Bez kůže

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378668/bmid_bez-kuze-jTH-378668.jpg 4 497 148

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

alzbeta4340
21.04.2019 4 z 5

Báječně popsané bylo prostředí Grónska, to bylo na knize to nejlepší. Detektivní příběh nebyl špatný a četl se dobře. Místní jména mi vůbec nevadily, nic se mi nepletlo a v ději jsem se dobře orientovala. Určitě zkusím další autorovu knihu.

Dixinka
14.04.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Četla jsem ji jedním dechem.

Nikusha
10.04.2019 3 z 5

Četla jsem to do konce, ale dalo mi to zabrat. Ty jména.. alespoň, že ty hlavní postavy je měly relativně normální. Jen tu pokerovanou slečnu jsem pak už četla jako Tupak, tak jsem z ní udělala rappera :D Ale celkově za mně nic moc. A to barvité popisování zabíjení tuleňů bych klidně postrádala (ale u lidí mi to tak nevadí, divné :D )

Costanzo
10.04.2019 3 z 5

Málokdy hodnotím tak bídně :( možná je to i tím, že jsem ostřílený krimi fanda, takže mne nadchne již opravdu máloco. Největší průser tady byla ta jména, to byla šílenost. Jsou si tak neskutečně podobná, že nevíte kdo je kdo a máte v tom dobrý chaos. Zápletka špatná nebyla, nicméně nebyl to můj šálek kávy.

PPardinio
01.04.2019 3 z 5

Po přečtení knížky jsem mírně zklamán. Je škoda, že závěr nenavázal na parádní tempo z druhé třetiny příběhů (Součastnost, minulost). Ty hodnotím nejintenzivněji.Mé hodnocení sráží slabší dějová linie ze současnosti, protože pohledy do minulosti splnily to, co jsem od knihy očekával. Také postava Jakoba pro mě vyznívala malinko lépe než Matthew, kterému jsme nemohl přijít na chuť. Záhadné a brutální vraždy vyvolají plno otázek. Na vše pomůže odpovědět jeden záhadný deník, jenž si ležel 40 let na policejní stanici a nikdo se jím nijak nezabýval. Závěr knížky přinesl překvapivé rozuzlení a také mírně překombinovaný děj. Spisovatel mi občas připravil těžké chvilky při louskání křestních jmen, které jsem si nemohl rychle přiřadit k postavě. Poslední dobou čtu hlavně knihy s podobnou tématikou, a proto jsem možná trochu otupělý. Popis vražd se nijak neliší od jiných spisovatelů (Kepler, Nesbo, Dahl...).

Kizuizi
29.03.2019 5 z 5

Docela dlouho jsem váhala, zda knihu číst - nikdo ji moc nedoporučoval, zde také nemá vysoké hodnocení.. nakonec jsem si řekla, že ji stejně zkusím. A byla jsem nadšená. Příběh je napsán tak zajímavě, že jsem si dokonce i vyhledala prostředí na netu, abych se podívala, jak to v reálu vypadá. Trochu mne "ničila" ta jména, ale jak se říká: přežila jsem to :)
Autorovi držím pěsti a těším se na další díl!

MMacicekk
26.03.2019 4 z 5

Po rozpačitém začátku, kdy jsem se nemohla pořádně začíst a myšlenky mi neustále utíkaly jinam, nastal velice brzy obrat a já knihu nemohla dát z ruky. Tak moc mě příběh pohltil a doslova si mě omotal kolem prstu! Drsná krajina s drsným podnebím - to není místo pro žádné bábovky. V knize se prolíná přítomnost s minulostí, která sahá do roku 1973. Obě dějové linky byly velmi dobře propracované a vyústily v překvapivý konec. Gradace napětí však ke konci knihy jako by stagnovala, představovala bych si napínavější závěr. Rozuzlení mě samotnou překvapilo, i když jisté pochybnosti jsem měla již krátce předtím. Momentů překvapení však zažijete hned několik. Doporučuji a už se nemohu dočkat dalšího dílu.

kubule
24.03.2019 4 z 5

Nebylo to zas tak špatné, zajímavě prolínající se děj minulosti a přítomnosti a docela dobře se četla. Nezavrhovala bych tuto knihu tak striktně, určitě si přečtu i další knihu tohoto autora.

SimonaP
16.03.2019 2 z 5

Kniha mi přišla nudná, bez napětí, těžko uvěřitelne , že by byl v Grónsku každý pedofil? Za mě určitě nedoporučuji.

twiggynka
08.03.2019 5 z 5

Kniha se četla parádně... Příběh se mi moc líbil i postavy v něm! Každopádně doporučuji!

Restang
03.03.2019 3 z 5

Zajímavý námět vsazen do severského prostředí. Kniha se dobře četla, ale občas jsem se malinko ztrácela a ke konci, už to bylo trochu překombinované. Moc vražd a vrahů, politické špinavosti, kdy do toho zapletou i jiné..,zneužívání.. A Tupaarnaq ta byla skoro jako Xena zpočátku. :) Za mne spíš 3,5* Za přečtení kniha stojí, ale další díl nevím, zda si pořídím. Trochu váhám.

šipek
03.03.2019 4 z 5

Knižka se dobře a rychle čte, má to spád. Jediné co jsem měl problém jsou jména tam to bylo horší. Hlavní postava není detektiv ale novinář což se mi líbilo. Kniha má dvě dějové linie a ta starší se mi zdála lepší. Prostředí knihy je také super, trošku mě zklamal závěr knihy pro to jsem strhl jednu hvězdičku. Knihu můžu doporučit k přečtení mým oblíbeným uživatelům.

vlčice68
02.03.2019 4 z 5

Za mě určitě ano, knihu jsem slupla doslova jako malinu.

dezorientovana
27.02.2019 4 z 5

Super knížka, už se těším na další díl. Pro jednou je hlavní postavou někdo trošičku jiný, než detektiv. Podle recenzí jsem sice čekala o dost větší masakr, ale samotné vraždy mi až tak děsivé nepřišly (možná tohle zní trochu děsivě). Mnohem horší je podstata samotných vražd: zneužívání dětí, ignorace, business. Občas jsem musela trošku přemýšlet nad jmény postav, ale to mě neodradilo. Mám ráda zvraty, ale část s bratrem Tuparnaaq bych v knížce klidně oželela. Taky určitě stojí za zmínku krásný barvitý popis chladného Grónska a jeho přírody.

Jido
19.02.2019 4 z 5

Detektivka z drsného prostředí Grónska, které je zde pěkně vykreslené. Krátké kapitoly a dvě časové roviny příběhu. Jména osob mi dělala problémy a místy jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo. Jak už je zde napsáno, chybí bližší charakteristika postav. Děj celou dobu pěkně odsýpá a je napínavý, ale ke konci jakoby autorovi došel dech. Určitě si ale přečtu pokračování.

katka.oo
18.02.2019 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale zklamala mě, nevím, nešlo mi do ní začíst, vykreslení Grónska jsem čekala drsnější a hlavní hrdinové mě taky moc nezaujali, škoda. Dočetla jsem, ale další díl už nee.

Nikkaa
16.02.2019 3 z 5

Kniha se četla většinou dobře,v polovině knihy jsem pochopila celkem o co jde.Na konci knihy jsem byla teprve spokojená s tím co vlastně čtu,někde se stala chyba...top to rozhodně není a rozhodně mě nemrazilo v kostech jak slibovali...jen marketing ale rozhodně si pořídím další díl... uvidíme co z toho bude...

Falda
13.02.2019 4 z 5

Rozjezd byl pomalý. Následně se to rozjelo a mělo to i celkem spád. Vraždy byly zase něco jiného, než na co jsem zvyklá, takže to bylo fajn. Konec mi pak přišel ale hodně rychlý, pořádně nevysvětlený a useknutý.

astra3
12.02.2019 5 z 5

Nový autor mě oslovil. Spojení Grónsko - Dánsko bylo taky zajímavé. Četlo se dobře. Případy byly děsivé. Ještě horší bylo to, co se dělo v rodinách a nikoho to nezajímalo.

Ajuszka
11.02.2019 4 z 5

Kniha je slabší,než byste podle obálky čekali. Četla se dobře,autorův styl psaní mi sedl. Jen to nebyl úplně můj šálek kávy.Nicméně za přečtení určitě stojí,příběh byl vcelku zajímavý,prostředí Grónska pěkně popsané.Další knihu od autora si ale už asi nepřečtu.

vraždy Grónsko norská literatura kriminální thrillery

Mads Peder Nordbo
norská, 1970