Hádanka jménem Oliver

Hádanka jménem Oliver https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354394/bmid_hadanka-jmenem-oliver-9ac-354394.jpg 4 254 77

Oliver Ryan je dokonalým příkladem úspěšného muže. Žije na předměstí s manželkou Alicí, která ilustruje dětské knihy, za což získala i několik cen, a je svému manželovi plně oddána. Celé okolí jim jejich život i vztah závidí. Ovšem jen do doby, kdy Oliver jednoho večera napadne Alici, a ta upadne do komatu. A Oliver má co vysvětlovat... Nikdo jeho divoký výpad vůči ženě nechápe. Pouze Oliver ví, co všechno stálo za tím, než získat svůj vysněný život i majetek. Ale i on je v šoku, když postupně chtě nechtě musí odhalit svou minulost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Unravelling Oliver , 2013

Storm5007
18.02.2019 4 z 5

Po přečtení knihy "V úkrytu" od této autorky jsem se moc těšila na další její knihu. Ani tato kniha mě nezklamala, příběh byl trochu slabší o proti přechozí knize, ale i přes to má autorka dar, že jsou její knihy velmi čtivé a nedají se odložit.
A opět je tu i důkaz, že dobrá kniha na sobě nemusí mít nálepku "světový bestseller", aby byla poutavá. :oD

barusak1
03.02.2019 5 z 5

Druhá kniha od autorky co jsem četla a opět skvělá. Prostě to umí

plamínek21
20.01.2019 4 z 5

Kam až může vést citová deprivace v dětství se dozvídáme postupně, z vyprávění blízkých Oliverových osob. Mně se to líbilo i když veselá kniha to zrovna není.

kneslova
30.12.2018 4 z 5

Dost dobrý psychothriller vyprávěný mnoha postavami, což umožní náhled na příběh ze všech možných stran -tak za 4,5hvězdiček

Hella
27.12.2018 3 z 5

Dobrej cvok. Ale kruciš, že by mu to všechno tak dlouho procházelo?

isobel2000
26.12.2018 5 z 5

Zajímavé díky tomu, že o Oliverovi bylo vyprávěno z pohledu různých osob a to pak postupně skládalo příběh jeho smutného života. Z psychologické stránky výborně zpracováno, proč byl tak zvláštní. Pro ostatní tak dokonalý... A proč si neurvat něco pro sebe, když to jeho dětství bylo tak kruté. Vše se postupně skládá a je to mizérie.

jana3099
08.12.2018 5 z 5

Hodně dobře čtivý thriller.Musela jsem číst do noci,spíš až do ranních hodin, a dočetla jsem........ zajímavý,krutý,smutný.... takový je život.

rodak
02.12.2018 4 z 5

Může se zdát že je to nuda.V úkrytu bylo lepší.Ale je to psáno čtivě a zajímavě.

dendishek
27.11.2018 4 z 5

Pro mě to byla první kniha tohoto žánru. Musím říct, že zklamaná nejsem. Přišlo mi to, jako čtení na jiné úrovni, ve vysoké kvalitě (oproti románům, které čtu nejčastěji). Velmi propracované postavy a samotný děj, který vás vtáhne do smutného života Olivera - dítěte, které vyrostlo samo, opuštěné, s nulovým zájmem svého otce, bez matky, s postupně utvářejícím se zvráceným pohledem na svět, aniž by si toho sám byl vědom. Dítě potřebuje být správně milováno, jinak se ztratí samo v sobě po zbytek svého života.

MMacicekk
21.11.2018 3 z 5

Autorka velice dobře z psychologického hlediska propracovala postavy a jejich charaktery. O její schopnosti jsem se přesvědčila už v knize V úkrytu, která na tom byla velmi podobně. Zvrácené charaktery jsou autorčinou doménou. Nečekejte zde výrazné zvraty, ale spíše poklidnější vyprávění, které někdy bývá o to děsivější. Já osobně však od knihy čekala více, po dočtení jsem cítila jakési zklamání, které by možná nenastalo, kdybych knihy četla chronologicky, jak je autorka napsala.

Pett
21.11.2018 3 z 5

Já se asi moc těšila na chuťovku ve svém žánru... a vyprávění si vyšlápne i tou správnou hádankou... jenže pak to začne tak podivně drhnout... jako bych se ocitla na kurzu pečení u pejska a kočičky... kousek domácího násilí... špetku populární sexuální orientace... hrstku středoškolského dramatu... dvě kapky válečného sentimentu či je libo mentální retardace... do toho v dnešní době všudypřítomné vaření... no... nevím... přeci v jednoduchosti je tolik krásy... nač plácat páté přes osmnácté?!

Maddison3
17.11.2018 5 z 5

Stejně jako i předchozí knihu od autorky jsem ji zhltla během dvou nocí....skvěle napsaný příběh muže, který násilně ublížil své manželce a my se díky skvěle propracovanému vyprávění pohledem více osob, které prošli jeho životem, snažíme dopátrat k bodu, který ho k tak zásadnímu kroku vedl.....naprosto skvělý psychothriller, mohu jen doporučit.

harena
06.11.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček. Naprosto dokonalý a promyšlený psychothriller. Život jednoho člověka je vyprávěn několika postavami, které Olivera znaly a také Oliverem samotným. Vynikající sonda do jeho života od úplného dětství, jak a čím se jeho život utvářel, až vyústil v tak brutální čin. Vynikající, víc takových knih, určitě doporučuji.

Dresia
05.10.2018 4 z 5

Dobré, ale V úkrytu se mi líbilo víc.

mmmisulka.r
04.10.2018 5 z 5

Nepochybně jedna z nejlépe psychologicky propracovaných knih tohoto roku!
Autorka brousí okolo velmi závažných témat, která jsou ovlivněna časovým i místním určením.
Celá kniha se točí okolo otázky, proč Oliver zbil do bezvědomí svou manželku Alici. Není to ovšem to jediné... z pohledu hned několika postav se snažíme rozluštit hádanku, kdo je vlastně Oliver Ryan a co všechno ho vedlo k brutálnímu činu.
Velmi čtivá kniha, dlouho jsem nic podobného nečetla s takovou chutí!

evasamankova
24.09.2018 5 z 5

Velice čtivý psychologický román, jehož příběh je tvořen prostřednictvím několika vypravěčů. Jejích osudy se prolínají, aby postupně pomohly zodpovědět otázku, jakým člověkem ve skutečnosti Oliver je.
Propracované, napínavé a zkrátka povedené.

evonra
15.09.2018 5 z 5

Poutavé čtení, které nahlíží do psychiky navenek úspěšného muže.
Kniha je vyprávěna z pohledu více postav, které prošly Oliverovým životem, ty nám tak pozvolna rozplétají „hádanku“ - Oliverův příběh.
Čekáte-li šokující popisy či zvraty, zde jich moc nenajdete.
Co dělá příběh poutavým, je opravdu brilantní sonda do nitra narušeného člověka. Sledujeme jeho vývoj od dětství do dospělosti, jak se jeho osobnost jednotlivými zážitky tvaruje...
Trošku mi scházel pohled samotné Alice, ale asi to tak má být :-)