Hádanka jménem Oliver

Hádanka jménem Oliver https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354394/bmid_hadanka-jmenem-oliver-9ac-354394.jpg 4 254 77

Oliver Ryan je dokonalým příkladem úspěšného muže. Žije na předměstí s manželkou Alicí, která ilustruje dětské knihy, za což získala i několik cen, a je svému manželovi plně oddána. Celé okolí jim jejich život i vztah závidí. Ovšem jen do doby, kdy Oliver jednoho večera napadne Alici, a ta upadne do komatu. A Oliver má co vysvětlovat... Nikdo jeho divoký výpad vůči ženě nechápe. Pouze Oliver ví, co všechno stálo za tím, než získat svůj vysněný život i majetek. Ale i on je v šoku, když postupně chtě nechtě musí odhalit svou minulost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Unravelling Oliver , 2013

mysterygirl
05.12.2019 3 z 5

Tak nejak o nicem celkem

jana14
12.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Není to opravdu ten nekrvavější a dech beroucí super thriller, ani ta nejkvalitnější hluboká psychologická studie....ale jisté prvky z obou žánrů zahrnuje. Já a pár mých známých jsme si četbu užili ( sdíleli knihu). Určité momenty, jako pobyt mladých lidí na vinicích ve Francii, mi byly blízké. Olivera můžeme s jeho krutou minulostí vlastně částečně pochopit, ale ne odpustit. S rezervami má příběh dost silné kořeny v realitě. Knihu přes veškeré výhrady mnoha místních kritiků doporučím. Těším se na další knihy od autorky a doufám, že se jako tato budou v něčem odlišovat od hlavního, všemi oslavovaného proudu.

jana14
12.11.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila, protože jsem od ní nic nečekala. Ano, není to ani dech beroucí thriller a jistě to není ani ta "nejhlubší" psychologická studie. Ale je to taková jemnější směs obou žánrů, podle mne velmi čtivá a alespoň mě a mé známé kniha uspokojila. Tím víc, že na rozdíl od jiných, bohužel někdy kvalitativně daleko horších, není tak propagovaná. Takový příběh by podle mne mohl být s menší rezervou docela "ze života", popis pobytu brigádníků na francouzské vinici mi byl blízký...atd, nechci spoilerovat. Docela jsem chápala kořeny a motivy všech činů hlavní postavy - ale rozumět a soucítit neznamená odpouštět.

romanka26
01.11.2019 5 z 5

Kniha koupena ve slevě za 99Kc, tak jsem od ní moc nečekala. O to více mne příjemně překvapila. Přečteno na jeden zátah, nešlo odložit :-))

esfinge
12.10.2019 5 z 5

Za mne spokojenost. Velice čtivý, ale smutny příběh.

micha-ella
04.10.2019 3 z 5

Hodně rozvláčný příběh, který vypráví jednotlivé postavy. Pro mne jich bylo moc, i když jejich životní osudy byly vzájemně propletené, místy mě čtení nebavilo.

anája
24.09.2019 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc, podruhé bych po ní nesáhla, protože jako thriller to vůbec a jako psychologická taky nic ,je to nakonec jen román s vykreslenim postav no nic moc. Kniha o mladém muži, který postrádal jakýkoliv cit , toť vše.Zadne napětí ani překvapení.

Millyf
06.09.2019 4 z 5

Bavi ma autorkin styl pisania,preto som sa po knihe V úkrytu tesila na Olivera.Nesklamala,putave rozpravanie postav ,ktoré viedlo k odhaleniu charakteru a svojim sposobom lepsiemu pochopeniu Oliverovho konania.Bolo mi ho v podstate luto...Dufam,ze sa aj dalsich pribehov od autorky

bartule
08.08.2019 3 z 5

Tahle kniha vás hned na první straně vtáhne do děje a pak se začíná pomalu rozmotávat příběh z pohledu několika postav. Ze začátku mě to velmi bavilo hlavně to střídání postav, celé je to svižné. Ale bohužel čím víc kapitol přibývalo, tím méně zajímavější mi to připadalo :-/ Přišlo mi , že je jsou tam některé postavy zbytečné (nudné) a v podstatě ani to rozuzlení ke kterému celá kniha směřovala nebylo žádné "spadla mi brada" :-/ váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdy,protože je to psáno čtivě,ale prostě když má místo gradace kniha opačný spád tak musím dát jen 3 .

verca0794
06.08.2019 4 z 5

Dobře napsané, čtivé psychologické drama. Na celý příběh nahlížíte z úhlú několika postav a postupně se dovídáme odpovědi na Hádanku jménem Oliver. Název ke knize skvěle padne. Rychlý, svižný příběh. Myslím, že stojí za přečtení. Mě se kniha líbila moc. Pokud i vy chcete zjistit kdo Oliver je a získat odpověď na Hádanku jménem Oliver, neváhejte a jděte do toho. Doporučuji!!!

niki7763
21.07.2019 1 z 5

Mě tohle dílo moc nebavilo ... Nápad jako takový byl dobrý, i literární uchopení bylo neobvyklé, takže se to dalo číst, ale spíš jsem se nudila. Víceméně jsem tušila, oč tam půjde, některé pasáže mi přišly zbytečné, dlouhé a utahané. Knihu jsem přečetla za dva dny a také za dva dny už si na ni nevzpomenu .

monci6485
17.07.2019 5 z 5

Jaký otec, takový syn?

ZimníLidé
17.07.2019 5 z 5

Tak tohle byl hodně silný příběh...Kdyby měl Oliver o něco lepší dětství nemuselo to všechno takhle tragicky dopadnout...

alexis818
05.07.2019 3 z 5

Čtení v úplně jiné rovině,nevím,moc mě to nenadchlo.Zajímavě podaný pohled do pošramocené lidské psýchy a co vše z toho vzešlo.Asi mi prostě moc nesedlo to literární uchopení.

princesse
26.06.2019 4 z 5

Určitě čtivá a povedená kniha. Hlavní hrdina skutečně neměl na růžích ustláno a to se zjevně projevilo na jeho psychice a bohužel tím pak způsobil spoustu problémů s tragickým koncem. Možná si ještě něco od této autorky přečtu, ale teď to chce pauzu a trochu odlehčení.

lenkavildomcova
06.06.2019 5 z 5

Teda takového haj.la aby pohledal... Výborně napsáno. Doporučuji.

i.stefany
20.03.2019 5 z 5

Tahle kniha mě velmi nadchla, nejen příjemně čtivým slohem, ale především hloubkou svého obsahu. Ne nadarmo se říká, že své křivdy a traumata z dětství si neseme s sebou po celý život. Tady toho špatného na jednoho malého kluka bylo až moc a proto se stalo, co se stalo. Střídáním kapitol vyprávěných všemi zúčastněnými postavami můžeme na příběh nahlížet z různých úhlů pohledů a postupně si domýšlet a skládat celé drama. Moc povedené a určitě se nebojím doporučit.

Dela111
15.03.2019 5 z 5

Vynikající, psychologicky laděný příběh. Je to jedna z mála knih, která má název přesně vyjadřující obsah.
Kdo je Oliver Ryan a proč tak brutálně napadl svoji ženu? Na tyto otázky nám odpoví Oliver i další lidé z jeho okolí. Příběh je třeba začít vyprávět už od jeho dětství...
Kniha je velmi dobře napsaná, poutavá. Oliverův život a všechna jeho tajemství autorka postupně plynule odkrývá.
Knihu bych neoznačila za thriller, je to spíše psychologické drama, ale skutečně skvěle napsané. Určitě doporučuji.

Urbana
04.03.2019 5 z 5

Hodně dobrý a promyšlený psychothriller až z toho mrazí ....

If_odkolka
18.02.2019 5 z 5

Rozhodně ANO!
Já čtu pomalu a tohle za dva večery?! Rychle se čte, žádné zbytečná "omáčka" okolo a pro mě zajímavý příběh, bez zbytečného násilí.
Doporučuji.