Marťanský elixír

Marťanský elixír https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56261/bmid_martansky-elixir-MQb-56261.jpg 4 24 5

Guslar série

V roce 1975 podnikla skupinka více méně dobrovolníků z Guslaru Velikého experiment s omlazováním. Jak k němu přišli a jak to dopadlo, to se dozvíte v románu. :)

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Марсианское зелье (Marsijanskoje zelje) , 1979

Luigi1
13.12.2023 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila ikdyž zde byly hluchá místa

Lessana
15.12.2022 5 z 5

Výborný námet (objavenie tajomného zákutia pod prepadnutou vozovkou s prastarým elixírom mladosti), krásne rozprávanie (múdre, vtipné, láskavé i ironické), skvelá gradácia (a našťastie aj uzavretý oblúk na konci príbehu), sympatické a prepracované postavy (vždy, keď skončím nejakú knihu z Guslaru, normálne mi po čase chýba Udalov s Xeniou a Maximkom, Grubner, Stendhal, Šuročka, Savič i Vanda, Jelena Sergejevna a tu i Milica s Almazom) a mnoho podnetov na zamyslenie. Pre mňa je to Bulyčov v najlepšej forme a musím súhlasiť, že vidno, ako sa sám bavil pri písaní jednotlivých charakterov a zápletiek :).

ludek.n
28.12.2021 3 z 5

Kdo by se nechtěl vrátit do mladých let, napravit všechny chyby, kterých se dopustil, a začít znovu a lépe? Zvláště pokud nepřijde o jedinou vzpomínku či těžce vydobytou životní zkušenost. Ale opravdu by takový nový začátek byl tak jednoduchý, jak se to na první pohled zdá? Někteří guslarští občané si to díky marťanskému elixíru mají vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Kirill Bulyčov stvořil Guslar, aby zde s humornou nadsázkou mohl pranýřovat nešvary lidské společnosti. Nejspíš se u psaní podivuhodných dobrodružství guslarských občanů vždy dobře bavil. V Marťanském elixíru však až tolik míst k zasmání není, spíše tu na nás vykukují témata k zamyšlení. Číst tuto knihu před třiceti lety, možná bych ji považoval za hloupou a stupidní, jenže dnes ve svém seniorském věku už přece jen cítím k procesu stárnutí daleko větší respekt a nejeden autorův motiv mi rezonoval v hlavě ještě dlouho po dočtení. Ne, že bych byl z Marťanského elixíru unesen ke hvězdám, ale ani bych ho nezvrhoval a nezahrabával dospod knihovny.

Laifaner
04.03.2021 5 z 5

Souhlasím s Geramonem, Mimozemšťané v Guslaru je geniální kniha, ale Marťanský elixír to měl těžší v tom, že se nejedná o povídky (kde může být co povidka, to další nápad, takže vlastně několik pobavení v jednom), ale o ucelený příběh, takže si musíte vystačit s jedním nápadem a ještě ho dost košatě a věrohodně rozepsat.
A to se myslím povedlo, včetně těch šťouchů do socialistického hospodářství i do lidských vlastností, které mne na tom v podstatě bavily nejvíc

Geramon
29.04.2017 4 z 5

Kniha je to pěkná.I téma. Nicméně se mě líbila asi nejméně ze všech knih o Guslaru Velikém.
Jako nejlepší považuji knihu Mimozemšťani v Guslaru.
Myslím, že se dal obsah více rozšířit.