Brána zkázy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otevřete tuto knihu a stanete se jedním z jejích hrdinů, rytířů kulatého stolu na dvoře krále Artuše. Ale pozor, čeká vás obtížný úkol. Někde v Avalonu je otevřená brána do Příšerného království mrtvých. Skrze ni sem pronikají strašlivé obludy a jiné pohromy. Pokud tuto bránu někdo rychle nenajde a nezavře, bude Avalon zničen. A jediný, kdo to může dokázat, jsi Ty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41196/brana-zkazy-41196.jpg 3.56
Série

Grailquest 3.

Žánr
Fantasy, Gamebook
Vydáno, Polaris
Orig. název

The Gateway of Doom, 1984

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Brána zkázy

Morbidus
12. března

Tentokrát nejdeme lovit zlé čaroděje ani zlovolné draky; stačí pouze zavřít bránu do jiné dimenze... A právě jiné dimenze jsou prvkem, který se v mnoha dalších dílech Grailquestu objevuje častěji a je jedním z důvodů, proč mi série do jisté míry přirostla k srdci. Merlinova obydlí začínají nabývat na bizarnosti, Poetický ďábel zanechává své dary i jinde než v kryptě a narazíte i na pár starých (ne)známých. Po předchozím díle se objevilo i více map, což na jednu stranu šetří popisy a zvyšuje svobodu hráče; na druhou to trochu zabíjí prvek překvapení.
Tentokrát už na cestě k cíli v rozhodujících bodech nenarazíte na instantní smrt; většinou se jí lze vyhnout. I když s mapou po ruce hráč stejně chce prozkoumat vše; brání mu v tom jistá záludnost v podobě potulných příšer... než si uvědomíte, že v tomto dobrodružství jednoduše můžete chodit po chodbě sem tam a "farmit" si zkušenostní body. Hráči předchozích dvou dílů navíc mají nesporné výhody, skrz výbavu i informačně - Pipovi nepřátelé si opět často ani neškrtli. A to i přes snahu pokročilého hráče omezit skrze pravidla pro rychlost, temnotu a další nepříjemnosti. Naopak začínající hráč občas zažije perné chvilky; ačkoli zde lze najít poměrně mocné předměty, zpočátku to bude chtít trochu magie... a taky v této knize konečně doopravdy fungují úplatky.
Pogolfitu zdar! :-)