci jenom mám Harryho raději jako studenta Bradavické školy čar a kouzel než jako otce od rodiny.
I tak jsem ráda, a to hodně, že jsem si knihu přečetla.

Turmee
28.12.2016 5 z 5

Oujé, tak tohle jsem zhltla jedním dechem. Děj ubíhá jedna báseň, každý akt končí napínavě a odhaluje spoustu zajímavých a nových věcí z kouzelného světa. Některé linky nejsou sice úplně dokonalé a pár okamžiků je doslova nelogických, ale i tak.
Mladé hrdiny jsem si zamilovala hned, a přestože se jedná o drama, užívala jsem si každou stránku. Scénář mi problém nedělal, ani angličtina, takže za mě 5 * bez váhání.

PierRe Vesper
28.12.2016 3 z 5

Byl jsem ze začátku dost skeptický, protože jsem s HP vyrůstal a nechtělo se mi číst knihu jako divadelní scénář. Je to vesměs krátké a jako novinka za spoustu peněz. Dostal jsem se naštěstí k dobré slevě a tak ji využil, jinak bych si knihu kupoval až kdo ví kdy.
Co mě překvapilo nejvíce, bylo to, že oproti HP sérii je děj temnější. Dále se více zaměřuje na vztahy mezi postavami, než na děj samotný.
Do knihy jsem se ale začetl a zabral a nakonec ji hodnotím kladně.

pavla9879
28.12.2016 3 z 5

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, proto jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít... a jsem vážně moc ráda, že jsem si ji přečetla.
Miluju divadlo, ráda čtu divadelní hry, a při čtení této knihy jsem dostala opravdu velkou chuť vidět hru naživo.
Jednoznačně nejlepší je Scorpius :)

Denisa_a
28.12.2016 3 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za dva večery jak mě vtáhla do děje. Jsem velká fanynka HP světa a na tuhle knihu jsem se velmi těšila. Po přečtení ale ve mě vyvolává neutrální pocity. Příběh velmi krásný, však za mě trošku přitažené za vlasy... Ale ráda jsem se zase vrátila v čase a zavzpomínala na kouzelnický svět :-)
SPOILER
Nevím, jestli jsem něco špatně v knize přečetla... Ale nechápu, jak se tedy Harry mohl proměnit v toho, jehož jméno nesmíme vyslovit, když nic neměli do toho lektvaru?

A ještě tedy nutno poznamenat, jaký tato knížka měla reklamní tah. Cena přemrštěná.

ElissAnn
27.12.2016 4 z 5

Hodně jsem se tohoto příběhu bála, právě díky recenzím. (Protože jak jistě víte, strhla se kolem tohoto dílu velká debata. Mnoho lidí příběh chválilo, ale samozřejmě se našli i tací, kterým se nelíbil.) Já osobně se musím přiznat, že jsem si další příběh z této ságy (skoro) zamilovala. Příběh je poměrně dobrý (má to 400 stránek, přečteno za den - ach ty divadelní hry) a jednoduchá zápletka. Akorát jsem si chvílemi říkala, jak to všechno můžou zahrát v divadle - samá kouzla a čáry.

Samozřejmě to má i nějaké mínus a pro mě to bylo toto:
Harry mě štval... Hermiona mě štvala... vlastně všichni postavy, které jsme znali z této ságy. Nevím proč, prostě bylo znát, že to celé nedělala Rowlingová a postavy měli "divné" dialogy - ty co četli jistě ví na co narážím (Hlavně na Harryho, který se nechová zrovna férově).
Albus je týpek a zamindrákovanej synátor. Scorpion - tak u toho jsem se bavila nejvíc. Prostě tyhle dva blázínky jsem si zamilovala skoro tak jako Harryho a jeho bandu.

Za mě rozhodně čtěte a udělejte si vlastní názor. Jsou dva tábory (příznivců -to jsem já. A negativců) a vy by jste se měli rozhodnout PODLE SEBE ke komu přidat - a nerozhodovat se podle pouhých recenzí, které jsou tolik subjektivní.

Aneb moudro na konec co? :'D

Eleanor-ka
27.12.2016 3 z 5

Nejsem zastáncem divadelních představení, jak ve formě psané, tak hrané, ale nechtěla jsem na Prokleté dítě zanevřit kvůli tomu. Nikdy moc nekoukam na názory a kritiku ostatních, aniž bych to sama předem četla, ale popravdě řečeno.. mě to docela zklamalo. Jako oficiální osmý dil je to v porovnání s předchozími díly o dost slabší a tím, že to nebylo psaný přímo Rowlingovou do původní podoby coby v próze, to na kvalitě též nepřidává. Věřím tomu, že to mohlo být o mnoho lepší...

Ovšem kniha samotná se mi vcelku líbila. Avšak, lhala bych, kdy bych řekla, žejsem nepostradala to pravé kouzlo. Toto mělo být buď zhotoveno přímo autorkou vymyšleneho světa bez zbytečných divadelních tirád nebo jako doplnění volného příběhu.

Menší zklamání, s patrnou dávkou zadostiučinění. Btw, Scorpius je skvěléj.
PS: Nerada dávám mému nejoblibenejsimu světu jen pouhé tři hvězdy, ale bohužel jinak dát nemohu.

Adelix
27.12.2016 5 z 5

Jako dlouholetý fanoušek Harryho Pottera jsem se na nový příběh velmi těšila a - nezklamal :-) ani forma divadelní hry není špatná, až jsem při čtení dostala chuť vidět představení v reálu.

Galadwen
27.12.2016 3 z 5

Už jsem četla lepší fanfiky. Dost mne překvapuje, že právě tento je autorizovaný. Každopádně druhá polovina je lepší než první, i když problematická - autor docela zapomněl na Fideliovo zaklínadlo (kdo četl Vězně z Azkabanu a toto, ví). Jinak přečteno za 2 hodiny a uvažuju, jak to asi fungovalo na divadle (změny scén prakticky po pár replikách atd.).

ziggrrl
27.12.2016 1 z 5

Hloupost. Do konce jsem dočetla jen z principu, že nenechávám rozečtené knihy. A taky trochu ze sentimentu, protože Harryho jsem měla opravdu ráda. Tohle ale není pokračování, jen postradatelný doplněk do sbírky. Jako divadelní hru bych to ale vidět chtěla.

Natyna3
27.12.2016 5 z 5

Má očekávání byla po vyslechnutí mnoha názorů a přečtení pár komentářů jen pramalá, ale o to více jsem spokojená! Příběh se mi líbil, byl plný akce a díky tomu, že je to scénář, se i lehce četl. Myslím, že každý fanoušek Harryho Pottera může být spokojen.

ILovePoseidón
27.12.2016 5 z 5

Nejdříve mě to pořádně nudilo,ale pak jsem se do toho vžila a bylo to super.

sabulicka
27.12.2016 3 z 5

Kniha mě velice nadchla. Líbilo se mi, jak se v příběhu používal obraceč času a jaké následky to pak mělo v budoucnosti/přítomnosti, jak se různě měnily charaktery. To kouzlo Harryho Pottera tam zůstalo a to se mi líbí a to je také důležité.

Rozhodně bych se ráda, po přečtení tohoto scénáře, podívala na divadelní představení!

Newtriah
27.12.2016 1 z 5

Asi znáte ten pocit, když dočtete poslední knížku z nějaké série a chcete víc. Já jsem v pokračování Harryho Pottera doufala několik let a když jsem se dozvěděla, že doopravdy bude, skákala jsem štěstím. Ovšem po přečtení této knížky jsem zcela změnila svůj názor. Všechny díly předtím byly jeden lepší než druhý a poslední sedmá knížka krásně sérii ukončovala. A tohle? Snažila jsem se do toho trochu začíst, prožít to, ale zkrátka to nešlo. Děj knihy je úplně nesmyslný, postavy se chovají stupidně (hlavně Ron) a neustálé vracení v čase už začíná být ohrané. Je to možná dobrá doplňková kniha, ale rozhodně ne osmý díl.

3610
27.12.2016

Nejlepší kniha co jsem četla. Doporučuji .Příběh krásný a zanechá ve vás tu vzpomínku .. Budete chtít pokračovat . Měla jsem to přečtené za 2 dny .

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky