Začátek nových časů

Začátek nových časů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496681/bmid_zacatek-novych-casu-GIf-496681.jpeg 4 36 13

Grandhotel Schwarzenberg série

< 3. díl

Grandhotel Schwarzenberg je oblíbený u hostů z celého světa. Karel navíc uskutečnil svůj sen, otevřel si na Predigtstuhlu horský hotýlek a údajně našel velkou lásku. Anna v ni však nevěří. Není její syn láskou pouze zaslepený? A problémy jsou nejen uvnitř rodiny. Na budoucnost vrhá stíny válka. Přečkají Schwarzenbergovi osudnou dobu? Pak se dostanou k moci národní socialisté a nic už není, jak bývalo. Na čtenáře čeká grandiózní finále.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Der Beginn einer neuen Zeit , 2020

angelika29
28.01.2024 5 z 5

Tak a jsem na konci trilogie. Třetí díl byl asi nejsmutnější, možná proto, že se tam jednalo i o druhou světovou válku. Nicméně celá trilogie byla moc pěkná a krásně se četla. Všem moc doporučuji.

Ivanule
30.10.2023 4 z 5

Tentokrát se dostáváme do období po první světové válce, kdy se život zase vrací dá se říct do starých kolejí,ale na druhou stranu po pár letech klidu se znovu objevuje přízrak války. Jak zasáhne rodinu Anny a Michaela, jejich dcery a syna a co vše si budou muset v tomto čase prožít,to si zjistěte, když si tuto knihu přečtete:)

Katerina015
21.08.2023 4 z 5

Celá rodinná sága mě moc bavila. Určitě, si přečtu cokoliv, co autorka napíše.
Fajn letní odpočinkové čtení

knihovniceS
21.04.2023 4 z 5

Grandhotel Schwarzenberg 3. díl Začátek nových časů
Pokračování rodinné ságy se odehrává v letech 1928 - 1955. Poutavé, zajímavé a velmi smutné vyprávění především ve válečných letech, ale i před a po ... Celá trilogie je moc pěkná, sledujeme potomky rodiny, jak se rozrůstají i odcházejí, hlavní postava Anna se dožije míru, ale i s ní se ve třetím díle rozloučíme ... Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

4xbabča
01.04.2023 5 z 5

Třetí pokračování knihy o rodině Schwarzenbergových je opět krásný příběh lásky, ale i intrik a nenávisti. A protože se tentokrát odehrává v době druhé světové války, tak je i dost smutný, ale i tak určitě stojí za přečtení.

Szilvia1
14.02.2023 4 z 5

Třetí díl o rodině Schwarzenbergu byla pěkná ale zároven i smutná,hlavně válečná doba.Budu se těšit na další knížku od autorky.

josska
13.01.2023 5 z 5

Moc krásná rodinná sága,bavila mě moc,,za mě spokojenost....škoda,že už je konec,,,,

ivousekk
18.10.2022 4 z 5

Povedene zakonceni rodinne sagy. Docela by mne zajimalo pokracovani. I kdyz na kvalitu prvniho, stejne jako druhy dil, ani ten treti nedosahl. Presto jsem si to cele s chuti precetla a i pres drobne vytky mohu doporucit.

cérka
07.10.2022 4 z 5

Tak si říkám, rodinné ságy německým autorkám celkem jdou ;). Každopádně mě vždy dokáží zaujmout a udržet si můj zájem do posledního písmene posledního dílu.

Přiznám se ovšem, že u této ságy ve mě každá z knih, aspoň tedy z kraje příběhu, vyvolávala dojem, že se snad ani nejedná o pokračování. Největší rozdíl v kvalitě příběhu jsem cítila mezi prvním a druhým svazkem. Tento třetí, závěrečný, se uždržel v zajetých kolejích predešlého dílu. Ano i já bych si pro některé postavy přála jiný osud a také mi vadily velké časové i dějové skoky. Spoustu věcí zůstalo nedořešených, např. zásobování a ošetřování Wiliiho v podzemnich šachtách. Škoda, prostor pro mnohem obsáhlejší dílo tady byl. Charaktery postav i jejich množství slibovaly mnohem pestřejší děj.
I díky druhé světové válce je to trochu smutnější čtení, ale mě bavilo a ságu budu určitě v rámci žánru doporučovat.

Maky806
01.10.2022 5 z 5

Tak i třetí díl už mám za sebou. Celá série se mi moc líbila. Nemohla jsem se od toho odtrhnout.

denisa7430
16.08.2022 5 z 5

Krásný závěrečný díl, jen konec byl uspěchaný a zcela jistě by si zasloužil pokračování v podobě dalšího dílu.

bábuška
30.07.2022 4 z 5

Těšila jsem se na třetí díl osudů Anny a její rodiny. Čas se přehoupl do třicátých let a s ním pozvolný nástup některých zfanatizovaných obyvatel. Rodina Schvarzenbergova se drží starých pořádků, ovšem syn Karel matku zklamal. Majitelům hotelu se přestává dařit, i ztráty v rodině jsou bolestivé. Romantika a klid v lůně alpských velehor se zcela zratil a zůstává na nejmladší generaraci aby opětně vybudovala to, co válkou ztratila. Tato poslední část trilogie je smutné čtení.

mysanda20
04.06.2022 3 z 5

Na knihu jsem čekala dlouho,moc jsem se těšila na závěr,ale nevím jak knihu hodnotit. Příběh Anny a Michaela jsem si užívala ale byli tam časove skoky,do toho druhá světová válka,která zanechává stopy na postavách,někteří trpí traumaty.Je to celé takové rychlé a celkem bych se bez posledního dílu obešla. Neskončilo to podle mých představ,bohužel jsem zklamaná jak to dopadlo a bylo mi moc líto Anny jaký životní příběh měla a jak to s ní skončilo

Alpy (Evropa) rodinná tajemství

Sophie Oliver
německá
2021  90%Cesty osudu
2022  90%Návrat
2022  88%Začátek nových časů

Kniha Začátek nových časů je v