Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání)

Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475618/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-film-VGc-475618.jpg 4 1872 1872

Gump série

Gumpa už znáte. Překonal překážky a pasti, poznal lásku, která má sílu dosáhnout až za duhový most a naučil lidi žít. K příležitosti uvedení filmové adaptace do kin vychází tato kniha s filmovou obálkou. Na co se čtenáři v novém vydání mohou těšit? Šestnáct bonusových stran Filmové fotografie Zajímavosti z natáčení Pokračování původního příběhu, které uvidí diváci ve filmu Text ústřední písně filmu, kterou nazpíval Marek Ztracený... celý text

Danuše7
23.07.2021 5 z 5

Přečetla jsem ji naráz, hezký příběh - dobrý konec. co dodat - prima.

ElleNora
22.07.2021 3 z 5

Krásná knížka, styl vyprávění mě samé docela sedl. Velmi mi připomínala knihy W. Bruce Camerona, které mohu jen doporučit.
Bohužel mi konec přišel trochu uspěchaný, nečekala jsem, že příběh Gumpa tak rychle skončí.

jjanca
22.07.2021 2 z 5

Úprimne, nechápem ako môže mať kniha tak vysoké hodnotenie. Nenávidím týranie zvierat, ale táto knižka mi nič nedala, nesadol mi ani štýl rozprávania. Asi som čakala niečo iné. Mať o 10 strán viac, tak ju nedočítam.

Pavčule
21.07.2021 4 z 5

Miluju pejsky a sama jednoho mám , ale knížku jsem četla jen jednou a stačilo. Ne snad z důvodu velkých emocí , ale nějak mi ten styl vyprávění nesednul . Hvěždička navíc za to, že se díky tomu dostaly do podvědomí útulky a že proběhla nějaká ta charita.

Adél784
19.07.2021 4 z 5

Pro milovníky psů a psích knížek (Psí poslání, Psí cesta,..) je to skvělé čtení a navíc v knize najdeme nádherné ilustrace:)
Věřím, že i filmové zpracování bude skvělé:)

Barsa
18.07.2021 odpad!

Kniha je literárně velmi slabá. Vnímám to spíš jako marketingový projekt, který tlačí na city a jeho účelem je pak hlavně prodej plyšových hraček, granulí pro psy a dalšího zboží. Aktuálně jede na stejné vlně kampaň na filmové zpracování. Doufám, že vytěžené peníze opravdu plní účel, který deklarují tvůrci. B

stejsdan
16.07.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou a byla to opravdu překrásná náhoda.

Hned od první stránky mě Gump chytil za srdce svou upřímností, bezprostředností a hlavně svou víru v dobré lidi, vůlí překonávat nástrahy a snahou změnit někoho k lepšímu...Bulela jsem jako želva, co vám budu povídat...
Děkuju :)

mison78
15.07.2021 5 z 5

Úžasná knížka, smutná...přečetla jsem jedním dechem. Ač nejsem pejskař, vzala mě za srdce.

Jurfinka
14.07.2021 5 z 5

Krásný příběh...

Neposeda
12.07.2021 3 z 5

Milá, oddechová knížečka, ale asi jsem od ní čekala trochu víc.

7Lů7
09.07.2021 5 z 5

Tak tenhle příběh mě neskutečně "vzal". Pro mě to byl strašně emotivní zážitek. Bála jsem se nejdříve počtu stránek, ale je to doopravdy krásná knížka. Strašně se mi líbily přímé řeči psů a jejich pocity. Doporučuji!

Keppy
08.07.2021 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá. Tento zdánlivě krátký příběh chytne za srdce snad každého. Dle mého názoru styl a jazyk, kterým je napsaný, dobře vystihuje psí charakter, štěňata (a vůbec všichni psi) si přeci nebudou hlídat spisovnost . Líbí se mi i nápad dívání se na svět psíma očima, ač jsou některé jejich osudy opravdu smutné. Celkově musím říct, ze mě kniha mile překvapila. Doporučuji!

EvikU.
06.07.2021 5 z 5

Tahle kniha je úžasná a smutná s nadějí na konci. Těžce se mi četla, co všechno zlého si Gump prožil a můj pejsek se každou chvíli přišel pomazlit jako kdyby tušil co čtu a chtěl si svoji lásku mezi námi utužit. Je mi zle co někteří lidé dokáží udělat zvířeti a psům obzvlášť. Doporučuji.

Elulilinka1
04.07.2021 3 z 5

Hmmm, no nejspíš jsem čekala víc, než jsem měla :D. I přes nádherné ilustrace musím upozornit na prazvláštní konec. Taky se mi v knížce nelíbí koncovky -ej - řekla bych, že to šlo i bez toho. Knížka má určitě co předat, ale já bych to ráda viděla ještě trochu rozvinuté.

K Psímu poslání bych to však nepřirovnávala, protože to mi přijde spíše ještě trochu "dětské", kdežto GUMPa si v klidu může přečíst i dospělý.

PS. Kniha splňuje min. 2 z témat letošní čtenářské výzvy ;D

Kikulka97
03.07.2021

Knížka s masivní reklamou. Nádherné ilustrace. Poutavý příběh, který ale narušuje případná koncovka -ej (ano, někdo je tu moc rýpavej, ale tady v této knížce mi to přišlo opravdu zbytečné, když si autor přeje nářečí, nechť je to tam celou dobu, pak to nebude působit jako chyba). Dějová linka se mi moc líbila, závěr hodnotím jako trochu uspěchaný. Musím souhlasit s JohnemCZ, že to opravdu mohlo nějak vygradovat, neboť závěrečný příběh, který má být pro Gumpa opravodovou výzvou je ze všech nejkratší a celkově tak nějak to vlastně skončí dobře ve dvou větách. Knížka je to moc pěkná, má své poslání a určitě má co předat, takže můžu vřele doporučit přečtení.

JohnCZ
02.07.2021 4 z 5

Panuje ve mně určitý nesoulad. Pokud se na Gumpa budu dívat z čistě literárního hlediska, nemůžu se zbavit dojmu, že to není úplně vono. A to ani ne tak tím, jak je to napsané (napsané je to hezky, mírně poťouchle, ale zároveň citlivě až smutně) ale s ohledem na celkový dějový oblouk. Kniha končí na můj vkus hrozně brzy, negraduje a kvůli tomu působí dost neuspokojivě, jakoby utnuta v polovině. A jakkoli se mi popsané minipříběhy líbily a do kritiky se pouštím jen tuze nerad, nemůžu se zbavit pocitu jisté odfláknutosti nebo spíše nezkušenosti autora. Chyběla mi tam nějaká silnější katarze, která by jednotlivé epizody z Gumpova psího života propojila ve více vypointovaný celek. Tolik ke kritice. Jinak je to ale viditelně kniha psaná srdcem. Málokdy se mi stává, abych měl nějaký příběh nutkání ořvat hned po několika prvních větách (štěňata) a musel si dávat opakovaně pauzu na vydejchání (potupné počůrání se, řetěz). Kdo se mezi psy pohybuje nebo se o ně alespoň zajímá (třeba skrze různé kanály útulků na YT), tak ví, že tohle jsou naprosto běžné a bohužel často i velmi kruté příběhy, se kterými se pejskař setkává dnes a denně. Slzy do očí mi vháněly i velmi pěkné, leč smutné doprovodné ilustrace, stejně jako závěrečné pomrknutí k lidem a psům, ze kterých autor čerpal při psaní inspiraci. S vyfabulovaným Psím posláním, které dělá ze psů něco, co tak úplně nejsou, bych to ale úplně nesrovnával. Gump sice vypráví svůj příběh a možná rozumí lidem více, než je v reálu možné (ono by to asi pro účely díla ani jinak nešlo), ale jinak je kniha pojata daleko střízlivějším a realističtějším okem. S tím se pojí i varování, že pro citlivější děcka (a zjevně i dospělé :D) to asi úplně není, jakkoli se to rozsahem a obálkou může jevit. Na závěr si dovolím můj oblíbený citát: "Dogs are not our whole life but they make our lives whole." Je to tak.

MMM999
30.06.2021 5 z 5

Unikatni a vyborna kniha!

Lily101
27.06.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala k promocím, takže pro mě má už sama o sobě hodnotu, neb jsem ji dostala od blízké osoby, která ví, že ráda čtu a současně ví, že bych na tuto knihu čekala skoro tři roky ve veřejné knihovně (po více než roce vyšla řada na mě, ale v době
lockdownu jsem se nestihla do knihovny dostat/jiný okres/, takže bych nyní čekala cca dva roky, neb čekací doba se mezitím rozrostla). Toto samozřejmě není součástí hodnocení, ale napsat jsem to i tak chtěla kvůli časovým souvislostem.

Kniha byla milá. V den, kdy jsem knihu četla, jsem měla možnost prožít odpoledne s partou přátel majících dohromady celkem tři psy a nemohu říct, že by mě přečtení
knihy nějak neovlivnilo, protože jsem začala vše vnímat ryze ze psího pohledu (á la čekání, zda něco někomu odpadne z úst u jídla, aport šišek/mají větší úspěch než míčky a klacky/, hlazení po hlavičce/dle knihy to psi zbožňují/,…). Ilustrace jsou krásné (tím, že neoplývám darem kreslit, oceňuji možná o něco víc), avšak toto do závěrečného hodnocení nezahrnuji, ale vyzdvihnout to snad-mimo hodnocení-mohu.

Možná mohl být příběh delší, ale to je zcela na autorovi, takže to nemohu nijak hodnotit.

Knihu “Psí poslání” jsem nikdy nečetla, ale snad jednou budu mít příležitost, nicméně film byl skvělý. Pokud máte rádi tento druh (typu “Marley a já” či “Psí poslání”), tak byste mohli být rádi, že vznikla další kniha na tuto tématiku. Čekala jsem od knihy něco trošku jiného (spíš právě obsah v duchu výše uvedených knih), ale i tak jsem byla nadšená.

boeink
25.06.2021 3 z 5

Podle ohlasů jiných čtenářů jsem se obávala, že budu brečet a že mě příběh zdrtí. Bohužel, kniha je slabší a značně osekanou napodobeninou Cameronova Psího poslání. Nicméně, četla se dobře a bylo v ní kus pravdy.

Hugoline
21.06.2021 3 z 5

Melancholické čtení na jeden deštivý večer.