Habibi

Habibi https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455945/bmid_habibi-f34-455945.jpg 4 329 127

Habibi série

Vitajte v klube LocalX. Čaká vás strhujúca a šokujúca prehliadka podsvetím. Pozor. Vstup je možný iba na vlastné riziko. Harry žije dvojitý život. Cez deň zastáva váženú funkciu redaktora v rodinnom vydavateľstve, v noci je manažérom pochybného nočného klubu. Habibi, ako ho prezývajú v podniku nerestí, balansuje na tenkej hrane zákona a morálky. Čo sa stane, keď sa jeho dva úplne odlišné svety prepoja vďaka spolupráci s mladou a ambicióznou Cassie? Zmení sa počiatočná iskra medzi nimi na spaľujúci oheň? Vášnivá a temná romanca Habibi vám strhne ružové okuliare a odhalí skutočný svet bez pozlátky. Autorka Baja Dolce debutovala úspešnou romanticko-erotickou trilógiou Placebo a po nej vás previedla príbehom troch generácií v románe Horkosladké esencie.... celý text

tyna_01
07.11.2023 5 z 5

Poté, co tato kniha spatřila světlo světa, byla mi neustále na očích. Světem instagramu solidně otřásla v základech, s přehledem převažovala samá pozitivní hodnocení.
Když nějakou takovou knihu uvidíte, co vám prolítne hlavou? Mne dvě věci - a to, že kniha musí být fakt naprostá pecka a nebo že půjde o knihu, ze které je většina lidí nadšená a já to nadšení budu postrádat, prostě nepochopím proč,.. A jak jinak to zjistit, než si knihu přečíst, žejo .

Celý příběh se odehrává ve dvou rovinách - v té světlé stránce a v té tmavé stránce života.
Světlá stránka života je nakladatelství a tou temnou je klub LocalX.

Setkáváme se s Harrym a Cassie, kteří se potkávají díky pracovní záležitosti, která má být velkou příležitostí pro Cassie. Jenže Harry, alias Habibi, jí nedá nic zadarmo a spolupráce těchto dvou zcela odlišných lidí se jeví jako nereálná. Harry je totiž redaktorem v nakladatelství a po nocích manažerem nočního klubu, což se viditelně odráží v jeho chování., které se Cassie z počátku nelíbí. A můžu říct, že mne taky ne . Hned prvotní přivítání Cassie pro mne bylo pochybením o jeho profesionalitě a funkci v nakladatelství. Postupem času a s přibývajícími stránkami se Cassie (i mne ) začal Habibi víc a víc zamlouvat. Jeho velké plus? Rozhodně tetování
V knížce se mi líbil vývoj jejich vztahu, i když jsem možná čekala, že na ,,to,, skočí dřív . Ale samozřejmě jsme se dozvěděli, proč tomu tak nebylo.
Ač se to může zdát nemožné, příběhem se prolínala i vedlejší dějová linka a ta mne moc bavila, na závěr dost šokovala .
A autorčina ochutnávka druhého dílu? Tak ta mne hodně navnadila .

Pitbullka
26.10.2023 5 z 5

V tomto žánru jsem přečetla teprve dvě knihy, takže jsem nováček. Ale musím říct, že Habibi byl velké překvapení. Příběh čtivý, líbilo se mi, že to nebylo postavené jen na sexu, ale byly různé dějové linky kolem. Knížka byla napínavá a čtivá a hodně mě vtáhla. Za mě veliká spokojenost a těším se na pokračování.

Nikusscha
03.10.2023 3 z 5

Jelikož jsem na tuhle knížku četla samé pozitivní recenze, tak mi to nedalo a přála jsem si ji k narozeninám. Mám z ní takové rozporuplné pocity. Jakože líbila se mi, to jo. I hlavní postavy Harry a Cassie mi byly sympatické. Ovšem samotné vyústění děje mě jaksi zklamalo. Asi jsem čekala víc.
Harry coby bad boy mě teda nepřesvědčil. Více se mi líbily postavy v Chladném králi nebo Zvrhlý král.
Cassie teda mega plačka a to nemám ráda.

Ale abych řekla i co se mi líbilo. U některých hlášek v knize jsem se od srdce zasmála. Více se mi knížka líbila z pohledu Harryho. A i erotické scény byly popsány v pohodě.
Ještě si teda rozmyslím, jestli si přečtu další díl.

Jo a ta obálka a orizka je moc krásná!

Mishaacka
05.09.2023 2 z 5

Podle recenzí jsem se na knihu velmi těšila, bohužel přišlo velké zklamání
*Zvažovala jsem 3, ale nakonec pouze 2 = mám dojem, že knize velmi uškodil český překlad. Bohužel, jakmile je špatný překlad + korekce + stylizace, tak mám zkaženou celou knihu, nedokážu se přes to přenést. Místo děje jsem přemýšlela nad slovním spojením a v duchu upravovala souvětí, které v češtině jaksi nedávalo smysl. Co mi vadilo opravdu hodně = neskloňovaly se jména (WTF? Napíšu Cassie, vezmu Cassie ven, vidím Cassie...)
*Absolutně mi chyběla chemie mezi Cass a Harrym = jak se mohla do něj zamilovat, když spolu nemluví a mají jenom sex? Ta se zamilovala maximálně do jeho pé**
* hodně slabé, díky chybějící chemii. Erotické scény se mi zdály tak nějak plytké a nebavily mě (a to už je co říct) a na erotickou knihu na to vlítli celkem pozdě
*Bohužel se mi nelíbila ani jedna postava a to jsem téměř vždy tým hlavního hrdiny
*Zápletku s Victorií jsem odhalila hned při prvním setkání - a opravdu se mi zdála zbytečná, nějak ten děj neposunula
*Zápletka - první polovinu knihy máte dojem, že klíčem je nakladatelství a literární soutěž. Tajemné Harryho náznaky ohledně Sophie a to, že Cass dostal schválně. Bum - druhá půlka knihy úplně jiné 2 zápletky, podsvětí a soutěž jen okrajově
*Habibi se nechce líbat - okamžitě mi naskočí Pretty woman (a nebyla jsem daleko od pravdy)
*Vypadalo to, jako by se autorka nemohla rozhodnout, kam příběh bude směřovat a tak jsou tam 3 různé dějové linky
*Slabší darkromance = opravdu se to ani neblíží Amo Jones, jak jsem někde četla
* 2 díl Candy si přečtu slovensky, zda bude lepší, dám tomu ještě šanci

Leído
01.09.2023 5 z 5

Tento typ knih mám ráda a má očekávání byla určitě splněna. Vlastně jsem to už podle komentářů tušila, že tohle bude moje krevní skupina. V polovině knihy jsem měla pocit, že už vše proběhlo, že už by mělo přijít závěrečné drama a následně zkrocení zlého muže. Jenže Habibi byl nezkrotitelný a autorka si s námi pohrávala dál stále ve stejně čtivém tempu. S Viktorií jsem to tak trochu tušila, přesto jsem byla na vážkách a užila si každou stránku. Knížku doporučuji a co se týká druhého dílu, já určitě na české vydání čekat nebudu a jdu hned na to, protože ještě nemám dost.

nela3812
28.08.2023 3 z 5

Habibi je kniha, které ve čtenáři vyvolá nejrůznější pocity. Radost, vztek, vzrušení, znechucení i neskutečný zájem. Přestože jsem s knihou zpočátku velmi bojoval a hlavní hrdina si nezískal mé sympatie, mohu po dočtení knihy říct, že jsem si příběh užila.

Habibi je osobnost, která nesedne každému. Nemyslím si, že by byl přehnaně zvrácený nebo to byl bad boy vyhnaný do extrému, ale má stránky, které si mě jednoduše nedokázali získat. Navíc potetovaní a piercingy prošpikovaní chlapci opravdu nejsou můj šálek kávy. Největší blok jsem si však vytvořila hned v úvodní scéně v nakladatelství, kdy se nedokázal chovat jako obchodní partner, a přitom je manažerem v nočním klubu? S takovým přístupem nechápu, že ještě funguje.

Cassie jezvláštní? Snad do poloviny knihy jsem jí vůbec nedokázala zařadit do celého příběhu. Její minulost byla neznámá a já nedokázala pochopit, kde bere peníze na svůj životní styl. V druhé polovině se minulost Cassie začala odhalovat v poměrně velkém měřítku. Osobně bych tam například její spojení s Victorií mít úplně nemusela, bylo to už na mě trochu moc a do příběhu mi to nezapadlo.

Sexuální scény a vztah mezi hlavními hrdiny byl popsán neskutečně. To byla opravdu jízda a užila jsem si jí, i přestože jsem si k hlavním hrdinům úplně nezvládla vytvořit nějaký bližší vztah. Vývoj příběhu mě až na drobné detaily bavil a osobně bych jej právě o několik těchto detailů osekala, protože tam z mého pohledu nebyli potřeba. Můžu vám ale slíbit, že se ani chvíli nebudete nudit, protože budete objevovat jedno temné místo za druhým.

Celkově hodnotím 3,5/5, ale knihu vám moc ráda doporučím, protože je napsaná opravdu chytlavě a najdete v ní mnoho trefných vtipů a sarkastických poznámek! To bylo opravdu blaho pro mou duši.

Knihomolka3000
21.08.2023 4 z 5

Jako super kniha, jen takový ten haló efekt nepřišel-na to,jakou má kniha reklamu

mmmisulka.r
15.08.2023 3 z 5

Habibi je knížka, na kterou jsou se velmi těšila a dlouho čekala na její doskladnění. Když došla, uchvátila mě obálkou a krásnou barevnou ořízkou.
Cassie je vybrána do literární soutěže nakladatelstvím jehož spolumajitel Harry ji má dovést k nejlepším výsledkům a výhře v soutěži. Jenže jeho druhá, temná, stránka ji možná odvede úplně někam jinam. Harry totiž vede dvojí život, přes den zastává vysokou funkci v nakladatelství a v noci se z něj stává Habibi v jeho pofidérním nočním klubu LocalX. Z Cassie potřebuje dostat to nejlepší, musí ji tedy ukázat svět jeho druhýma očima. Možná je to cesta na knižní výsluní, ale také cesta do samotného pekla... Není třeba více dodávat, anotace mluví za vše.
Začetla jsem se téměř okamžitě, příběh odsýpal a bavil. Ale, za půlkou přišel jakýsi zlom, kdy jsem měla pocit, že se s knihou něco stalo... Děj začínal být zmatený, trhaný a za mě, i dost nesouvislý. Jakoby autorka chtěla najednou odjistit granát, který, ovšem, špatně namířila. Ale možná je to jen můj pocit.
Kniha mě od samého začátku opravdu hodně bavila. Potetovaný a piercingy ověnčený bad boy Habibi měl své kouzlo, kterému Cassie začala propadat. Přišlo mi, ale, že se pak příběh autorce vymkl z rukou a za každou cenu chtěla prvotřídní zvrat. Ten by byl sám o sobě dobrý, ale špatně uchopený. Celé to začalo působit dosti překombinovaně, všeho začalo být tak nějak moc a přestalo to fungovat. Byla jsem zmatená, v jednu chvíli bylo vše pochopitelné, v druhé šité horkou jehlou. Bylo tam všeho najednou moc a přitom strašně málo k pochopení. Vím, že to nedává smysl, ale tak jsem to cítila. Jakoby tam toho autorka chtěla nacpat až příliš, ale pak si s tím nevěděla rady a jen tím proplula.
Celkovou zápletku hodnotím kladně, mohlo jít o fenomenální závěr, jen kdyby to nebylo tolik tlačené silou.
Bezprostředně po přečtení jsem měla v hlavě jen jedno slovo - PŘEKOMBINOVANÉ! A za tím si stojím i po tom, co se mi příběh uležel v hlavě.
Jestli je to opravdu dark romance? Za mě ani tolik ne, bohužel. Je to obyčejný erotický román, který se sice dark romanci chce mermomocí přiblížit, ale tak úplně se mu to nedaří.
Dávám tři hvězdy za čtivost, protože jestli musím něco autorce uznat, že umí dobře psát, tak, aby zaujala čtenáře. Předchozí knihy jsem nečetla a ani nevím, jestli se do nich pustím. Ale s jistotou vím, že se pustím do Candyho a to čistě ze zvědavosti, protože ten konec, i když mi přišel už fakt přitažený za vlasy, tak ve mě vyvolal zvědavost. Na konci jsem si říkala: ok, máš to za sebou, neurazilo, nenadchlo, ale číst se to dalo. Jenže, pak přišel ten kratičký Epilog a já si říkala: To jako myslí vážně? Pojďme do zamotaného a překombinovaného příběhu zamotat ještě něco dalšího.... Takže asi tak...
Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale ke konci už jsem fakt četla jen pro to, abych to dočetla. Ale po dlouhé době jsem přemýšlela, že knihu v poslední třetině odložím. To už se mi dlouho nestalo.
Takže, v tomto případě opět nejdu s davem, ale proti. Nechápu tolik kladných ohlasů, ale proti gustu....

Tesaknihy
09.08.2023 3 z 5

Kolem této knihy byl takový rozruch, že jsem měla asi příliš vysoká očekávání. Není to špatná kniha, ale ani tak temná, jak slibuje anotace i jiné recenze. V porovnání s ostatními dark romancemi to bylo slabší čtení. Příběh sice nese pár aktuálních témat a je v něm nějaký zvrat a odhalení, jenže to na dark romanci nedosáhlo. Stačilo by označení erotický román a pak by kniha splnila očekávání.

Laf
07.08.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mne navnadili nadšené ohlasy. Kniha se mi líbila. Má spád, zvraty i zajímavé rozuzlení. Bohužel jsem pořád čekala na nějaké to wau, ale to se nedostavilo. I tak jsem si knihu užila a na pokračování se těším.

punkgirl97
31.07.2023 5 z 5

Cassie si čtenáře získá prakticky ihned, neboť je vášnivá mladá autorka z wattpadu, má skvěle dosahy a fanouškovskou základnu. Osloví ji nakladatelství, které se ji ujme v rámci soutěže kam má napsat knihu. Ani se nenadá a dostává se tak postupně do spárů Harryho, alias Habibiho, ale to z počátku nemůže tušit, neboť Habibi je známý jen v jisté komunitě lidí a nejprve se k nim musí dostat.

Harry alias Habibi nebo taky idiot Linton je bad boy, má rád své zásady a nerad prohrává. Je věrný jen sám sobě. Místy mě vytáčel, ačkoliv vlastně byl furt stejný, jen člověk čeká, že se třeba změní nebo tak, ale on byl hodnou chvíli stejně chladný.
Dohoda mezi ním a Cassie zapříčinila velmi hot scény, které byly opravdu skvěle napsané a sálalo z nich opravdu teplo.

Kam se ke konci příběh ubíral mě překvapilo, něco jsem čekala, ale něco pro mě byl jako šok! A možná taky díky tomu jsem hodnocení dala takové jaké je. Nečekala jsem to, pro mě zvrat, který byl skvěle zvládnut.

Instagram: @tera_cte

Jenny46
28.07.2023 5 z 5

Opravdu originální temný romantický příběh wau to byl mazec, kniha vás dostane do kolen, která pohltí a nepustí až na konci...
Moc doporučuji dala bych i 10*

Lovana
27.07.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, moc knih v tomto žánru jsem zatím nečetla, o to jsem byla zvědavější, co budu říkat na tuto. A musím říct, že jsem si knihu opravdu užila.
Čtení mě hodně bavilo, příběh mi rychle ubíhal a čím více se posouval ke konci, tím to bylo zajímavější a já musela číst dál, abych věděla, jak vše dopadne. Ale pozor, kniha není pro každého, opravdu nečekejte žádnou romantiku, večeře při svíčkách a podobně. Ale myslím si, že pokud budete ke čtení přistupovat tak, jak dává najevo anotace, že nebudete zklamaní.
Hlavní hrdinku Cassie jsem si oblíbila hned od začátku, hodně se mi líbilo, jak mělo proříznutou pusu a často jsem se smála nahlas. Harryho, přestože byl takový byl, tak jsem si ho poměrně rychle oblíbila, i když v jistou chvíli to měl hodně nahnuté. Také jsem si oblíbila Leviho a také Giu.
Byla jsem ráda, že se kniha zdaleka netočila jen kolem sexu, ale objevila se v ní i jiná témata. Zároveň jsem i ráda, že i když je kniha řazena do dark romance, tak si myslím, že jsou knihy, které jsou výrazně drsnější, ale za mě osobně jsem ráda, že kniha byla taková jako byla. Jedna věc tam byla hodně zajímavá, osobně mě to napadlo, ale jen proto, že jsem na něco podobného již narazila v jiné knize, jinak by mě to vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo být. A ještě musím vyzvednout jednu věc, že při popisu sexuálních scén se autorka vyvarovala různým označením, se kterými se bohužel v podobných knihách setkávám stále častěji, za to má autorka u mě obrovské plus, že se vyhnula slovům jako štěrbinka, jeskyňka, broskvička a já nevím, co ještě dalšího. (anebo je to plus za překlad, to těžko říct, četla jsem v češtině). A nesmím zapomenout na naprosto nádhernou obálku a nepřekonatelnou ořízku, to je prostě nádhera.
No a díku krátké ukázce na konci knihy z druhého dílu už se nemůžu dočkat Candyho! Už aby to bylo, včera bylo pozdě :-D

Hodnocení 4,75*/5*

Lucciella_L
20.07.2023

Knihu mi půjčila kamarádka se slovy, to si musíš přečíst. A musím uznat, že opravdu. Knížka se čte velice dobře a rychle. Má dobrý náboj a nechybí ani zvraty v ději. Na léto super čtení! Těším se na další díl

TheMelorry
20.07.2023 5 z 5

Nemám slov. Na knihu jsem se hodně těšila, ale nakonec ještě předčila má očekávání. Je skvělá svými postavami a scénami mezi nimi, temným nebezpečným prostředím, originální tématikou, vážnějšími tématy a několika opravdu nečekanými zvraty. Autorka má navíc dar psát opravdu velmi čtivě a v podstatě není možné se od knihy odtrhnout.

PawlušQa
17.07.2023 5 z 5

Tohle je další kniha, na kterou mě zlákala @kristyna_kaderova, a protože hrozilo vyprodání, neváhala jsem. Je to skvělý příběh a rozhodně nelituju. Posledních pár stran pro mě bylo mega wau, i když jsem tak trochu tušila, že ne všechno s Victorií... No popořadě.

Příběh začíná v celku poklidně. Cassie má možnost vydat svůj vlastní příběh ve spolupráci s nakladatelstvím L&L publishing v rámci literární soutěže. Byla vybrána z místních autorů, kteří se prezentují na wattpadu. K její nelibosti je jí však přidělen redaktor Harry Linton, který její práci vyhodí doslova do koše. Tímto začíná velmi zajímavá cesta našich hlavních hrdinů plná zvratů.

Harry, ale není jen redaktor, nýbrž taktéž manažer nočního klubu, kde vystupuje jako Habibi, miláček, a tím on fakt je. I když by mu člověk občas rád trefil, je to prostě skvěle napsaná postava. V rámci získávání inspirace bere svou svěřenku na místa, kam by se dříve nedostala a nese to ovoce. Jak on, tak ona jsou s její prací spokojeni a společně se jim podaří vytvořit opravdu skvělý rukopis, který má velkou šanci uspět.

Čtení jsem si fakt užívala, hltala stránku za stránkou a užívala si víceméně pohodový příběh, který byl stále temnější a ke konci jsem zběsile četla, abych zjistila jak to dopadlo. Pak jsem hodnou chvíli čuměla do zdi a zpracovávala to. Vlastně jsem to mohla čekat. Knížka byla prošpikovaná náznaky a zpětně si spoustu věcí uvědomuju.

Postavy v příběhu mají hloubku, kterou by člověk ani neočekával a nejednou je člověk nucen k zamyšlení a musím říct, že to se mi v knížkách líbí. Navíc ne vše je prostě tak jak se zdá.

Kniha je prošpikovaná skvělými hláškami. Ty má Kika ve výběrech (Citáty 3), doporučuji se kouknout. Za sebe nahodím jednu, která mě fakt velmi pobavila: H: Takže jsem první, kdo objevil tvůj bod G? C: Harry, ty jsi objevil celou moji abecedu

Takže podrtženo, sečteno Boží příběh, který rozhodně stojí za to, si přečíst a mít ve své knihovně. Ta ořízka je fááákt skvělá! Už se těším na příští rok, kdy v Česku spatří světlo světa pokračování Candy, ale obávám se, že neodolám a přečtu si ho ve slovenštině. A brzy si dám Habibi opáčko

5 / 5

další recenze na: instagram.com/o_chlup_lepsi_cteni/

Chensie
14.07.2023 3 z 5

Marketing slibuje svět bez cenzury, ale toho se vám nedostane. Máme před sebou jen další opis mnoha podobných knížek. Podobné už zahraniční autorky dávno napsaly. Ačkoliv koncept není úplně špatný, chybí slibovaný wow efekt a tak se z něčeho, co se má stát nezapomenutelným čtením stává prostě jen průměrná romantická knížka, která překvapí až v závěru a to ještě tak, že tomu náročnější čtenář nechce ani uvěřit, protože to prostě není propracované. Postavy jsou ploché a vážně by to chtělo jít víc do hloubky, protože takhle jsou jen jako loutky, které dělají, co dělají, i když k tomu nemají důvod. Habibi je uchvácen Cassie, protože je pro něj zvláštní a netypická, přitom se chová jako všechny hrdinky z obdobných děl. Nejdřív ho strašně nechce, pak ho chce, uzavřou smlouvu, hupnou na to a ona se zamiluje. Všechno je hrozně předvídatelné, až mě to mrzelo. Chápu, proč se autorčina díla líbí, jako odpočinkovka a průměrná romance dobré, ale jestli chcete kvalitní romanci, sáhněte po něčem jiném. Určitě o nic nepřijdete.

Nuttelka
13.07.2023 3 z 5

(SPOILER) A jsem opět u toho.. když mi kniha trvá přečíst více jak 3 dny, není to úplně to pravé ořechové :-( Díky velkému "humbuku" kolem jsem měla moc velká očekávání, že mě kniha - děj posadí doslova na prdel.. bohužel, nestalo se tak.. vesměs pro mě ani nebylo nic šokujícího, Habibi příšerná přezdívka, výrazy jako "lůno" a "bejby" se do této tzv. dark romance ale vůbec nehodily, Cassie-Victorie mi bylo jasné hned, jak se věci mají.. No, jsem už na tento žánr opravdu moc náročná, ale velké plus dávám za skvělou chemii a sex mezi Cassie a Harrym. Ostatní mě nechávalo naprosto chladnou :-))) Jo a Bea s Levim byli skvělí, jejich hlášky jsem si užívala :-)

mischa5364
13.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka.

Můj názor
Miluju svět bez cenzury.
Tohle je kniha přímo pro mě. Najdete zde přátelství , sex, intriky,záhady, lásku a dokonce i trochu té něhy.
Habibiho jsem si zamilovala už od prvních stránek. Boha to je sexy chlap. A ta jeho prořízla pusa. Navíc potetovaný. Tomu prostě nejde odolat.
Na Cassie jsem si musela trochu zvyknout. Ze začátku mě přišla trochu nemastná/neslaná a malinko divná. Což se samozřejmě vysvětlilo a upřímně jsem čuměla jako blázen.
Chemie mezi nima byla úžasná, ale to jeho pravidlo žádné líbání mě, tak strašně štvalo. Každou stránku jsě čekala kdo kdy jak ho poruší.
Erotické scény byly top.
A celkově je kniha hodně, ale fakt hodně čtivá.

Navíc LocalX? Tam prostě chceš jít a užít si trochu zábavy.

Andrejka91
09.07.2023 5 z 5

Kdybych měla na hlavě klobouk, tak ho smeknu, protože má autorka veškerý můj obdiv, že dokázala vymyslet a napsat tak skvostný příběh.
Pro mě tam bylo vše, co ráda čtu a nemám co vytknout.
A vzhled knihy? Hezčí jsem ještě neviděla.
Těším se na další díl, už aby vyšel v češtině.

erotika kriminální podsvětí kluby

Baja Dolce