Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419871/bmid_kdyby-to-bylo-tak-snadne-delal-by-t-Ecx-419871.png 4 134 44

Hamburg série

Tak s tím učitelka hudební výchovy Annika rozhodně nepočítala: Jako z čistého nebe byla přeřazena z krásného vysněného Wertherova gymnázia na školu v absolutně nejproblémovější končině města. Nejenže se zdejší žáci věnují mnohem víc internetu než domácím úkolům – ale děti, které se přihlásily na Annikou založený muzikálový kroužek se zdají být naprosto bez talentu. Ale kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý. Annika se nevzdává a obrací se s prosbou o pomoc na svou dávnou lásku Tristana, který se stal mezitím divadelním režisérem. Pomáhat jí bude ovšem i soused Sebastian. Od té chvíle se ale nehraje jen na jevišti, ale i před ním, a zmatek den ode dne narůstá.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Wenn's einfach wär, würd's jeder machen , 2018

tatafa
20.12.2021 5 z 5

Tato nová knížka od Petry Hülsmann naprosto dokonale splňuje vše, co očekávám od kvalitního romantického příběhu pro ženy - je čtivá, originální a především seznamuje čtenáře s aktuálním společenským problémem.

I v tomto příběhu se s hlavními postavami podíváme do zajímavých uliček Hamburku a také na jednu střední školu ve vyloučené lokalitě města.

Romantický příběh čtenáři lehkou formou představuje veškeré klady, zápory i specifika práce (nejen) středoškolského učitele ve vyloučených lokalitách. Knížka lze vřele doporučit všem, které zajímá (nejen) speciální pedagogika a práce s dětmi z vyloučených lokalit nebo sociálně slabších rodin.

Knížce lze samozřejmě vytknout předvídatelný děj a řadu generalizací či klišé, ale to prostě k tomuto žánru patří.

Knížku hodnotím 5/5 ⭐️a vřele doporučuji k přečtení

janasim
25.07.2021 5 z 5

Petra Hülsmann se stává mojí oblíbenou autorkou. Její romány jsou oddechové, osvěžující, lehce romantické a ani tento není výjimkou. Je sice pravda, že některé postoje, pocity, pasáže jsou zmiňovány víckrát ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Krom toho se mi velmi líbí prostředí Hamburku. Tento román mi v něčem připomínal seriál Přátelé a to je za mě fajn.

Benovo
11.07.2021

Na straně 199 jsem si uvědomil, že jsem knihu již někdy dříve četl. Ale asi už je to dlouho, protože jsem si nebyl schopen vybavit konec. Přesto jsem ji znovu dočetl až do konce a přišlo mi škoda, že to už skončilo. Moc dobře se to četlo.

Síma97
26.10.2020 4 z 5

Od této autorky už jsem četla i jiné knihy a musím říct, že mě opět nezklamala. Parádní romantická oddechovka, která pohladí po duši. jen musím říct, že některé pasáže byly podle mého názoru zbytečně natahované. Ale jinak můžu jen a jen doporučit.

den_i
24.10.2020 3 z 5

Kniha má krásný děj, tři hvězdičky protože od spisovatelky mě její jiné knihy chytli víc za srdce.V žádném případě nevynechat přečíst :)

Eleanor-ka
28.09.2020 2 z 5

S autorkou už jsem měla zkušenost a tak jsem čekala, že mě kniha nadchne alespoň stejně tak, jako Čokoládový průšvih. Bohužel se tak nestalo. Nedokázala jsem se vůbec začíst, do čtení jsem se vždy odhodlávala a nakonec jsem teda ani nedočetla. Přitom téma mi přišlo milé, i když poněkud všední. Hlavní hrdinka však na pěst, moralistka, která vidí jen svoji pravdu. Začátek vypadal slibně, nakonec zbytečné natahování a pasáže o ničem. Zatimco Čokoládový průšvih vtáhl okamžitě, tady bylo všechno špatně.

Yuuki24
15.07.2020 4 z 5

Paráda. Odpočinkové, ale strhující. Trochu mi to připomíná jeden film. Ale jinak se to autorce povedlo a rozhodně nezklamala.

SBH
05.07.2020 2 z 5

Moc ráda bych dala víc hvězd, ale nemůžu. Přitom téma bylo atraktivní (kapku klišé, ale proč ne), příběh mě na správných místech rozesmál i dojal. Jenže... Všechno se to pohybovalo v barvotiskových kulisách. Annika trpěla těžkým mesiášským komplexem (Meikela neučila přece jenom ona, navíc byla na škole služebně nejmladší, tak proč to kvílení?), nikdo (vyjma šikany na základní škole) jí později v životě neházel klacky pod nohy, všichni kolegové i přátelé (i docela cizí lidé) byli milí a přátelští... Mno. Milostná linka se do příběhu hodila, ale zpracováním působila jako nejlacinější červená knihovna. Za mě nesmírná škoda.
A to nejhorší na konec - stylistika. Nevím, jestli je to vina překladu nebo autorky, ale byl to děs a hrůza. Patvar "okej" se vyskytoval v každé větě. Kam se poděly výrazy "fajn", "dobrá", "jasně" nebo obyčejné "jo"? "Megacoolový" dům mi vypálil díru do mozku. Neohrabané věty, špatné vazby.
Ještě větší škoda. Takže za mě ne.

jana79
23.06.2020 5 z 5

krasna letni oddychovka. od autorky jsem uz cetla i jiné knihy a opět me nezklamala. moc pekny pribeh, proste relax mohu jen doprucit

handulli
27.05.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka. Poslední stránky a poděkování jsem četla s puštěnou La campanella, abych si konečně poslechla to Anničino prokletí :)

karolina0346
06.05.2020 5 z 5

Milé čtení, vtipné, vtáhlo mě. Nejvíce mě ale kniha oslovila tím, že je hlavní hrdinka učitelka stejně jako já. V tom, co zažívala a prožívala jsem se dost viděla, i když mám zkušenosti s mladšími dětmi.

Když o tom tak přemýšlím, vlastně je mi Annika podobná i v jiných ohledech. Stačilo málo a mohla bych si myslet, že autorka psala o mně...

No, každopádně si ještě dovolím shrnout pravdivou myšlenku, která z knihy vyplývá: Práce učitele není ani zdaleka jen o vyučování.
(A pokud ano, učitelství pro něj není povoláním ale pouze zaměstnáním a měl by hledat uplatnění jinde.)

PetraN17
24.04.2020 5 z 5

Tak jsem objevila novou oblíbenkyni :))
Knížky jsou krásně “lidské” a moc hezky se čtou. A navíc při čtení této jsem zjistila, že mám také velkou slabost pro naprosto “nezbytné” pomocníky do kuchyně

vzteklinka
15.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, líbí se mi autorčin styl psaní, dobře se četla. Kniha mě potěšila, pobavila.

LaBobule
07.04.2020 5 z 5

Kniha se mi libila, byla plna emoci,cetla se jednim dechem. Od teto autorky jsem cetla prvni knihu a urcite ne posledni.

alzbeta4340
27.03.2020 3 z 5

Petra Hülsmannová je moje oblíbená autorka, ale tahle její knížka mi moc nesedla. Dlouho jsem se nemohla pořádně začíst. Potíže v práci byly zdlouhavé a romantický vztah se rozjížděl jen pomalu. Tak, snad příště to bude zase lepší....

Talys
01.03.2020 3 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení, má to vtip a jiskru. Děj je celkem předvídatelný. Hlavní hrdince je sice dvacet sedm, ale citové zmatky a hnutí mysli má jak šestnáctka, a to je právě doba jejího života, v níž jakoby zamrzla a život ji postaví do situace, kdy se musí ve svém vývoji posunout dál.

Nufacek
29.02.2020 5 z 5

Moc napínavá knížka o učitelce, která si zprvu moc nedůvěřuje, jelikož jí pronásleduje její minulost (v dětství byla šikanovaná svými spolužáky a bohužel si tuto zkušenost nese dál do života). Navíc se musí vypořádat s tím, že byla přeložena na nejhorší školu ve městě, ale to je pouhý začátek celého příběhu... Kniha je velmi čtivá a zajímavá, poutavě napsaná. Sotva jsem přečetla kousek, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, až mi bylo líto, že jsem přeci jen ji musela odkládat, kvůli povinnostem, a tak mi to chvíli trvalo, než jsem ji dočetla. Ale kdyby jen na mně záleželo, přečetla bych ji jením dechem, každý přečtený kousek knihy jen a jen zvyšoval moji zvědavost, jak to všechno dopadne?

PéEm
23.02.2020 4 z 5

Opravdu milá kniha.Potěší, pobaví, rozpláče..na pohlazení duše.

mysterygirl
23.02.2020 5 z 5

Dala bych těch hvězdiček klidně i víc.
Já její knihy tak miluju!
Chvíli se smeju, chvíli brecim.
Úžasná kniha jako její předešlé.

leny.wood
22.02.2020 5 z 5

Oddechovky tohoto typu jednoduše miluju! Autorčin styl mi vyhovuje - nenudíte se, chvíli zuříte, chvíli máte slzy na krajíčku, vzápětí se smějete. Čtení je střemhlavá jízda, navíc s přidanou hodnotou v podobě zpracování vážnějšího tématu (vyloučená lokalita). Jo a přítomnost taxikáře Knuta ve všech autorčiných knihách je top!

láska milostné romány německá literatura Hamburk

Petra Hülsmann
německá, 1976
2018  77%Čokoládový průšvih
2015  82%Čmeláci v srdci
2018  82%Život udeří, kam se mu zachce
2020  80%Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý
2021  84%Život není skákací hrad

Kniha Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý je v