Bez kůže

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378668/bmid_bez-kuze-jTH-378668.jpg 4 496 148

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

georginaa
11.02.2019 5 z 5

Obyvatelé města Nuuk si žijí zvláštním životem. Nedokážu si představit žít tak pro mě v drsném prostředí, plné ledu, vody, zimy. Prolínání minulosti a současnosti bylo ve vyšetřování spojené a dobře propracované. Nejvíc co mě rušily, byly názvy jmen a měst. Tak složité, že jsem chvílemi v tom měla dobrý zmatek. Matthewa otec je velká záhada, tak uvidíme v pokračování.

mapet85
10.02.2019 3 z 5

Knihu odohrávajúcu sa v Grónsku som ešte nečítal a aj preto bola pre mňa veľkým lákadlom. Priznám sa, že som sa nikdy nezamýšľal nad tým, či sa v Grónsku vedie plnohodnotný život a ďakujem knižke za moje rozšírenie znalostí z geografie a čiastočné priblíženie života ľudí na tomto ostrove. :-) Ale poďme ku knihe. Keďže môžem porovnávať s inými severskými krimi, musím zhodnotiť, že pre mňa je kniha slabší priemer. V knihe som sa občas strácal, konanie, správanie a dialógy občas viazli. O samotných hlavných postavách sa až tak veľa nedozvedáme a pre mňa pôsobili chladne a nesympaticky, možno až na Tupaarnaq. Téma je zaujímava, ale keďže autor potenciál nevyužil, nálepku mrazivý krimitriler by som dal len na základe brutálnych vrážd, nie na základe spracovania a popisu prostredia. Nenechajte sa ale odradíť, až taká tragédia to zase nebola. :-)

papillionnek
03.02.2019 5 z 5

Konečně... díky za to, že v knize není detektiv s pohnutou minulostí, že ten detektiv není později odvolán z případu, že ten detektiv nepokračuje ve vyšetřování na vlastní pěst a že ten detektiv nepřežije "nepřežitelné" ... 5 hvězd a těším se na pokračování

hedus62
28.01.2019 5 z 5

Zrovna mám rozečteno. Moc dobře se čte a tak povzbudila moji zvědavost že jsem si vyhledala informace o tomto místě a jeho obyvatelích. Já jsem nadšena a těším se na další

jana1941
27.01.2019 5 z 5

Zajímavá a napínavá kniha. Pasáže, ve kterých se vracíme do minulosti mě velmi bavily. Super jsou i krátké kapitoly, to mi vyhovuje. Myslím, že toto se celkově povedlo.

Bee240
24.01.2019 4 z 5

Tato kniha byla první severská krimi kterou jsem četla a jsem za to ráda jelikož jsem neměla možnost porovnávat a knihu jsem si díky tomu opravdu vychutnala. Příběh se odehrává v Grónsku.Navíc prostředí hrálo velkou roli, protože od něj autor odvíjel značnou část zápletky. Příběh je zvrácený a drastický ale zafungovalo to perfektně. Příjemná změna byla v roli hlavního "vyšetřovatele" , který kupodivu není policista ale novinář.V knize jsou dvě dějové linky , které do sebe na konci hezky zapadnou.Jediné co mi vadilo byli jména . I přes poměrné nízké hodnocení na databázi knih se mi kniha líbila a jsem ráda že jsem na ni narazila.

katst
24.01.2019 3 z 5

Z knihy mám dost rozporuplné pocity.
I přes pomalejší začátek se kniha poměrně dobře čte..
Prostředí a námět příběhu nejsou vůbec špatné, ba naopak.
Přesto tomu něco chybí... Jako by kniha byla neúplná...
Chybí mi bližší popis hlavních postav. Chybí mi také bližší vysvětlení/popis souvislostí a proto mi konec knihy přijde zbytečně rychlý a překombinovaný.
Ale kdo ví, třeba se víc dozvím v druhém dílu...

bydžounek
21.01.2019 4 z 5

jednoduchá, čtivá severská kriminálka.

Dumicek
21.01.2019 3 z 5

Já tak nějak nevím co o téhle knize napsat...do poloviny knihy mě to teda vůbec nebralo a chut jí odložit byla veliká..no nakonec jsem to ustála a řekla si, že to prostě dočtu..po polovině knihy to začalo být trošku lepší, hlavně vracení se zpět do minulosti s Jakobem..musím říci, že tato dějová linka se mi líbila mnohem více než současná..rozpáraná a z kůže stažená těla ve mně pocit mrazu nevyvolali. Prostě té knize pro mě něco dost důležitého chybělo. Jediné co mě nalákalo, tak Gronsko a Nuuk, kam bych se klidně jela podívat. Co k závěru: tak ten mi přišel nesmyslně překombinovaný až jsem se v tom začala ztrácet kdo s kým atd..autorovi i tak dám šanci v dalším díle a kdo ví, třeba bude pro mě více kladů než záporů.

okeey
20.01.2019 4 z 5

Tohle byla slušná detektivka. Není tu žádný nečekaný konec, protože už asi od půlky je jasné, kdo to udělal, ale líbí se mi, jak se autor postupně dopracoval k dopadení vraha. Místy se mi zdály až krajně nechutný popisy stylu: ,,vykuchané tělo stažené z kůže až na nohy a ruce a kolem těla poházené vnitřnosti". Ale jinak se mi to líbilo.

Jandýs
16.01.2019 4 z 5

Skvělé svižné čtení, díky krátkým kapitolám.. a za sebe teda musím říct, že se mi líbilo, jak autor popisoval drsné Grónsko, Mattovu situaci, celý příběh... bylo to tak zajímavě ponuré, že mě to dokonale vtáhlo do děje. Také jsem měla takový pocit, že konec by mohl být lepší - nicméně pokračování si ráda přečtu!

KočkomilkaJana
11.01.2019 4 z 5

Můj celkový dojem z knihy je spíše pozitivní. Opravdu svižná a kravavá kniha, žádná extra hluchá místa – to se povede málokdy. Pokud byste četli zrovna dílo Bez kůže jako svoji severskou prvotinu (tedy nejste postiženi znalostí severských autorů) – bude to pro vás opravdu zážitek. Pokud jste již lehce zdeformovaní severskou krimi, bude vám vadit konečná plytkost příběhu. Není to jen špatný konec, spíše celkové neuspokojivé vysvětlení ... Jakoby se autor snažil postavit nejvyšší a největší pyramidu světa. Kvalitou na to samozřejmě má. Ale pak se snad dozvěděl, že takové pyramidy už jsou v Africe i na americkém kontinentu a dodělat monumentální dílo jen tak, aby se neřeklo. Trošku mu možná došel dech, protože celý příběh je opravdu úderný, brutální, šokující, …

Crozz
09.01.2019 5 z 5

Luxusní kniha, příběh, čtivost...

Askarinka
09.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, hrozně mě zaujalo prostředí, kde se odehrává děj... Asi jsem divná, ale mě zas až tak moc krvavá nepřišla... V podstatě jsem přišla na to, že mi nevadí, když se něco zrůdného děje lidem...Těším se na další díl

Disinka
08.01.2019 5 z 5

Hej tak toto je muj salek kavy...
Libibse mi detektivky zamotane a takove ktere nemaji na konci ze "vrahem je zahradnik"...
Moc jsem si to uzila a uz ted se tesim na brezen 2019 kdy vyjde dalsi dil o Mattovi a Tupaarnaq :-)

Mia07
03.01.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. Možná pro někoho překombinované, ale já byla spokojená.

Torak
01.01.2019 odpad!

Knihu jsem přečetl,ale moc mě nebavila,člověk se ztrácí ve jménech postav a konec knihy byl velmi překombinovaný.četl jsem lepší detektivky

Klára187
29.12.2018 5 z 5

Zrovna jsem dočetla a jsem nadšená, napětí od začátku až do konce, nadchlo mě i prostředí a náhled do kultury obyvatel severu, už se těším na další knihy autora

Hella
27.12.2018 2 z 5

Tuhle knihu v polovině odkládám. Poctivě jsem se snažila, ale příběh mě téměř vůbec nezaujal, neoslovil a je mi ale úplně fuk, jak to dopadne. Docela velké zklamání.

Soda14
01.12.2018 5 z 5

Hohohooo.. Tak tuhle knížku musím silnějším povahám doporučit! Skvělé počteníčko.. Z knihy přímo čišel mráz a tajemnost do posledních stránek.. Tohle mě hodně bavilo a už teď se těším na další knihu od autora. Nebál se, se do toho opřít a stojí to za to!

vraždy Grónsko norská literatura kriminální thrillery

Mads Peder Nordbo
norská, 1970