Zběsilost

Zběsilost https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156566/bmid_grant-county-zbesilost-5Ey-156566.jpg 4 394 85

Grant County série

Poklidné městečko Heartsdale ochromil strach: na toaletě místního bistra bylo nalezeno tělo brutálně zavražděné mladé ženy. Smrt nastala vykrvácením ze dvou ran ve tvaru kříže, které jí vrah vyřízl do břicha. A jako by to už samo o sobě nebylo dost děsivé, při pitvě doktorka Sára Lintonová zjistí celkovou zrůdnost vrahova činu. Vyšetřování je svěřeno šerifu Jeffreymu Tolliverovi, bývalému Sářinu manželovi. Stopy ho vedou hned k několika podezřelým, ale když je o několik dnů později objeveno další mladé ženy, rozprostřené do tvaru kříže na kapotě Sářina vozu, začíná vycházet najevo, že v Heartsdale řádí sadistický sériový vrah. Městečko paralyzuje hrůza. Další obětí se může stát kterákoli žena... A klíč k dopadení pachatele má ve svých rukách Sára. Jisté tajemství z její minulosti může napomoci k odhalení bestiálního psychopata – anebo ji bude stát život...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Blindsighted , 2001

michimuller
10.02.2015 5 z 5

Bestiální bestseller naprosto úžasně napsaný. Moje první knížka autorky, surové a naturální, žádný happyend. Člověku to dlouho zůstane pod kůží a hlavní protagonisté po přečtení tak nějak chybí. Zkrátka jak to bylo dál?

ovpana
29.11.2014 3 z 5

Výborné čtení,příjemné nečekané zvraty ,napětí až do konce

demlice
24.11.2014 5 z 5

Uf! Kde začít... Začnu vztahem Sáry a Jeffreyho. Baví mě ta porozvodová nálada. Sára je parádně kousavá, má taky proč, a Jeffrey je typický chlap - pánové prominou :-). To napětí mezi nimi je doslova cítit z knížky na každém listu. Ale znáte to, pravda a láska nakonec zvítězí... Báječná zápletka! Ale přiznám se, že jakmile jsem toho divnýho týpka, co se pokouší o Sáru spatřila na stánkách, měla jsem jasno! Musím ale uznat, že to byl opravdu zvrhlík! Nechci prozrazovat, co přesně obětem dělal a kdo to byl, kvůli těm, co to ještě nečetli, ale určitě si to přečtěte! Křížení náboženského fanatismu a sexuální deviace je prostě terno! Litovala jsem ale Sáru. Tolik smůly v životě můžeme mít jen ona. Teda vlastně ještě vyšetřovatelka Lena. Holky dostaly pěkně počudit, ať už tím, že byly ve špatný čas na špatném místě, nebo taky tím, co si musely prožít.
Prostě opět pecka! :-)

Ankavi
20.07.2014 5 z 5

Skvělý thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Naturalisticky popsaná místa činu i zohavení obětí, paralelně probíhající story sympatické lékařky Sáry a Jeffreyho - v obou případech budete napnutí - jednak kdo je vrah, a potom jak to s jejich vztahem nakonec dopadne. Opravdu výborné čtení, už se těším na další knihy této autorky.

guru
22.06.2014 5 z 5

Pravdepodobne sa mi kniha nevryje do pamäti ako nejaká výnimočná, ale rozhodne nenudila, a čo ma príjemne prekvapilo, neobsahovala takmer žiadne sentimentalizmy a prehnane dokonalé postavy, ako je tomu napr. u Codyho McFyadena.

kneznaliba
30.05.2014 3 z 5

Docela zklamání. Na to, že to mělo získat řadu literárních cen se mi to tedy nezdá. Pachatel byl jasný někdy od půlky knihy, což je u mě docela mínus. Mám ráda překvapivá odhalení na posledních stránkách. První od této autorky jsem četla knihu s Willem Trentem a pro mě teda o dvě třídy lepší kniha.

Moňa69
28.05.2014 4 z 5

Ultimátní ohavnost, koukám že autorka se v těchto vodách vyzná a vyživá se v tom, jak čtenáře co nejvíc šokovat a zhnusit. Zajímavý koníček, díky za něj:)

jindrich5708
15.05.2014 5 z 5

Šílený nápad . Skvělá kniha plná napětí a toho správného mrazení v zádech . Nevím však co si myslet o myšlenkách někoho koho napadne taková zrůdnost ....

cie
05.05.2014 4 z 5

Skvělá napínavá kniha! Jen jsem hned uhádla kdo je vrah...

michalka S.
10.03.2014 5 z 5

Opet skvela kniha od této autorky!!! ke konci jsem si tipla spravne kdo je vrah :-)

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Velmi podařený příběh . Plný zvratů , nepředvídatelných situací. Dobrého napětí , Karin bravurně popsala myšlenkové pochody pachatelů samozřejmě mám na mysli jejich zvrácenou stránku. Uvědomuji si , že bych to nenapsal lépe ;) . Škoda že to více nerozepsala , určitě by tím nic nepokazila. Když uvidím její knihu v knihovně , ihned jí mám v košíku .

evafort
03.02.2014 5 z 5

Teda drsná kniha, ale napínavá od začátku až do konce. Moje první setkání s touto autorkou a určitě si zase něco od ní přečtu.

Lentilka45
01.01.2014 5 z 5

Kniha má spád, je čtivá, udržuje čtenáře v napětí. Pro některé brutální scény nedoporučuji citlivějším jedincům. Klíčové pasáže nejsou obaleny zbytečnými zápletkami. Super kniha.

miczoken
05.12.2013 4 z 5

Kniha se četla skoro sama, vraha jsem si tipla zhruba v polovině knihy, což se mi taky na konci potvrdilo. Příběh byl hodně napínavý, ale na můj vkus opravdu hodně brutální. Proto dávám 4 z 5 hvězdiček. Zatím mám dvě knihy této autorky, právě kvůli té přílišné brutalitě přemýšlím, jestli si pořídím ještě další do sbírky.

macer1991
26.06.2013 5 z 5

Vyborna kniha ....vysla v dotlači , má iny obal ....takže ak ju niekto zhana , dá sa kupit

Dumicek
10.06.2013 5 z 5

Jedním slovem parádní kniha..Tuto spisovatelku jsem si opravdu zamilovala. Píše skvěle a všechny knihy co jsem zatím četla, mě vždy naplno vtáhly do děje a musela jsem je přečíst jedním dechem. Upozorňuji, že brutality,kterých se dopouští pachatel jsou pro otrlé...

petka-2007
11.05.2013 5 z 5

Výborné - jako vždy od této spisovatelky. Četla se skvěle, děj intenzivní! K přečtení rozhodně doporučuji.

šipek
22.04.2013 5 z 5

Mé první setkání s touto spisovatelkou a určitě ne poslední.Vynikající kriminálka,napínavé až děsivé čteno jedním dechem.Již objednávám další knihu.

Werungle
08.04.2013

Tuto knihu jsem nečetla, protože jsem jí zaboha nikde nemohla sehnat, teď koukám, že bude znova vycházet a to už mi neunikne!!! Musím jí mít, knihy od týhle autorky jsou dokonalé, pár jsem jich přečetla a je úžasná, skvěle se čte a do sbírky mi jich ještě pár chybí.

sheylka
12.06.2012 5 z 5

Moje první (a v žádném případě ne poslední) kniha od Karin... Ze začátku jsem měla co dělat se svými pocity, občas i u filmů s brutálními scénami přivírám oči, ale bylo to tak bravurně napsané, že tomu prostě nemám co vytknout... Nakonec jen dodám, že zfilmovaná verze (s vhodným obsazením) by byla jistě trhák.

Karin Slaughter
americká, 1971