Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415682/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-suL-415682.png 4 1858 566

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka. Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší. Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.... celý text

katallinka
20.04.2021 5 z 5

Tohle bylo tak smutné a zároveň krásné a dojemné čtení. Skvěle zpracováno, Gumpovi jsem moc fandila a neustále měla slzy na krajíčku. Knihu by si měl přečíst každý. Snad by konečně lidé přestali ubližovat zvířatům.

vojta888
20.04.2021 5 z 5

Krásná a dojemná kniha gumpa jsem si úplně zamiloval. Líbilo se mi že to vyprávěl svým pohledem na svět.

jes09
19.04.2021 5 z 5

Nádherné, dojemné k zamyšlení...

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Knihu Gump jsem odkládala, co to šlo, protože jsem nechtěla brečet ️ A měla jsem pravdu. U knihy jsem brečela, jelikož miluju psy. Kniha se četla snadno. Jelikož je to psáno z pohledu psa, najdou se zde nespisovné výrazy, ale nemyslím, že bych kvůli tomu měla dávat body dolů. Ba naopak. V tomhle případě to bylo roztomilý. Ale příběh byl smutný Kniha zdůrazňuje na větu: Nevzdávej se. A díky knize jsem si uvědomila, že překážky v životě byly, jsou a budou a o tom to je. To je život. Opravdu není konec světa, když se něco nepodaří. Příště se to podaří, protože se nevzdáte a dáte to!! Knihu vřele doporučuji opravdu všem. Je to jedna z knih, kterou budu mít u ️ a když budu něco chtít vzdát, vzpomenu si na Gumpa a nevzdám se!! A vy udělejte to samé. ️

Marfulka007
16.04.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, mile napsaná, převelice dojemná, ronila jsem slzy snad u každé kapitoly. Na těch pár stránkách určitě nelze čekat příběh rozebraný do hlubokých detailů, ale i tak chytí za srdce. Uzoučká knížečka s velkými písmeny (a krásnými ilustracemi), takže se čte sama a doporučila bych ji všem milovníkům zvířat, úplně v pohodě i těm, co moc nečtou.

Dela111
13.04.2021 5 z 5

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, bála jsem se, že na mě bude příliš srdceryvná a celou ji probrečím. Teď jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Měla jsem sice občas v očích slzy, ale také jsem se mockrát usmívala.

Příběh je podaný tak, jako bychom četli myšlenky štěněte, které nemělo zrovna šťastný životní start. Je to příběh o naději a hledání svého místa, příběh o psí věrnosti a bezpodmínečné lásce k člověku. Je to něco, co se dá nazvat zvířecí moudrostí, která by mnoha lidem mohla otevřít oči.

V případě této knihy vřele doporučuji audioknihu. Přednes pana Trojana je vynikající, jedinečným způsobem umocňuje zážitek z příběhu. Určitě i on přispěl k mému nejvyššímu hodnocení.

Toto je povinná četba pro všechny, kteří máme ty naše čtyřnohé kamarády v srdci :-). Navíc koupí knihy přispějeme na potřebný projekt.

Anitram22
13.04.2021 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh očima psa. Kniha se mi četla velmi dobře a i když má pouze "pár" stránek, je v nich obsaženo tolik různorodých citů, osudů a myšlenek, nad kterými by jsme se měli zamyslet. Knihu určitě doporučuji. Byla sice pro mne místy velmi bolestivá, ale i přesto je to opravdu krásný kousek.

Luluhappy
10.04.2021 5 z 5

To je tak krásná knížka. Plná emocí... Lásky, ale i zklamání z lidí. Určitě doporučuju všem, co mají rádi psy a vlastně i těm, co je rádi nemají, protože by jim to třeba otevřelo oči :)

Pdede
08.04.2021 4 z 5

Skvělý příběh očima psa, který si zažil své. Vtipný, dojemný, ale i smutný příběh, který je pro celou rodinu.

Kalima206
03.04.2021 5 z 5

Z toho zacatku pribehu sem byla takova va vazkach. Nejak sem nechapala, co by mi mohla kniha nabidnout. Uprimne, ono asi neni na svete moc knih, vypravenych psima ocima ze? :D a zaroven je urcena spise pro dospele jedince, nakonec sem se ale zacetla a nemuzu dat knihu z rukou!

Sem moc rada, ze si ke me tento pribeh nasel cestu a neco mi dal :)

Usignolo
02.04.2021 5 z 5

Jednohubka plná emocí všeho druhu. Cítila jsem radost, vztek, něhu, smutek, naději.. tenhle psík vám prostě během chvilky napumpuje do žil úplně všechno :-)

BlackWidow
01.04.2021 5 z 5

Gump je malé štěně, které vypráví svůj příběh, jak si ho pamatuje on sám. :) Je pravda, že většina pejsků, když se narodí, je roztomilá a krásná, ale jakmile dorostou ,začínají být pro své páničky nepotřebnou až otravnou součástí života. Někdy se jich člověk zbavuje takovým krutým způsobem, až člověku z toho běhá mráz po zádech. Tenhle příběh skončil šťastně, což je moc dobře. Možná by se budoucí majitelé pejsků měli pořádně zamyslet, zda mají čas a ochotu se pejskovi věnovat a dát jim část svého života než že ho pak někde vyhodí či utýrají k smrti.

stajka
30.03.2021 3 z 5

Kniha vznikla v rámci projektu a je jakousi reklamou na psí útulky a organizace pomáhající zvířatům. Z této útlé knížky je jim věnována cca třetina. Přiběh je hezký, ale krátký. Propracovaný děj zřejmě nebyl cílem.

marwinmh
29.03.2021 4 z 5

Útlá knížka o nelehké cestě životem jednoho psa, který se nevzdává a na které najde své Jméno, zažije utrpení i lásku a nakonec najde Domov a pomůže jednomu člověku najít sám sebe.

99jana99
22.03.2021 4 z 5

Tohle jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaný příběh psa. Není co dodat, prostě přečtěte.

JezinkaJ
21.03.2021 4 z 5

Milá pohádka pro nás dospělé o těžkém psím životě.
Je tak moc zřejmé, jak jsou na nás zvířata závislá. To, jak se k nim chováme, vypovídá o tom, jací jsme my, víc než o tom jaká jsou ona. Škoda, že se nedokážeme postarat o všechny opuštěné nešťastníky.
Čtyři hvězdy dávám hlavně za osvětu. Pokud příběh někoho přiměje k rozhodnutí, adoptovat si zvíře, má to větší cenu, než deset hvězd. Mám dvě kočky z ulice, pozoruju je, jak jsou na mně přilepené a přemýšlím, co by s nimi bylo, kdyby...
(Jasně, že mě knížka rozbrecela, dokonce víckrát.)

VasnivaCtenarka
19.03.2021 4 z 5

Autorem tohoto moc pěkného příběhu je Filip Rožek, který se knihou snažil poukázat na psí příběhy a na organizace, které se snaží pejskům, ale ne jen jim, každý den pomáhat. Gump oslovil takovou spoustu čtenářů, že se filmoví producenti rozhodli Gumpa také zfilmovat. A také vznikla na podporu tohoto projektu známá píseň Protože to nevzdám.

Kniha vypráví svůj příběh z pohledu Gumpa. Je psána tak jednoduše, jako by ji skutečně vyprávěl samotný Gump. A přitom se povedlo Gumpovi přijít na řadu moudrých myšlenek. Každý si při čtení najde věty, se kterými bude souznit a které se dotknou jeho nitra.

Tempo knihy je příjemné. Celou dobu čekáte, kdy se Gump setká s Bedřichem. A fandíte mu o 106. Pokud máte obavu, že budete u čtení knihy plakat a že je to smutný příběh, musím vám říct, že já u knihy zase tak moc neplakala. Nemůžu říci, že by to byla vyloženě smutná kniha – to ne. Je to prostě kniha o tom, jak to v tom životě chodí. Je to o zlých lidech, ale také o těch dobrých, díky kterým je svět hezčím místem pro život.

Myslím, že pokud se do knihy pustíte i vy, budete mile překvapeni.

Určitě můžu knihu doporučit.

whiolet
19.03.2021 5 z 5

Knihu jsem v ruce nedržela, ale poslouchala a byl to naprosto úžasný zážitek!
Strašně hezký a srdceryvny příběh o pejskovi, který si díky lidem zažil dost otřesné věci a přesto na ně nezanevřel.
Několikrát se mi do očí hrnuly slzy a já si pořád opakovala "proč jsou lidi na zvířata, která se neumí bránit, tak zlý", líbí se mi, že díky knize má veřejnost zase o něco větší zájem o pejsky z útulků, to je jen dobře :)
Škoda jen, že kniha je, tak krátká, protože ten příběh vás pohladí po duši a na chvíli ( možná i na dýl) v ní zůstane.

Welinie
18.03.2021 5 z 5

Jé, to byla krása. Knihu jsem slyšela jako audioknihu. Bylo to tak dojemný. Několikrát jsem měla na krajíčku. Na film se určitě ráda podívám.

Allys
16.03.2021 4 z 5

Krásne spracovaná kniha, avšak na základe reklamy som čakala obsahovo trochu viac. Príbeh mi prišiel plochý a ako podľa anotácie mal byť srdceryvný, viac ako polovicu príbehu som videla len autora, ako sa snaží aplikovať svoje myšlienky na postavu psíka - šteniatka. V druhej polovici som sa už do psíka dokázala vcítiť viac, škoda že ten príbeh, kde naozaj naučil človeka žiť mal pár stránok. Prvoplánové hranie na city ma za srdce úplne nechytilo. Príliš veľa používania nespisovnej češtiny (napr. vozejk) - ak to malo pôsobiť roztomilo, nepôsobilo. Našťastie s každou stránkou toho bolo menej. Jazyková úroveň mi pripadala ako z knihy určenej pre deti, aj keď to je kniha skôr pre dospelých. Čo však oceňujem, je spracovanie témy ako sa správať/nesprávať k psíkom pre širokú verejnosť a šírenie osvety. Myšlienka je to pekná a je super, že je aj film. Grafické spracovanie knihy a ilustrácie sú nádherné, za to +1* :-) Za o dosť "srdceryvnejšiu" knihu v podobnom žánri považujem napríklad Psí poslání ;-)