Gump – pes, který naučil lidi žít

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/big_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-6bv-415682.jpg 4.41403

Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít

Juvka
včera

Kniha je jednoduchá a velice čtivá. Kniha vyloženě nenadchne ale zároveň neurazí.

Zujaja

Opět krásná kniha, jen mi trochu vadila hovorová mluva. Stejně jsem "trpěla" u Harryho Pottera, ale při čtení si to prostě upravím do správného tvaru Každopádně pěkný příběh, možná fajn i pro děti, které touží po čtyřnohém mazlíčkovi. I když možná lepší číst s rodiči, protože děti nemusí pochopit ve svém věku všechny souvislosti, které jsou knize obsaženy. Každopádně, krásně se četla.

Snoopi

Všem pejskařům, kteří to své "čtyřnohé štěstí" už mají, ale i těm, kteří o pořízení takového "nadělení" uvažují.
Příběh psa, který je životem mnohokrát bit, přesto se nevzdává naděje na lepší život a nebojí se své štěstí /a za své lidi/ tvrdě bojovat. Autor zcela bez příkras líčí strastiplné putování jednoho docela obyčejného voříška. Na svět se díváme jeho očima - a rozhodně to není pohled naivního dítěte, ale zkušeného, životem protřelého citlivého tvora. Nehodí se do rukou malým dětem: ačkoliv se jedná o příběh psa, je určený dospělým, právě kvůli některým drastickým momentům a pasážím. Skvělý příběh, silné emoce, jen je škoda, že text je příliš krátký.
Poslouchala jsem jako audioknihu ve fenomenálním podání Ivana Trojana.

Nuttelka

(Audiokniha)
Dlouho jsem se knize vyhýbala, jak na mě skákala na každém rohu, dost mě to odrazovalo. Nyní jsem zvolila audio verzi a myslím, že díky Trojanovi jsem si Gumpa užila mnohem více, než když bych ji "jen" četla. Trojan úžasně vdechl Gumpovi život a všechno jsem s ním prožívala. Hodně se mi svíralo srdce a přiznávám, navnadilo mě to i na film. A píseň taky miluju, ta se moc povedla :-)

tabaluga

Dlouho jsem otalela tento příběh číst a konečně na něj taky došlo. Putování psa Gumpa, jeho myšlenky, zážitky,pohled na svět lidí... Bavilo mne to. Tuto knihu bych doporučila přečíst v podstatě všem, kdo má v plánu si nějaké zvíře pořídit, aby to pak nedopadlo tak, že někdo vyveze zvíře co nejdál od baráku a tam ho vypustí a ponechá svému osudu:-(bohužel i takové věci se stávají a jednoho takového tuláka máme doma a ten je opravdu vděčný za pohlazení..děkuji autorovi, sice Gump a jeho první páníček k tomu přišli úplně nevinně..

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednu malou slečnu, která se stále vyptává ohledně mého bígla proč dělá to či ono. Právě tohle umí kniha krásně, zábavně a trefně vysvětlit.
Jen jsem do ní nahlédla a už se neodtrhla. Přečetla jsem jí na jeden zátah a pauzy jsem měla jen kdyz jsem pro slzy neviděla na písmenka, protože tohle bohužel není smyšlený doják, tohle se opravdu děje a fandím všem, co těm psím příběhům připíšou šťástný konec.

Kája_14

Je to krásný, dojemný příběh který by si měli přečíst všichni, film je také velice krásný. Mě se líbil více film ale jen proto že mi v knize vadila ta nespisovnost.

Květi62

Smutný příběh tuláka Gumpa, s obrovským srdcem, naplněným láskou k člověku.
Příběh, který vezme za srdce každého.