Život udeří, kam se mu zachce

Život udeří, kam se mu zachce https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367334/bmid_zivot-uderi-kam-se-mu-zachce-tP5-367334.png 4 171 42

Hamburg série

Párty, zábava a volnost – to je pro Marii nejdůležitější na světě a ona svůj bezstarostný život miluje. Vše se ale rázem změní ve chvíli, kdy sestra Christine těžce onemocní a požádá ji, aby se během její léčby postarala o malá dvojčata, na které je sama. A nejen to, musí převzít i sestřino místo v rodinné loděnici. Marii začne brzy všechno přerůstat přes hlavu: nemocná sestra, turbulentní rodinný život, firma, jejíž budoucnost je ve hvězdách. A jako by toho nebylo dost, uvědomí si podivné šimrání v břiše pokaždé, když zahlédne svého šéfa Daniela. A ve chvíli vrcholného chaosu přijde další životní zkouška...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Leben fällt, wohin es will , 2017

Florindela
09.08.2020 5 z 5

Příjemná kniha, dobré počtení. Bavilo mně to, stejně jako i předchozí kniha od této autorky. Jediné, co mi v těchto knihách vadí, a nevím, jestli je to překladem nebo to autorka opravdu takto píše, je to věčné: "Okej". Používá to v příběhu každý a na můj vkus moc často (a v Čokoládovém průšvihu to bylo taky tak).

Ella161
28.06.2020 5 z 5

Tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Autorka skvěle pojala téma rakovina. Příběh je vlastně o tom, jak Marie dospívá a nachází sama sebe. Jsem ráda, že se z lehkovážné Marie stala starostlivá, zodpovědná žena. Někdy jsem ale nemohla pochopit to, jak mohla mít tolik předsudků od rodiny. Kladli na ní strašně velký nároky. Všechno vždycky splnila a snažila se dělat všechno dobře. Výsledek toho byl, že dostala vynadáno nebo se na ní někdo zlobil. To mě strašně štvalo. Jediný, kdo se k ní choval fakt hezky s úctou i porozuměním byl Daniel. Díky tomu jsem si ho taky moc oblíbila a postupně de do něho zamilovala stejně jako Marie. Takový chlap je skvělý do vztahu. Máte v něm podporu a jak už jsem zmínila, porozumění i útěchu. Příběh byl místy neskutečné vtipný a přinutil mě se smát opravdu nahlas. Miluju Nel Jacobsovou. Vždycky, když se najednou objevila, vzala vlaječku a hlásala „Vítězství” nemohla jsem se přestat smát????. Celkově má kniha co do sebe a určitě se pak nad tím vším zamyslíte. Já ležela v posteli, poslouchala písničky, zírala do stropu a přemýšlela. To se mi nejednou stalo při průběhu četní. Jsou tam skvěle vyzdvihnuty životní moudra. Obálku taky musím moc pochválit, je moc krásna jako celá ta kniha❤️

Hasmi
18.06.2020 odpad!

Ačkoliv jsem dříve měla zásadu, že knihy dočítám, tak tuhle jsem nedočetla. Nemíním už ztrácet čas nad knihou, která mě nebaví, přijde mi povrchní a plná zbytečné slovní vaty, když je určitě spousta zajímavějších knih k přečtení. Dočetla jsem asi na str. 80 a pak skočila na konec. A ano! Dopadlo to přesně tak, jak jsem očekávala. Ale jinak nuda, nuda, nuda. Humorné mi tam nepřišlo skoro nic. Jestli jen nebudu na tento typ knih přeci jen už trochu stará. :)

Nufacek
09.03.2020 5 z 5

Opět jsem se nenudila. Při čtení jsem se smála i brečela. Tato autorka si mě naprosto získala svou tvorbou. Píše tak, že jakmile začnete číst, tak knihu neodložíte, dokud nedočtete do konce, a i když musíte občas knihu odložit, kvůli neodložitelným záležitostem, tak po celou dobu je člověk napjatý, jak to všechno dopadne.

Marie má sestru Christinu nemocnou rakovinou. Sestra pracuje v rodinné loděnici a má dvě děti. Manžel se od ní odstěhoval kvůli nevěře (a jak se časem ukáže je to nevěra ze strany Christiny), což vyplyne na povrch až téměř u konce knihy. Jelikož se musí léčit s rakovinou, požádá svou sestru o pomoc se záležitostmi všedního dne. Takže takřka ze dne na den rozpustilá (dosud zná jen večírky a párty, bavení se s přáteli a nekomplikovaný život bez starostí) dá se říct až chaotická Marie musí zvládnout zastoupit sestru ve vedení rodinného podniku, postarat se o její dvě děti a nakonec po odjezdu chůvy, která dosud zastávala chod domácnosti, ale z důvodu hospitalizace její jediné příbuzné, musí odjet se o ni starat, se nyní musí postarat i o domácnost. Nemůžu ani opominout, že její sestra je veliký puntičkář, takže co se týká domácnosti je velikým pedantem a má daleko vyšší nároky na úklid než Marie. Ale jelikož Marie chce sestře opravdu pomoci v této těžké chvíli, aby zvládla boj s rakovinou, a že jsou to opravdu někdy dost drsné okamžiky, snaží se jí za všech okolností vyhovět, i když je to někdy až přespříliš... Otec chce po Marii, aby byla ve vedení firmy jen jako jakási loutka, která bude firmu pouze prezentovat na oko. Což také Marie zpočátku opravdu dělá. Jenže po nějaké době ji zase začne na všem záležet - loděnice ji opět přiroste k srdci, jen se bojí, že zase všechno ztratí, jako kdysi v minulosti a to je její velký problém, který ji provází i v milostném životě...

iiiccc
12.02.2020 4 z 5

Shrnula bych to jako příběh o cestě za štěstím. Z části je to oddechovka, z části je to síla. Jeden rok v životě Marie vhání čtenáři do očí slzy štěstí, smutku, zoufalství a i ty od smíchu. Zápletky a jejich vyústění jsou sice silná klišé, ale prostředí loděnice vytvořilo kouzelně romantickou a nostalgickou atmosféru. Příjemné čtení.

lidunka1
10.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a autorka píše svižně a zjímavě.

mariva
14.12.2019 4 z 5

Vážné téma zpracované s respektem k vážnému onemocnění, ale současně i s humorem. Výborně se četla, chvílemi jsem se smála, chvílemi měla slzy v očích.

knihovnička007
28.11.2019 5 z 5

Perfektní kniha!
Dokázala mne rozesmát, místy se mi chtělo brečet... Bylo mi líto Marie, co všechno jí autorka hodila na záda a pak se s tím musela vypořádat... Nikdo jí nevěřil, všichni jí házeli klacky pod nohy a ona to všechno zvládla.
Ze začátku mi moc sympatická nebyla, ale pak jsem ji moc fandila.
Autorce tleskám, téma nemoci zvládla skvěle. Není to jednoduché ani pro samotného člověka, tak pro rodinu...
Skvělý příběh!

hana.v
14.11.2019 5 z 5

Super kniha! Pěkně se mi četla a i přes vážné téma jsem se v určitých částech hodně nasmála.

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

Ta z lepších tohoto žánru. Hrdinové i vedlejší postavy jsou sympaťáci. I přes nelehké téma se kniha čte lehce. Perfektní oddechovka.

sabca
20.09.2019 5 z 5

Tak tato kniha mi dala co jsem očekávala. I když zde šlo o vážné téma - rakovina, díky Marii byla místy i úsměvná. Ráda bych si od této autorky ještě nějakou knihu přečetla. Doporučuji

leny.wood
15.09.2019 4 z 5

Vítejte na palubě romantického příběhu. U tohoto žánru je jasné, jak to dopadne, proto to taky čteme, že jo. Životní zvraty hlavní hrdinky se ale z obálky nedočtete, stejně tak jako spisovatelský um autorky (i když výraz "okej" by mohla omezit). Za mě spokojenost, zvlášť když uvážím, jak mě Marie dokázala naštvat a vzápětí bych ji nejraději objala.

Dáduše
10.09.2019 3 z 5

Většinou nevyhledávám takové knihy, ale bylo to docela příjemné čtení. Působilo hodně ze života. Romantika byla jen na okraji a všechno působilo uvěřitelně. Škoda, že tam nebyl více detailně popsán Hamburk a stavění lodí. Jako oddechovku můžu doporučit:-)

zdehan
31.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila velmi čtivy příběh co všechno se muže v životě přihodit.doporučuji.

Zozol.ka
24.07.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila, ovšem konec mi připadal dost urychlený a moc "růžový".

budulda
14.07.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka pro milovníky romantických příběhů. Marie mi byla od začátku sympatická, protože život se s nikým nemazlí a ona se s tím svým nakonec zvládla poprat :)

Krizovakri
25.06.2019 2 z 5

Nejdříve začnu chválou. Velmi oceňuji jazyk, kterým je kniha napsaná. Text je plynulý a uhlazený. Dějově je kniha slabší. Byla by úžasným námětem na romantický film na Prima Love. Příběh je předvídatelný, jednoduchý a v některých pasážích naivní a příliš sladký. Tomu odpovídá i konec knihy, který mě vyloženě nudil a při dočítání už jsem pokukovala po jiné knížce. Pokud však máte rádi odpočinkové románky s dobrým koncem, klidně do toho.

KnihoKralka
09.06.2019 5 z 5

Čtivé, romantické s hlavní hrdinkou jsem se smála i plakala. Za mě fajn. Jistě po této knize ještě někdy sáhnu.

Mermaida
02.03.2019 4 z 5

Kniha, která názvem opravdu odpovídá. Život se s námi nemazlí a udeří, kam se mu zachce, a my se nesmíme nechat utopit, musíme se s tím naučit rvát!

Hlavní hrdinka Marie mi sedla od prvních stránek. A pocelou dobu jsem ji fandila, že se nevzdá, a že přestane být tou "divokou Marií". Jde o krásný a lehký, čtivý románek, ačkoliv je opět celkem předvídatelný. Ale to nemění nic na tom, že se budete u příběhu nejen usmívat, ale možná vám ukápne i slza, protože Marinina sestra bojuje se zákeřnou nemocí, a to samo o sobě není lehké téma.
Za mě rozhodně nejlepší autorčina kniha (četla jsem obě dvě předcházející).

alzbeta4340
12.01.2019 4 z 5

Název je vážně hodně krkolomný, ale příběh sám se čte dobře, je přiměřeně optimistický i romantický. I když k happyendu musíme dojít trochu slzavým údolím.

láska pro ženy německá literatura Hamburk

Petra Hülsmann
německá, 1976
2018  77%Čokoládový průšvih
2015  82%Čmeláci v srdci
2018  82%Život udeří, kam se mu zachce
2020  80%Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý
2021  84%Život není skákací hrad

Kniha Život udeří, kam se mu zachce je v