H.U.D.B.A.

H.U.D.B.A. https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391256/bmid_h-u-d-b-a-zUx-391256.jpg 4 2 2

Co je hudba? Kde ji hledat? A jak ji lze tvořit? Za posledních sto let se dramaticky rozšířily možnosti, jak chápat a vytvářet hudbu. Svět hudby se proměnil ve fascinující krajinu nepřeberného množství přístupů a jejich výsledků. Knížka H.U.D.B.A. představuje pestrý výběr příkladů, které demonstrují některé z těchto přístupů. A aby byl zážitek z objevování dokonalý, je kniha doprovázena stránkou poslechovnik.cz, aby si čtenář mohl pustit ukázku z práce každého ze zmíněných autorů. Potkáte se nejen s činnými hudebníky, ale i s umělci a experimentátory se zvukem: s americkým skladatelem Johnem Cagem, který tvrdil, že "všechno je hudba", protože zvuky nejde rozdělit na více a méně hudební, s Markem Bainem, který pomocí speciálních přístrojů zaznamenává zvuky uvnitř konstrukcí staveb a pak je na koncertech přehrává, s Wolfgangem von Kempelem, který sestrojil mluvící stroj, s The Beatles coby autory, kteří jako první na desce zaznamenali kytarové vazby, či s Brianem Eno, příkladem toho, že hudebník nemusí nutně vystudovat hudební školu, aby ovlivnil vývoj hudby po celém světě. Celkem se knížka H.U.D.B.A. zabývá přístupy 66 autorů a je tak skvělým startovním můstkem k bádání v nepřeberné krajině hudby. A to nejen pro děti!... celý text

Umění Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Jana Kostelecká - JAKOST

M.U.Z.Y.K.A. , 2017

muchomurka
01.09.2022 3 z 5

Konečně jsem ji přelouskala. Oproti knize D.O.M.E.K. a Z.A.H.R.A.D.A. mě moc nebavila. Bylo zajímavé si číst, co všechno se dá k hudbě vymyslet, ale jen si o tom číst bylo nic moc. Vím, že si k tomu lze poslechnout nahrávky, ale už to není pohodlné, musím si zapnout počítač/tablet, vyhledat a to mě ruší od čtení.
Toho textu bylo nějak hodně (oproti výše zmiňovaným knihám) a graficky to chvílemi bylo tragické - černé písmo na tmavě fialovém, modrém či jiném temném podkladu bylo téměř nečitelné. Ale i přes to zajímavý počit, který si v knihovničce nechám.

Bětužka
26.02.2021 5 z 5

Četli jsme spolu, a moc se mi líbilo to poslouchání. (Nejvíc Tanec kostlivců!) https://www.youtube.com/watch?v=vOGhAV-84iI

pro děti hudba

Autoři knihy