Obratník noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve floridském Miami dochází k bestiálním vraždám těhotných žen i nenarozených dětí. Pátrání po pachateli dovede hlavního detektiva až do tajemného světa šamanizmu a dávných rituálů. Román je zčásti psán formou deníku, který si píše mladá žena. A právě ona je klíčovou postavou při odhalení a objasnění celého případu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22016/obratnik-noci-22016.jpg 4.140
Série

Gruber 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora
Orig. název

Tropic of night, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Obratník noci

Přidat komentář
babicka_amalka
22.05.2018

na můj vkus příliš mnoho popisů rituálů a zvyklostí různých kmenů, příliš mnoho "magie"; silné proškrtání by jinak zajímavému námětu dost prospělo;

trudoš
22.05.2015

Dějové rozvržení románu Obratník noci je složeno hned ze tří linií a každá je v jiném vypravěčském stylu. A to je jen rozehrávka perfektně zvládnutého řemesla. Další zvláštností oproti jiným thrillerům je autorova záliba v popisech. Téměř polovinu knihy tvoří antropologické poznatky ze života různých primitivních kmenů a především jejich rituálů. Uznávám, že to zní divoce, ale faktem zůstává, že jsem se u čtyřsetstránkového románu, který se prakticky rozjede až někde v polovině, nenudil ani na vteřinku. V autorově podání všechna ta vata tak nějak zvýrazňuje reálnost příběhu, až jsem byl i já, starý nevěřící Tomáš, chvílemi na pochybách, co by mohla být pravda a co jsou jen výplody fantasty. Jak jedna z postav románu říká: „Dva lidi objeví neutrio, a hned se to pokládá za seriózní vědu. Deseti tisícům lidí se na sicilském kopci zjeví Panna Marie, ale to se označí za masovou hysterii…“ Fox Mulder by plesal blahem.


KKK
17.01.2012

Hodně napínavé a konec docela překvapí.

Štítky

šamanismus rituály a obřady Afrika

Autor a jeho další knihy

Michael Gruber
americká, 1940

Kniha Obratník noci je v

Právě čtených1x
Přečtených52x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce53x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x